Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Forduljak ezzel pszichológusho...

Forduljak ezzel pszichológushoz/pszichiáterhez? Vagy vannak egyéb, természetes gyógymódok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Nem olyan régen kezdődött a dolog. Arra lettem figyelmes, hogy folyton túlbiztosítom magam. Ha Pestről jöttem haza akkor a teljesen biztonságos lakást (kihúztam minden konnektort, lekapcsoltam a gázt, stb.) fél órán keresztül jártam körbe-körbe, mert nem tudtam elszakadni onnan, mindig féltem hogy valamit elfelejtek. Ha bezárok egy ajtót akár 5-6szor is ellenőrzöm, sőt van, hogy ezután is visszamegyek. Legutóbb egy házibuliban, ahol valaki nekidőlt a gáztűzhelynek fél órán keresztül álltam a tűzhely mellett, és néztem, hogy szivárog e, pedig tudtam, hogy nem szivárog. Ezen felül manapság nagyon féltek mindenkit. Ha öcsém az erkélyen cigizik félek, hogy leesik, ha édesapám a munkáját végzi, ami leginkább kocsival történik aggódom érte, és jómagam is nehezen ülök be bárki mellé. Legutóbb megkértem a sofőrt, aki mellett ültem, hogy autóúton ne előzzön, mert a gondolattól is rosszul lettem. Repülőre gondolni sem merek, és mindig a lehető legrosszabbra gondolok egyből. Öcsém most utazott Horvátországba kocsival és kétszer felhívtam az út alatt, hogy tudjam, minden rendben van e. Előtte meg fel akart menni a panel tetejére, hogy körbenézzen fentről és teljesen kiakadtam, hogy miért akarja ezt és lelki szemeim előtt mindig a legszörnyűbb dolgok jelennek meg. Ha elolvasok egy cikket a globális felmelegedésről órákig kétségbe vagyok esve és nem tudok elszakadni a gondolattól. Régebben nem voltam ilyen. Sőt, pont az ellentéte voltam ennek a viselkedésformának. Talán így kompenzál az agyam? Elég sokat foglalkozok mostanában a halállal, az elmúlás gondolatával. Ezeket a szorongásokat csak erősíti a hipochondriám. Azt vettem észre, ha egyedül vagyok akkor ez a szorongás erősebb, öngerjesztő, és ilyenkor folyamatosan "vizsgadrukk" érzésem van. Mintha folyamatosan valami balszerencsétől tartanék. Mindig félek valami "rossztól". Szerencsére tudom, hogy ez butaság. Agyban "ott vagyok a szeren" és néha sikerül magam kontrollálni (ne mennyek vissza ellenőrizni a zárat, a gázt, ne aggódjak olyan dolgok miatt, ami másokat egyáltalán nem idegesít) de nem szeretném, ha ez egy idő után kilépne a medréből. Jó életem van, imádom a szüleimet, és vannak barátaim, céljaim. Ennek ellenére mégis létezik ez a dolog, és nem szeretném, ha elhatalmasodna. Minden megoldás érdekel, hogy még csírájában fojthassam el a dolgot. Az aggodalmam apropója, hogy anyai nagymamám szerintem depressziós volt (kicsi voltam még, csak részletekre emlékszem) és ő felakasztotta magát. Tudom, hogy a genetika általában átugrik egy generációt, így nagymamám génjei bennem talán erősebbek. Érdekel, hogy orvosi, vagy egyéb, öngyógyító úton lehet-e kezdeni ezzel valamit. Jóga, természetgyógyászat, stb. Mindenre vevő vagyok, csak szabaduljak meg ezektől a félelmektől és kényszerképzetektől.
2009. júl. 7. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekemis van ilyen, de nekem nem ilyen erős. nekem inkább a hipohondira, meg igen az h úristen nehogy valami baja essen egy bizonoys illeőnek, meg a halál. szörnyű és énse tudom mitcsináljak..
2009. júl. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egy biztos nem vagy hibbant ha erre magadtól rájöttél szóval jobb ha magadtól próbálod leküzdeni ezt ! Vedd a fejedbe ,hogy nem kell mindenen aggódni elég az öcséd csak egyszer felhívni stb... és gondolj arra h csak az olyan öröm jó ami nem baj ha elveszik! Gondolkozz el rajta és bocs ha megbántottalak vmivel!
2009. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, menj szerintem pszichológushoz, és jó, hogy észrevetted magadon. Ne várd meg, amíg rosszabb lesz, és természetesnek veszed majd azt, ami most még zavar. Az egész életedre kihat(hat).
2009. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is hasonló "tüneteket" produkáltam,aztán 3 hét múlva kiderült hogy terhes vagyok.Megoldás lehet a pszichiáter,a pszichológus csak begyógyszerez,de lehet jobban jársz ha élettanácsadóhoz mész.Ő abban tud neked segíteni,hogyan dolgozd fel az érzelmeid,és segít neked kideríteni,hogy milyen érzelmi trauma hozta elő benned ezeket a félelmeket.Így könnyebben megtudod szüntetni.
2009. júl. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A gyógyszerezést mindenképpen el szeretném kerülni, a pszichológusra is csak azért gondoltam mert jó lenne megnyugtató szavakat hallani egy "hivatásostól" is. Ezzel természetesen nem a ti véleményeteket ócsárlom. 24 éves férfi vagyok, így a terhesség nem játszik:)
2009. júl. 7. 12:38
 6/11 anonim ***** válasza:

lehet sértőnek fog tűnni amit mondok, de nemlehet h túlságosan unatkozol? nincs mivel lekötnöd magadat? nem sértésnek szánom egyébként, mert velemis vmi hasonló van. 24 éves lány vagyok, egy kicsit bennem is van ilyen félsz, de nem ilyen erősen. bár nálam ez leginkább önmagamra vonatkozik, mert kicsit hipohonderkedek, de csak ilyenkor nyáron, mikor abszolút semmi dolgom, és sokszor unatkozom. évközben, főiskolás vagyok, sosem jutnak eszembe ezek a dolgok.

az pedig h az ember fél bizonyos helyzetekben az nemmindig probléma, most az autós esetedre gondolok. nekem volt egy nemolyan szép előzős autóbalesetem, azóta az új autóval egyszersem előztem, és ha más ember mellett ülök, őtis megkérem h legyen szíves ne előzzön. szóval ezmég nemakkora probléma szerintem.

amúgy ez pusztán pszihés dolog, egyszerűen rákell venned magadat h hagyj fel ezzel. énis éppen így a nyári szübnetebne most ezzel foglalatoskodom, h kiverjem az agyamból ezeket a hipohonder dolgaimat, próbálom mással lekötni magamat, és egyszerűen nem foglalkozni a hirtelen rámtörő csúnya gondolatokkal.

2009. júl. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Az én testvéremnek is hasonló tünetetei voltak, és sajnos kényszerbetegségig jutott, más egyéb kényszeres dolgokkal kibővülve... Nem ijesztgetni akarlak, de lehet hogy egy szakember segítsége (még időben) jót tenne.
2009. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hatos: Milyen kényszerbetegségei lettek? Kényszercselekvéseim már nagyon régóta vannak. Ha leülök valahova percenként megtörlöm magam alatt az ülő alkalmatosságot, ha leveszek valahonnan egy poharat mindig belefújok, mielőtt töltenék bele innivalót, ha bemegyek a WC-be akkor is kopogok az ajtón ha tudom, h nincs bent senki. Ezek annyira azért nem hiszem h kórosak, meg el tudok tőlük vonatkoztatni, inkább csak a kényelmemet szolgálják, ha ezeket megcsinálhatom.


Ötös: Amit írtál az egy radikális megoldás lehet, egy olyan "anyai" észérv. nem értettelek félre, és te se érts félre most, de amolyan "Hülye vagy fiam, menny játszani" és talán neked van igazad. A probléma egyes tünetei tényszerűek, vannak és kész, de leküzdésük, mint a legtöbb ilyen problémánál agykontrollt igényel csupán és kész. Nem a probléma kialakulását írom az esetleges unalom rovására, hanem a meglétét vagy intenzitását. A kialakulás valószínűleg hajlamból vagy genetikailag adott módon történt, de lehetőség szerint megpróbálom lefoglalni magam. Most is kimentem a parkba, olvasásból jövök, volt időm kicsit kiszellőztetni, és mással foglalkozni. A baj csupán az, hogy ilyenkor is egyedül vagyok, és elő-előjönnek ezek a dolgok, még akkor is, ha időlegesen le tudom kötni a figyelmemet. Mint mondtam, nem kell egyből a lelki segélyt hívni, csupán csak arról szeretnék meggyőződni, hogy ez lehet-e komolyabb, el lehet e folytani csírájában, érdemes e ezzel már most foglalkozni, míg ilyen tisztán felismerem a veszélyeket és a tüneteket, mintegy harmadik személyként, vagy egyszerűen csak várjam meg, hogy mi lesz? Attól azért kicsit félek. Kíváncsi vagyok, hogy a szemeszter kezdetével hogy alakul tovább a dolog.

2009. júl. 7. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Homeopátiás orvost keress fel a problémáddal, mert egy jól megválasztott alkati szer segíteni tud! Így el tudod kerülni a rettenetes és felesleges (mert nem fogja megoldani) gyógyszeres kezeléseket és azok mellékhatásait!

A homeopátia egy szelíd gyógymód, nincs mellékhatása és valóban képes a gyógyításra, nem csak a tünetek elfedésére.

Szép napot!

2009. szept. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fordulj! Kényszerbeteg vagy. Pszichológushoz kell menned. Olvass pszichológiai könyveket! Van olyan beteg amelyik tud segíteni magán, ha ért annyira a pszichológiához.

De sokmindentől függ, hogy kinek mi segít.

2010. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!