Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológussal kiderítettük...

Pszichológussal kiderítettük mi okozza a rosszul létemet ezt azonban elég nehezen tudom elfogadni. Más is volt így ezzel?

Figyelt kérdés
Már fél éve kb járok pszichológushoz és az elején nem hittem volna hogy ebből lesz valami de végülis felgöngyölítettük ,hogy mi lehet az oka. Már jó ideje kb 1 éve ilyen derealizációtól szenvedek , azelőtt a tüneteim ilyesmi volt hogy állandó fáradtság, szociális fóbia , ezek azonban csak súlyosabbak lettek amióta derealizációm van (ami ugye folyton van egy éve) sőt még depressziós is leszek néha-néha egy-egy hétig. Most hogy a sulit befejeztem csak sz*rabb lett és már rosszul léteket is beképzeltem magamnak...

2012. máj. 23. 20:51
 1/6 A kérdező kommentje:

Ám ez már-már elviselhetetlennek érződik a héten végülis sikerült felgöngyölítenünk ,hogy ez egy ilyen családi gondokra vezethető vissza - sajna elbaxtak valamit kiskorom óta - és hát elég nehéz feldolgoznom ,hogy végülis tulajdonképpen az egész életem volt az a hibák sora ami ide juttatott, szóval az egész életem egy nagy elb*szás volt ez így nagyon rossz... És hogy anyu apu mégse az a szent és sérthetetlen és hogy miattuk mennyit sanyarogtam ez picit fura így belegondolva. ( nálam nem váltak el meg semmi ilyesmi )

Nagyon fura az így, meg persze a tüneteim sem múltak el ,max a filmekbe van ilyen feleszmélés hogy fú most akkor meggyógyultam. Bár ez nagyon jó lenne. Remélem mostmár azért a gyógyulás sem várat sokat magára bár ahhoz előbb még 1-2 dolgot meg kell oldanom. Ami elég nehéz állandóan idegesen de mégis hullafáradtan egy álmodáshoz hasonló vízióba depressziósan néha képzelt rosszullétek közt megoldani de hát ez van…

2012. máj. 23. 20:51
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Mi a kérdés egész pontosan?

Ha az, hogy mások életét is befolyásolták-e a szüleik, hát akkor a válasz IGEN, méghozzá mindenkiét. Azt hiszem, nem érdemes ezért hibáztatni őket, mert ők meg a saját szüleik miatt lettek olyanok, amilyenek.

Nekem azt esik nehezemre elfogadni, hogy mért kellett ebbe a családba születnem. És mért van a világon rossz.

2012. máj. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az jutott eszembe, hogy ezen csak te tudsz változtatni. A pszichodoki az csak segíteni tud de igazából rajtad múlik minden, neked kell akarni kilépni ebből. Én nem tudom mit csináltak a szüleid, de én a párom példáját látom hogy vele mit tettek, és mégis erős volt és túllépett. Mondjuk én és a családom is sokat segítettünk a hozzáállásunkkal, bátorítással, de mivel akarta hogy ne őrölje fel ez az egész nem is lett semmi problémája.Pedig ha valakinek volt otthon trauma az ő volt. Szóval akarnod kell, és ez a negatív hozzáállás csak tovább rontja a dolgokat.És a rosszullétek beképzelésében is csak te tudsz változtatni. Képzeld el pár éve hasnyálmirigy gyulladással kórházba kerültem. Előtte semmi komoly, se kórház. Erre ott lett egy gyógyszer allergiám. Mikor kijöttem ( csak 4 napot voltam bent) nálam is fura tünetek jelentkeztek. Éreztem hogy nem kapok levegőt pedig nem is volt igaz, nem mert semmi gyógyszert bevenni. Amit írtak nem szedtem be. ( pedig a gyógyszerallergiakor csak viszketni kezdtem a kórházban amit rögötn orvosoltak) és utána egyre többször éreztem ezt a fulladásos dolgot, de nem történt közben semmi. Volt, hogy éreztem dagad a torkon de nem is volt igaz. Ha tömegbe mentem akkor is elgyengültem. Na és akkor olvastam különböző pánikbetegségekről és eldöntöttem hogy na nem én nem leszek ilyen, utána meg gyógyszereket szedjek stb.. Tudatosan legyőztem még az elején, mikor éreztem a légszomjat akkor rágondoltam hogy ez nem is igaz mert jól kapok levegőt stb,... szóval agyban dőlnek el ezek a dolgok. És csodálkozok hogy 4 nap kórház így kiborított, pedig ott csak infúzió, injekció meg koplalás volt.
2012. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, hát ezt nagyon jó volt olvasni. Csak az a baj ,hogy nekem egy picit súlyosabbak és sajna már régebben is ez volt , mármint kisebb koromba akkor képzeltem be elősször hogy nem kapok levegőt stb... és hát egyedül is voltam sokat - ezt is így a szüleimnek köszönhetem, bár nem csak nekik persze meg nem akarnak ők rosszat igazából csakhát mégis sikerült- és most is egyedül vagyok és jön még hozzá depresszió derealizáció meg ezek a pánik meg hipochonder sz*rságok.

Hát elég nehéz. Főleg hogy nem is igazán tudom mit kell tennem... Látom az okokat meg minden de tényleg hogy mit kellene tennem ?:/

2012. máj. 25. 15:38
 5/6 anonim válasza:
Hali! Ha túl vagy egy terápián az már nagyon jó, de nem várhatod egyik pillanatról a másikra a javulást, sajnos ha kiskorod óta tart ami kiváltotta nálad ezt a megváltozott tudatállapotot, akkor annak bizony idő kell amíg egy teljesen új gondolkodásmódra át tudod magad állítani. én épp küszködök a pánikbetegséggel, anti depresszánst még nem szedek csak nyugtatót, és próbálok bejutni egy ingyenes terápiára, mert nincs lóvém pszihológusra, de arra már most felkészítettek hogy ezek a folyamatok lassan történnek, és folyamatos munkát igényel tőled ha meg akarod változtatni ezeket a folyamatokat magadban. Kitartás, és próbáld szeretni és elfogadni magad, az a kulcsa mindennek!
2012. máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm és sok sikert és jobbulást neked! :)
2012. máj. 25. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!