Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek belemenni a...

Miért félek belemenni a medencébe?

Figyelt kérdés
Végre felállítottuk a medencét, körmedence, tavaly is megvolt már. Kilyukasztotta a macska úgyhogy most be van ragasztva. Tisztára melegem van, szeretnék belemenni csak anyám olyan helyre állította fel ahol rengeteg a kóbor macska olyan ijesztőek nem bírom őket :S Meg nincs klór a vízbe, vízforgató sincs és mivel éjszakára rátettük a "takarót" ezért félek hogy koszos lesz tőle a víz, már pedig én úgy nem megyek bele hogy nem lehet látni az aljáig (nem vagyok kényes, egyszerűen csak félek). Ez valamilyen fóbia? Pl. a medencék szélére sosem megyek, mindig ott vagyok a közepén akkor is fél percenként körbenézek hogy nincs e valami a szélén vagy az alján. Olyan rossz :( Szeretném élvezni de nem tudom mert félek :( Tudom hogy nem ebbe a kategóriába tartozik, ezért bocsánat (és azért is ha egy kicsit érthetetlen lett). Mit tegyek hogy tudjam élvezni? :( Egyébként ha máshol van a medence akkor is félek.

2012. júl. 7. 14:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen algásodik a víz. vegyszerrel kell kezelni mint a strandokon vagy cserélni folyamatosan a vizet, ha nincs víztisztító berendezés. Jobb megoldás sajnos nincs.
2012. júl. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

red4me hát igen de én tiszta vízben is rettegek :/

78% jó köszi várom sok szerettel :D

2012. júl. 7. 15:10
 13/15 anonim ***** válasza:

Mindenhol félsz? Balatonon?

Természetes vizekbe én se megyek szívesen, de én a kagylóktól rettegek, meg minden más állattól, halaktól. Pár éve nem is voltam Balatonon, de úgy emlékszem ott sem lehet látni a víz alját, meg hát ott az emberek néha wc-nek nézik a vizet.

Egyébként a víziszony a veszettség tünete :D Nem harapott meg egy kutya mostanában?


'A félelem természetes érzés, sőt szükséges, ez véd meg bennünket a felesleges és túlzott kockázat vállalásoktól. A túlzott félelem nem kívánatos, fokozatossággal, gyakorlással tanulással és türelemmel csökkenthető. Ne próbáljuk gyógyszerrel gyorsítani, mert ez bajt okozhat, pszichoterápiával igen. Kellő akarattal még a víziszony is leküzdhető, de ameddig fennáll, addig ne viziturázzon az illető. '


[link]

2012. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"még a víziszony is leküzdhető, de ameddig fennáll, addig ne viziturázzon az illető. ' "


"Ne vízitúrázzon az illető!" De a kedves kérdező már a lavórban is frászt kap...

2012. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14! talán le kellett volna hagynom azt a mondatot a végén, de reméltem érthető lesz így is a szöveg mondanivalója, amit éppenséggel egy vízi túrákkal kapcsolatos cikkben találtam, de a víziszony leküzdésére ugyanazok a lehetőségek vannak, akár evezni, akár strandolni akar valaki, szóval nem mindegy honnan van a szöveg???
2012. júl. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!