Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fóbia hogyan gyógyítható?

A fóbia hogyan gyógyítható?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta rettegek a békáktól, nagyon megkeserítik az életem.

Hogy tudnék belőle kilábalni?

Csak ne olyat mondjatok, hogy fogjam őket kézbe, mert nem merem.


2012. márc. 21. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:

miért keseríti meg az életedet ? nem hiszem hoyg naponta találkozol békával vagy mégis. Én évente kettőt ha látok.

ettől a fóbiátol úgy tudnál megszabadulni hogy konkrétan meg kéne barátkoznod a békával, ezt egy műsorban láttam aamiben az illető a pókoktól rettegettt és a végén persze nem egyből hanem fokozatosan rávezetve agyilag is rákészítve megfogta a pókot, de iylen nagy madárpókot.

úgyhogy vagy próbálsz velük megbarátkozni szépen fokozatosan ,olvasol róla videókat nézel ....

vagy egyszerűen nem foglalkozol vele és megmarad ez a fóbia.

2012. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elég zöld kisvárosban élek, és naponta többet is látok.

Főleg este rossz, minden gyanús árnyékot muszáj kikerülnöm.

2012. márc. 22. 11:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Bizony, a fóbiák csak úgy szűnnek meg, ha szembenézel velük. Nekem pl "telefonálás fóbiám" van, utálok telefonálni, teljesen leizzadok tőle, erre most egy olyan munkám lesz, ahol telefonálgatnom kell. :D
2012. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Lionka válasza:

ėn tökėletesen megértelek. a fóbiasok tisztaban vannak azzal, h a félelmük irracionàlis, mégse tudnak mit kezdeni a felelmukkel

nekem egėrfóbiam van. a munkahelyemen egy-egy elobukkan estenkent...par honapja annyira elhatalmasodott rajtam a felelem, h kepzelodtem, mimdemhol feltem, kivéve az utcan. minden kis hangra v mozdulatra a periferiamban rogton az egerre asszocialtam. a nappal volt remalom, ejszaka almomban volt nyugalom. minden nap elhataroztam, h nem fogok felni. nincs mitol. mėgse sikerült. rengeteget sirtam es sajnaltam magam. es folyton kerdeztem magamtol, h miert tortenik ez velem????teljesen bekorlatozodtam. egyre kevesebb dolgot mertem megcsinalni a munkahelyemen, otthon csak az agyban mertem fekudni es nagy targyakat tettem az ågy körè, h ne lassak semmit. teljesen kimerultem. végül felkerestem egy pszichológust,akihez heti 1x jarok. kemenyen dolgozunk a gyogyulasomon, kis lepesekben haladok (pl 10 percig egyedul a konyhaban kellett tartozkodnom..ez nekem persze hatalmas dolog volt) a terápia vège felè tartunk. mår nem fèlek minenhol. nem ijedek meg egy zacskocsorgestol. kitarult a terem! ugyan sokat kell meg dolgoznom, de mar rengeteget fejlődtem. neked is azt javaslom, ha valoban megkesirti az eletedet es egyedul nem tudsz megbirkozni vele, kerj szakembertol segitseget, m nagyon rossz vege is lehet.. alkoholizmus, drogfuggoseg stb...

2012. ápr. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!