Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan gyözhetem le az iszonya...

Hogyan gyözhetem le az iszonyatos mertekü teriszonyomat?

Figyelt kérdés
Regebben meg gyerekkoromban nem volt annyira eröss. De most. A letra harmadik fokan mar szedülök. A lepcsön felek, azt sem tudom, hogyan kapaszkodjak lefele menet. Szamomra elkepzelhetetlen meg az is, hogy egy negy emeletes haz ablakabol üvegen keresztül kinezzek. Nem olyan regen az eggyik haverunkkal voltunk en es a ferjem kirandulni a hegyekbe, es a haver egy hatalmas szikla szelere kiült, es alatta volt a melyseg. Azt mondta akkor tudok megbirkozni a felelmemmel, ha szembenezek vele. Fe orajaba telt, mire odacsalt a szikla szeletöl ugy egy metrre, es ha a parom nem kap el, leesek. Huz le a melyseg,megszedülök, es kesz. Mit tegyek?
2010. febr. 1. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Jajj,ezt nem szabad.Teljesen hülye felfogás,h akkor győzöd le,hha "szembenézel vele".Az a baj,h ezt nem te kontrollálod,szóval így nem fogod legyőzni,és igen,az a veszélye,h megszédülsz és leesel,a szédülés ellen nem tudsz akarattal tenni.Nem tudom,h van-e rá megoldás,vmi pszichológiai v más,de ha ez megnyugtató vmennyire,én úgy voltam vele,h kiskoromban talán 1általán nem volt,aztán olyan 13éves koromtól a közelmúltig(20 vagyok)nekem is nagyon súlyos volt,én is szédültem a kislétrán is,akkor is,ha lenéztem vhonnan,és egycsapásra vmiért megszűnt.Fogalmam nincs,h pontosan mikor v miért,de egyszercsak feltűnt.
2010. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress fóbiákban jártas pszichiátert, aki rutinos az ilyen problémák megoldásában. Viselkedésterápia vagy a mélyebb okok kibányászása vagy esetleg gyógyszeres rásegítés - ez már tőle függ. Pénzbe kerül, de egyedül nem fogsz vele boldogulni, segítséggel viszont néhány hónap alatt megszűntethető.
2010. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De igen, az a megoldás ha szembenézel vele, csak éppen nem hirtelen, hanem apró lépésekben.
2010. febr. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a valaszokat.
2010. febr. 1. 22:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!