Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem kezdek megőrülni,...

Úgy érzem kezdek megőrülni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Az elmúlt egy évben szinte amim csak volt elveszítettem, amibe belekezdtem rosszra fordult. Nagyon sokáig rossz jegyeket kaptam, holott előtte kitűnő voltam mindig, életem első szerelme elhagyott mielőtt megismerhetett volna, a nagynénémék elváltak, alegjobb barátnőm idegösszeroppanást kapott és magántanuló lett.. és nagyjából akkortájt egy pár hónapja volt először, hogy rámjött az iskolában a félelem, mindentől, nem akartam, hogy bárki hozzámszóljon, vagy hozzámérjen, és pánikba estem. ez még kétszer megtörtént, és akkor elmentem pszihológushoz, de nem tudott segíteni, meg lehet, hogy túl vidám voltam, és nem tudott hová tenni.. és nemrég rájöttem, hogy milyen jófej a hugom egyik osztálytársa, nagyon sokban hasonlítunk és elkezdett nagyon ösztönözni, elkezdtem komolyabban rajzolni, tanulni, és írni, de akkor rájöttem, hogy nem megy az írás, akkor pánikba estem, mert az írás a legfontosabb az életemben, mi van ha elveszítem azt is.. a lényeg az, hogy beleszerettem abba a fiúba, de ő ezt nem viszonozza, és ez a fájdalom tovább növelte bennem az őrületet, mert úgy érzem, hogy nem tudok neki elég jó lenni, és az hogy mégjobban küzdök teljesen leszívta az energiáimat.. és gyakran mondok ki olyan dolgokat, amiket nem szabadna, és megbánok, és neki is mondtam ilyet, úgyhogy szerintem már elege van belőlem, a lényeg, hogy ennek hatására annyira kínzott a fájdalom, hogy először a kezemet a falba vertem, de nem vérzett, és valami azt éreztette velem, hogy muszáj véreznie, különben nem fáj, és nem lesz elég a büntetés, és egy tűvel kezdtem vagdosni a kézfejem, hogy vérezzen.. iszonyúan fáj, hogy ilyeneket csinálok, mert nem vagyok egy depressziós ember, de ezekben a pillanatokban úgy érzem nem én irányítom saját magam.. próbáltam küzdeni, mindent kipróbáltam, de úgy érzem megőrültem, tudom, hogy nem sok esély van rá, de valakinek van ötlete, hogy mit csinálhatnék?

2012. márc. 25. 17:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kungfu az szép és jó, csak az nagyon nem olyan ami neked kéne. Neked olyan kéne, ahol nincsenek határok, nincsenek szabályok csak te. Miért vagy rosszul a futástól? Mit érzel amikor rosszul vagy?
2012. márc. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
szerintem nem tarthatnék lajhárt panellakásban xD de amúgy elég nekem a két kisöcsém, meg a hugom :)
2012. márc. 25. 19:24
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem lajhárra gondoltam :D De ha azt szeretnél. Én egy kiskutyára gondoltam, vagy tényleg komolyan, lejárni lovardába. Nem hinné az ember de ott van a világ közepe. Legalább is szerintem. :))
2012. márc. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
én szeretem a kung fut, mert fegyelmez :) és nem tudom miért vagyok rosszul, hányingerem van és szédülök, és alig kapok levegőt, egy évig vizsgáltak, de nem találtak semmit, de szerintem pszihikai eredetű, ezért küzdök ellene az intenzívebb boxszal
2012. márc. 25. 19:28
 15/18 anonim ***** válasza:

Hányingered van és szédülsz. Előtte nem eszel eleget. Mozgáshoz szénhidrátot kell használnunk energiafedezetként. De ezt mozgás előtt kb. 1 órával utána már nem szabad sokat enni. Zsírsavakat kezd égetni a szervezet, akkor acetonszármazékok és ketontestek jelennek meg a vérben -mint bomlástermék. Ez savasodáshoz, rosszulléthez, hányáshoz vezethet.Hosszútáv-futáshoz szénhidrátos + elektrolitokat tartalmazó sportital (Isostar és társai) ajánlott, valamint vésztartalékként pár szem szőlőcukor. A többibe azért nem érzel ilyet mert nem futsz hanem egy helyben vagy. De mindegy, a lényeg, hogy mozogj valamit. Mert tényleg ezek csak nagyon kicsi dolgok. Nem tudok veled együtt érezni mert már szinte az összes megtörtént velem. Az, hogy a nagynénéid ketté váltak az meg aztán engem pl végképp nem érdekelne. A barátnődet sajnálom, de én inkább támogatnám mint ahogy azt te is írtad nem pedig mennék vele az árral. Az hogy a húgod oszt.társa nem viszonozza az érzéseidet az megint csak az, hogy idősebb vagy nála és nem kötelező senkinek viszonozni a másik érzését. Van ez így, hogy az embernek nem megy annyira a tanulás. Pláne közép iskolába való átmenetnél van egy nagy váltás. Nálad is itt lehetett.

A fiúk ilyenek, el kell fogadni és tovább kell lépni.

Tulajdonképpen nem is igazán volt oka, hogy ez nálad kialakult, nem is látom nagyon okát ennek a pánikrohamoknak és szorongásnak. a vágdosásról meg nem is beszélve.

2012. márc. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
azért nem látja senki se értelmét, mert ezek akárkinek kis dolgok lennének, de egy olyan ártatlan lánynak mint én az, hogy egyszerre meglátta az élet egész sötétoldalát, és nem kis adagokban nagyon durva. a barátnőmet szeretem, de ő egyszerűen feladta. nem vagyok depressziós, nem gondolom azt, hogy ezek a dolgok hűde borzalmasak, mert szánalom, mert milliószor nagyobb problémák is vannak a földön, de ez van. engem az ilyen pici dolgok is megviselnek ezek szerint, vagy csak egyedül nehéz elviselni, nem tudom, én csak megoldást akarok rá, nem kioktatást abból, hogy milyen kis dolgok miatt mennyire összeomlottam
2012. márc. 25. 21:29
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem is annak szántam. Csak érted, nekem ilyenkor azt szokták mondani "szedd már össze magad". És én is azt tanácsolom neked. Elképzelhetetlennek tartom, hogy ezek miatt ilyen legyél. Az rá a tanácsom, hogy szedd össze magad. Mert ha itt kiakadsz és behúzod a kéziféket, akkor csak úgy tájékoztatlak, hogy az életben 1000x ekkora csalódássokkal, kihasználásokkal fogsz találkozni. Nem tudom, milyen életed volt eddig, de akkor ezek szerint nagyon el lettél kényeztetve. És khmm...ez sem a te hibád. A lényeg, hogy nem érdemes az ilyen dolgokon sokáig vetyengeni mert az agyadban csak még nagyobb problémát kreálsz belőle. Van egy mondás: Ne a múltban élj, ami már nincs, (a jövőn se tépelődj, ami még nincs), csak a jelent éld teljes erőddel és odafigyeléssel. Ami nagyon igaz. A lényege viszont, hogy fölösleges azon tépelődnöd mi volt, mert az már megtörtént, elmúlt és az élet megy tovább. De a jövőn se érdemes aggódni mert az még nincs.
2012. márc. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Te, hát mindenki rosszul van ha fut. Azt kell leküzdeni pont. Igyál vizet, és fuss tovább! Ez a lényeg. Hányingerem van, de nem adom fel, futok.
2012. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!