Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az étkezési zavarok hátterében...

Az étkezési zavarok hátterében mindig áll valamilyen személyiségzavar, illetve depresszió?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, az anorexia és bulímia nem önálló mentális betegség, hanem mindig áll vmi a háttérben.
2009. jún. 25. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ez így van.

Minden a fejben kezdődik el, meg a tükörrel. Belenézel a tükörbe, és (ha amúgy is vékony vagy) kövérnek érzed magad. Dagadt disznónak. Nem, ez így nem mehet, le kell fogynod//gondolod magadban//hogy nézel ki, mi ez a pocak?

Fogdosod, huzigálod a hasadat, és egyre többször méretkezel. Kimész enni, mert éppen éhes vagy, de valahogy jobb ha éhes is maradsz, elég volt már amit ettél eddig is. Minek, úgysem akarsz hájas disznó lenni.

Mintha az éhség érzete nyugtatna meg, mert tudod, hogy ha nincs kaja, nincs háj.

tehát valahogy így képzeld, de utána is nézhetsz interneten.

2009. jún. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
KÖszi a választ:) Sajnos saját bőrömön tapasztalom, hogy milyen ezt nap mint nap átélni, szóval azzal tisztában vagyok, hogy mit érez egy étkezési zavaros, csak azt enm tudom, h minden esetben van-e vmi komoly mentális probléma a háttérben, azon kívül, hogy nyilvánvalóan nem egészséges lelkületűek az ilyen lányok.Én saját esetemben borderline személyiségzavart gyanítok, az önvagdosások, hangulatingadozások, kontrollálhatatlan megnyilvánulások miatt.
2009. jún. 25. 18:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy minden esetben kell lennie valami másnak is... Szerintem lehet valaki csak simán anorexiás, vagy simán bulímiás. Meg amiatt gondolom sz** is a kedve, dehát az még nem feltétlenül depresszió.. Meg szerintem még ha sok étkezési zavarosnak van is depressziója, azt épphogy az étkezési zavara okozza. Önvagdosás lehet simán anorexia/bulímia miatt, ahhoz nem kell külön borderline... Meg ingerült is lehetsz é.z. miatt.
2009. jún. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Pszichológust kellene keresned. Ő segít, ha benned is megvan az elszántság, hogy leküzdöd ezt.
2009. jún. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!