Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ergofóbiám van. Mit tehetnék,...

Ergofóbiám van. Mit tehetnék, gyógyítható?

Figyelt kérdés
Már gyerekkoromban is megvolt az iskolánál, bár nem voltam annyira rossz tanuló, mégis mindenféle indokokat találtam a lógásra, alsó tagozatban is, egyre többször tettettem betegnek magam és nem akartam menni, középiskolában iskolaváltás is volt, míg végül otthagyam az egészet mert összejöttem egy fiúval. Már házasok vagyunk, viszont most is kiütött, hogy nem megy ez nekem. El kellene mennem dolgozni, az egy dolog, hogy nem vesznek fel sehová, de ha felvennének sem örülnék. Dolgoztam már itt-ott, azokon a helyeken is csak lógtam, egyszerűen nem vagyok képes rá, nem tudok dolgozni. Ennyi pénzből hosszútávon nem fogunk megélni, és bennem van a félelem, hogy nagyon sok bajom lesz még ebből. Segítsetek, hol tudnám ezt kigyógyíttatni magamból??

#munka #félelem #ergofóbia
2012. júl. 10. 05:46
 1/3 anonim ***** válasza:
bocs de mi az ergofóbia?
2012. júl. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ja, munkától való félelem? ilyen nekem is van, mégis így járok minden nap dolgozni. félek a bezártságtól, hogy nem az van amit én akarok, hogy mástól függök, hogy számonkérnek, hogy nem tudok teljesíteni, hogy bántani fognak. Ez kapcsolatban lehet a tekintélytől való félelemmel is? Mert például én nem szeretem, ha uralkodnak rajtam (pl főnök, vagy tanár) pl utálom hogy nem lehet elkésni vagy ilyesmi. Vagy azt tudod tenni, hogy olyan munkahelyet választasz, ahol a főnök nem egy sárkány, hanem hagy szabad teret neked, vagy vezető leszel, és te irányítasz mindenkit, és akkor érsz be meg akkor dolgozol amikor te akarsz, vagy vállalkozó leszel. az nem jó? vagy abban is kijön ez az izé? Szakidokira nem gondoltál még?
2012. júl. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez mind bennem van, de igazából a saját férjemmel, édesanyámmal, családommal sem tudok együtt dolgozni. Ha mégis együtt kell, fél perc alatt felmegy bennem a pumpa, és hiába hogy senki nem tett semmi rosszat, ordítok és kikelek magamból. Ha egyedül vagyok, és nincs megkötve a kezem azt illetően hogy végzem vagy mikor végzem el a munkám, semmi gond és mindent elvégzek szépen, gyorsan, ügyesen. A másokkal való kooperációra viszont teljességgel képtelen vagyok.
2012. júl. 11. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!