Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus segíthet nekem?

Pszichológus segíthet nekem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy eléggé ronda természetem van,sértődékeny vagyok,önző,hírtelen haragú.Már jópár embert eltaszítottam magamtól és szeretnék megváltozni teljesen.

Nem is érzem magam szerethető,értékes embernek,jó barátnak sem.Vannak barátaim persze,de nem érzem azt,hogy elég jó lennék és szeretnék megváltozni.

Nem tudom ebbe pszichológus mennyire tud segíteni nekem és hány alkalom lenne az "optimális",mert anyagilag annyira nem vagyunk eleresztve,de az életem,a személyiségem fontos,boldog,kiegyensúlyozott szeretnék lenni.

Emellett önbizalomhiányos is,mindig másra szeretnék hasonlítani,mert kiskoromba rengetegszer megkaptam,hogy miért nem tudok ilyen és olyan lenni,mint az XY ..


2012. ápr. 2. 01:05
 1/1 bdavid0815 válasza:

Szerintem nem szükséges orvoshoz menned. Egyébként nem tudom, hogy tudna-e segíteni.


Nagy jó úton jársz ha már felismerted ezeket. Már csak tudatosnak kell lenned arra ahogy viselkedsz. Egy idő után fel fog tűnni hogy mikor jönnek elő ezek a rossz tulajdonságok. Ha észreveszed akkor állítsd meg. Amikor érzed a hirtelen haragot és a sértődöttséget akkor jusson eszedbe hogy te magad gondoltad azt nem régen hogy ilyen vagy és valójában nincs miért megsértődni.


Így változni fogsz. A változáshoz csak egy emberre van szükség. RÁD. Mindenki csak magát tudja megváltoztatni.


Sok sikert!

2012. ápr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!