Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez még mindig depresszió lenne?

Ez még mindig depresszió lenne?

Figyelt kérdés
Depressziós voltam, azt hiszem sikerült kigyógyulnom javarészt. Viszont a "küzdelem" eléggé megviselt, most is, ha például most rögtön meg kéne halnom, örülnék neki. Nincs kedvem élni. Általában semleges kedvű vagyok, de sokszor rossz a közérzetem. Boldog ritkán. Mi lehet ez? 22/F
2012. ápr. 25. 15:33
 1/3 anonim válasza:
Ismerős a dolog,sajnos nekem is volt olyan időszakom az életemben amikor rámtört.Nagyon rossz ez a dolog, talán szavakkal ki sem lehet fejezni.Véleményem szerint ezt leginkább egyedül lehet legyőzni,vagy közeli családtag segítségével.Én nem szedtem semmiféle gyógyszert egyszerüen csak próbáltam magam irányítani.Tudtam,hogy ez nem jó,és van az a mondás,hogy segíts magadon isten is megsegít.Ki kell magad hozni ebből a helyzetből.Csinálj sok dolgot, kirándulj,sétálj, menj emberek közzé,tornázz.Lényeg hogy foglald le magad.Tűzz ki célokat,ami boldogít.Sok szerencsét,remélem segít..
2012. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A leírtak alapján nem úgy tűnik, hogy sikerült leküzdened. Az előttem leírtakkal egyetértek, én is újabb és újabb célt próbáltam kitűzni, viszont van amikor ez nem segít és erre szakosodott orvost, pszichiátert kellene felkeresni.
2012. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Két eset lehetséges. Vagy találsz dolgokat, amik érdekesek, vagy amiknek tudsz örülni. Akkor kezdj el velük foglalkozni és rögtön úgy fogod érezni, hogy nem érdemes meghalnod. Vagy nem találsz semmi jót és érdekeset az egész világban, és akkor valószínűleg "depressziós" vagy, fordulj orvoshoz.
2012. ápr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!