Miért nagyobb a férfiak aránya az öngyilkosságot elkövető személyek között mint a nőké?
Ha ez valóban így van, szerintem azért, mert általában az az elterjedt felfogás, hogy a családot a férfi tartja el. Na most ha nincs állása, és többszöri próbálkozásra sem talál, esetleg még hitel is van, és nem tudják fizetni, a legegyszerűbb megoldás számára, ha öngyilkos lesz. Hangsúlyozom, szerintem. Ja és esetleg még az is lehet, hogy sok férfi nem tudja elviselni, ha neki nincs állása, a nőnek meg van - vagyis a nő tartja el őt.
Biztosan van más magyarázat is, azokat majd leírják mások.
Azért, mert a férfiak magukban tartják az érzéseiket, érzelmeiket, nem beszélnek a problémáikról, mivel az nem "férfias". A sok szorongás, probléma felgyülemlik és kezelhetetlenné válik, nem látnak más kiutat, mint az öngyilkosság.
A nők viszont a problémáikat és érzelmeiket kibeszélik magukból, így megszabadulnak tőle, kevésbé nyomasztja őket belülről.
És ez kinek a hibája ?
Szóval akkor legyen egy olyan pasi aki ha kell nyíltan elsírja magát ha rossz jegyet kap az egyetemen vagy ha durván elküld egy csaj ?
A tököm ki van azzal, hogy pasinak születtem. Mindjárt öngyi leszek.
A társadalom hibája. Gyerekkortól fogva úgy nevelnek minket, hogy a férfi erős, tökös gyerek; ne sírjon, mert minden katonadolog... Ugye ismerős.
Saját magamon tapasztalom ezt, hogy nem bírom az életet. Mindent magamba folytok, mert nem igazán tudom senkinek elmondani a problémáimat. Néha elszakad a cérna, akkor egy sírógörcs, vagy idegösszeroppanás és kezdődik előröl az egész. (Amúgy az egyetem tényleg húzós. Én is benne vagyok a közepében, bár nem egy-két rossz jegy tud lelohasztani, hanem sok rossz jegy, vagy bukás...)
Naponta küzdök a gondolattal, kétszer háromszor majdnem sikerült, talán egyszer tényleg fog. :D
Az etológia és antropológia mai ismeretei alapján a férfiak és nôk különbözôképpen reagálnak a rendkívül reménytelennek tűnô helyzetekben. A nôk nyitottabbak a segítségkérésben és keresésben, és védik magukat azáltal, hogy nyugodt, visszafogott és visszahúzódó magatartásmintákat vesznek fel a szélsôségesen kilátástalan helyzetekben. Teszik mindezt azért is, hogy biztosítsák a család fennmaradását.
A férfiak gyakran máshogy reagálnak. Ha sarokba szorítva érzik magukat, akkor ingerlékenyek, viselkedésük sztereotípiákra épül, és vad kitörésre, kirobbanásra hajlamosak. Harcos ösztöneik kerülnek elôtérbe, nyugtalanok és agresszívek lesznek, elvesztik toleranciájukat és reális belátásukat arra nézve, hogy segítségre lenne szükségük.
Elképzelhetô, hogy mély etológiai gyökerei vannak a férfiak és nôk reménytelen helyzetben tanúsított viselkedésbeli különbségei mögött.
Talán mert határozottabbak tudnak lenni :/ 21/L
Te amúgy hány éves vagy?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!