Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet, hogy a testvérem...

Létezhet, hogy a testvérem szociopata?

Figyelt kérdés

Elég jól ismerem és korábban is gyanakodtam rá,hogy talán valami nincs rendben az agyában aztán néztem ilyen sorozat gyilkosokról szóló filmeket és akkor merült fel bennem ez.


[link]


Ezt elolvastam kiemelném ami igaz rá:


-a többi embert tárgynak tekinti, akiket manipulál és kihasznál

-gyakran agresszív, nem érez empátiát (bár megjátszhatja) szégyent vagy megbánást a visszaélései miatt.

-legnagyobb gyengesége, hogy nem tudják magukat különféle érzelmi helyzetekbe beleélni.

-általában sikeresek, hiszen céljaikat keményen, sőt kíméletlenül megvalósítják

-sima modorú, gyakran vonzó és spontán személyiségek,

-Rosszul viselik a monotóniát hamar elunják magukat, állandó szükségletük van különböző impulzusokra

-Hazudozók, manipulálják a többieket, nincs lelkiismeret-furdalásuk, gyenge az emocionális életük, érzéketlenek, impulzívak azaz csekély mértékben képesek kontrollálni viselkedésüket

(Gyakran csak a közvetlen környezetük van azzal tisztában, hogy "valami nincs rendben")

-leginkább a fejletlen erkölcsi ítélőképesség, a többi ember érzelmeinek figyelmen kívül hagyása, a megbánás és bűntudat hiánya jellemzi

# Felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljait

# Okszerűtlen gondolkodás

# Idegeskedés hiánya

# Megbízhatatlanság

# Őszinteség hiánya

# A megbánás és szégyenérzet hiánya


Nagyjából ezek igazak rá és nagyon ijesztő volt ezt olvasni mert szinte minden igaz rá....

Olvastam olyat is, azt hiszem a sorozatgyilkosokról,hogy mindegyik állatok megölésével kezdi.

Nos régen voltak csirkéink és emlékszem,hogy többet is megölt (2-3-at legalább) de sosem derült ki a szüleink számára,hogy ő volt én meg úgy tudtam,hogy véletlen ölte meg őket nem akarta így falaztam neki.

Volt egy kutyánk is akit mindig bántott.

Most viszont szereti az állatokat és nem bántja őket inkább védi őket mint sem,hogy bántsa.

Soha nem tudott sehová sem beilleszkedni vagy csak nagyon nehezen és emiatt régen járt pszichológushoz ,de egy idő után nem akar menni és nem ment többet pszichológushoz.

És semmilyen sérelmet sem felejt el ami valaha érte őt azokra mindegyikre emlékszik még a legkisebbekre is, mindent tud,hogy ki mondta neki azt is és mondta,hogy vannak olyanok is akiknek soha sem bocsájt meg.

(Akiknek nem bocsájt meg azok is csak kicsúfolták valamikor régen, olyan,hogy megverték volna soha sem volt vagy komolyabb csak kicsúfolták mint,ahogy minden embert ér valami ilyen az életben)

Meg sokat mondogatja mostanában,hogy ha valakivel verekedne az utcán és vesztésre állna és lenne nála fegyver,kés vagy valami simán megölné a másikat.

Számomra ez elég félelmetes, és orvoshoz biztosan nem járna el ha meg a szüleinknek mondom, szerintük ez hülyeség, szóval nem is mondom nekik.

Most 20 éves a bátyám.


2012. ápr. 10. 22:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
ezt így szinte lehetetlen eldönteni
2012. ápr. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A leírtak rám is igazak.

Gondolhatod, mennyire üresnek érzem magam és unatkozom, ha már leállok segítő választ írni...


Nem hiszem, hogy rá tudnád venni, hogy pszichológushoz forduljon, de talán hasznos lenne, ha megpróbálnál vele beszélgetni. Véleményem szerint, ha szociopátiáról van szó, abban az esetben amúgy sem számíthatsz nagy változásra - szakemberekkel sem. Amíg nem tesz "durvább" dolgokat, addig összességében nincs gond.


Ítélkezés nélkül próbálj vele beszélgetni a jövőjéről, hogy hogyan képzeli el az életét, mi érdekli stb. Amennyiben vannak céljai (tehát van vesztenivalója), akkor rá kell ébreszteni, hogy ha nem szeretné ezeket elveszíteni, akkor meg kell próbálnia ésszel csinálni a dolgokat, különben börtönbe kerül. Ott pedig lényegében semmilyen játszmát nem tud folytatni, még egyhangúbb és unalmasabb, mint a kinti élet.


"Meg sokat mondogatja mostanában,hogy ha valakivel verekedne az utcán és vesztésre állna és lenne nála fegyver,kés vagy valami simán megölné a másikat. " Sosem kérdezted még meg tőle, hogy MIÉRT? Lényegében ölni akar (ha igen, pontosan miért)? Vagy csak dühös? Esetleg azt várja, hogy felhatalmazást kapjon arra (azáltal, hogy valaki beleköt és verekedést kezdeményez vele), hogy kiélhesse az agresszióját?

2012. ápr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!