Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet, hogy a testvérem...

Létezhet, hogy a testvérem szociopata?

Figyelt kérdés

Elég jól ismerem és korábban is gyanakodtam rá,hogy talán valami nincs rendben az agyában aztán néztem ilyen sorozat gyilkosokról szóló filmeket és akkor merült fel bennem ez.


[link]


Ezt elolvastam kiemelném ami igaz rá:


-a többi embert tárgynak tekinti, akiket manipulál és kihasznál

-gyakran agresszív, nem érez empátiát (bár megjátszhatja) szégyent vagy megbánást a visszaélései miatt.

-legnagyobb gyengesége, hogy nem tudják magukat különféle érzelmi helyzetekbe beleélni.

-általában sikeresek, hiszen céljaikat keményen, sőt kíméletlenül megvalósítják

-sima modorú, gyakran vonzó és spontán személyiségek,

-Rosszul viselik a monotóniát hamar elunják magukat, állandó szükségletük van különböző impulzusokra

-Hazudozók, manipulálják a többieket, nincs lelkiismeret-furdalásuk, gyenge az emocionális életük, érzéketlenek, impulzívak azaz csekély mértékben képesek kontrollálni viselkedésüket

(Gyakran csak a közvetlen környezetük van azzal tisztában, hogy "valami nincs rendben")

-leginkább a fejletlen erkölcsi ítélőképesség, a többi ember érzelmeinek figyelmen kívül hagyása, a megbánás és bűntudat hiánya jellemzi

# Felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljait

# Okszerűtlen gondolkodás

# Idegeskedés hiánya

# Megbízhatatlanság

# Őszinteség hiánya

# A megbánás és szégyenérzet hiánya


Nagyjából ezek igazak rá és nagyon ijesztő volt ezt olvasni mert szinte minden igaz rá....

Olvastam olyat is, azt hiszem a sorozatgyilkosokról,hogy mindegyik állatok megölésével kezdi.

Nos régen voltak csirkéink és emlékszem,hogy többet is megölt (2-3-at legalább) de sosem derült ki a szüleink számára,hogy ő volt én meg úgy tudtam,hogy véletlen ölte meg őket nem akarta így falaztam neki.

Volt egy kutyánk is akit mindig bántott.

Most viszont szereti az állatokat és nem bántja őket inkább védi őket mint sem,hogy bántsa.

Soha nem tudott sehová sem beilleszkedni vagy csak nagyon nehezen és emiatt régen járt pszichológushoz ,de egy idő után nem akar menni és nem ment többet pszichológushoz.

És semmilyen sérelmet sem felejt el ami valaha érte őt azokra mindegyikre emlékszik még a legkisebbekre is, mindent tud,hogy ki mondta neki azt is és mondta,hogy vannak olyanok is akiknek soha sem bocsájt meg.

(Akiknek nem bocsájt meg azok is csak kicsúfolták valamikor régen, olyan,hogy megverték volna soha sem volt vagy komolyabb csak kicsúfolták mint,ahogy minden embert ér valami ilyen az életben)

Meg sokat mondogatja mostanában,hogy ha valakivel verekedne az utcán és vesztésre állna és lenne nála fegyver,kés vagy valami simán megölné a másikat.

Számomra ez elég félelmetes, és orvoshoz biztosan nem járna el ha meg a szüleinknek mondom, szerintük ez hülyeség, szóval nem is mondom nekik.

Most 20 éves a bátyám.


2012. ápr. 10. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%

Kedves kérdező!

Egyáltalán nincsen annyi időm, hogy ezt a sok felesleges maszlagot elolvassam. Talán fuss neki még egyszer, rövidebbre fogva.

2012. ápr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezek a jellemzők nagyon sok emberre ráillenek ám,mégse sorozatgyilkosok:)Dúlnak benne a hormonok,majd lenyugszik.
2012. ápr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdező!

Egyáltalán nincsen annyi időm, hogy ezt a sok felesleges maszlagot elolvassam. Talán fuss neki még egyszer, rövidebbre fogva."


Kedves válaszíró!

Egyáltalán nincs annyi időm,hogy ilyen ostoba, retardál embereknek tegyek szívességet.Talán fogd be a pofád és ha nincs kedved olvasni ne válaszolgass a kérdésekre.Köszi!

2012. ápr. 10. 22:32
 4/12 A kérdező kommentje:

Persze,hogy nem sorozatgyilkos!:D

Le is van írva a link alatt,hogy nem sorozatgyilkos az akire ez ráillik csak hajlamos rá.

2012. ápr. 10. 22:33
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Második, nem csak az szociopata, aki sorozatgyilkos. Amúgy nem tudom. Szerintem gyerekkorban normális az ilyen viselkedés, hogy állatokkal való kegyetlenkedés. Az, hogy most szereti őket, pláne hogy védi, számomra nem olyan viselkedés, amit egy szociopata mutatna, persze lehet csak megjátssza. Az embereket meg sok ember nem szereti, de nem lehet minden nehéz természetű emberre rámondani, hogy szociopata.
2012. ápr. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
95%

Kedves Kerdezo,


a leirtak alapjan a szociopatia egy lehetseges diagnozis, de az is lehet, hogy egyeb szemelyisegzavar illetve az impulzuskontroll zavarok koze tartozo rendellenessegek valamelyike magyarazza a testvered viselkedeset.


Harmadik valaszolo: egyaltalan nem normalis gyermekkorban az allatok bantalmazasa vagy megolese. A felnottkori szociopatia diagnosztizalasa soran az allatok kinzasa, megolese egyike diagnosztikai kriteriumoknak.


Ha van meg kerdes irj,

Pszichologus vagyok,

Udv

2012. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, laikus nem tudja elég biztosan elkülöníteni, legjobb lenne megkérdezni szakembertől, bár persze ő nyilván csak a Te elmondásod alapján fog tudni válaszolni. Jó, ha van egy külső és egy belső ember is (egy, aki ismeri, és egy, aki elfogulatlan kívülálló). Tudtommal a pszichopaták biztos felismerése, megkülönböztetése más zavaroktól elég nehéz. Én apámról sejtem nagy bizonyossággal, hogy az, de ezt 38 éves élmények alapján gondolom.


A kérdés szerintem is fontos -- olvasmányélményeim alapján is, apámról maradt emlékeim alapján is úgy tudom, hogy ők tényleg ,,mások'', mint mi. Nem tudjuk elképzelni a gondolkodásukat, az számunkra idegen és felfoghatatlan, ,,alien'', nonhumán. A kutatók egy része hajlik arra, hogy külön taxonként közelítse meg őket. (Nagyon-nagyon durva leegyszerűsítéssel: mintha más faj lenne).


Kb 1%-osan vannak jelen a humán populációban (mármint ha véletlenszerűen vesszük), persze Te már eleve szűrt mintával dolgozol (hiszen itt már eleve adott néhány aggasztó tünet). A börtönökben 20% is lehet az arányuk. Fordítva a dolog nem igaz: a pszichopaták többsége nem börtönökben él, hanem hétköznapi kisember.


Remélem, testvéred nem bizonyul annak, csak valami neurotikusnak, poszttraumásnak vagy ilyesmi kezelhetőbbnek! Sok szerencsét kívánok!

2012. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem értek túlságosan hozzá, de szerintem lehetséges, hogyha nem is szociopata, de valamilyen személyiségzavarban szenved. Ennyi alapján sajnos még nem lehet megállapítani. Tudom, hogy nehéz de talán mégis pszichológushoz kéne fordulni.
2012. ápr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Lehet hogy csak szeretetre vágyik vagy törődésre. nem tudom milyen sikeres a bátyád az életben,vagy a nőknél előfordulhat hogy sok sikertelenség érte eddigi életében emiatt gyűlhet a harag és a feszültség és ez már lehet gond akárki akármit mond .Ha pl nincs barátnője vedd rá a csajozásra vagy mozdítsd ki a megszokott környezetéből támogasd őt .
2012. ápr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a téma, lehet olvasni pl. Hare professzor műveit, van ami ingyen is letölthető, de mivel nagyon közelálló hozzátartozó vagy, ezért egy bizonyos ponton csak akkor tudsz továbblépni, ha kívülálló szakértő is segít -- épp azért, mert kívülálló.,
2012. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!