Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek beszélni pszichol...

Nagyon félek beszélni pszichológus előtt a dolgaimról, hülyének nézne ha leírnám itthon egy papírra és odaadnám neki?

Figyelt kérdés

Meg úgy egyáltalán semmiről nem tudok beszélni ami kicsivel is kapcsolatban van az érzéseimmel, de így nem jutunk 1-ről a 2-re...

ezért gondoltam, hogy leírnám, de bárhogy is elképzelem, irtózatosan idiótának tűnik :S


2012. ápr. 3. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Az szerintem nem rossz ötlet, legalább el tudna indulni a pszichológus. Ha leirod a gondjaidat, akkor utána tud kérdezgetni, ha szüksége van még valami információra.

De egész biztos nem nézne hülyének, söt éppen ellenkezöleg, látná, hogy te is akarnál vele együttmüködni és csak az a bajod, hogy nem tudsz beszélni néhány dologról.

Nyugodtan irj le minél több mindent, mert annál könnyebb utána neki is az, hogy megtalálja, hogy hogy lehet segiteni neked.

2012. ápr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha máshogy nem megy, írd le egy papírra. Jól látod, nem juthattok előrébb, ha nem osztod meg, ami benned van. Hidd el, utána meg fogsz könnyebbülni! Szégyellni pedig nem kell magad! A jó pszichológus már semmin sem lepődik meg...
2012. ápr. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
A pszichológiai vizsgálat fontos része az interaktív beszélgetés és az, hogy kikérdezzen. Már következtetést von le abból is, hogy inkább leírnád, de abból is, hogy mit tartottál fontosnak leírni, de kíváncsi a testbeszédedre, reakcióidra is. Ebben nincs semmi különös, egy bensőséges beszélgetés elé nézel.
2012. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én is így voltam, de nálam a pszichológus kezdeményezte a dolgot :)

jobb, mintha sehogy nem tudnál kommunikálni a lényeges dolgokról

2012. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus vagyok, kezdetnek nem rossz, ha neked ez tűnik a legjobb megoldásnak. Menj oda hozzá így, ezzel a kéréssel, és kiötöltök majd valamit. :)
2012. ápr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért nézne hülyének? Legalább látja, hogy akarsz haladni és változtatni.

Én is voltam így, hogy leírtam és odaadtam neki. Én mondjuk leginkább azért, hogy össze tudjam szedni, amiről beszélni akartam (mert szóban mindenfelé elkalandozik az ember, aztán elfelejtem megemlíteni, amit előtte fontosnak éreztem), de egy-két dolognál az is benne volt, hogy nehezen hoztam volna másképp szóba.

2012. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kifejezetten javasolt, hogy írd össze a tüneteidet, az eseményeidet, mindent ami a betegségre utalhat. Mindig hozzáírhatsz, módosíthatsz rajta, amíg az orvoshoz nem kerülsz. Vannak, akik megkukulnak mások előtt. Egyáltalán nem szégyen.
2012. ápr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó ötlet!!!!! Mindig ilyen kreatív vagy?
2012. ápr. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!