Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem kezdek megőrülni,...

Úgy érzem kezdek megőrülni, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Az elmúlt egy évben szinte amim csak volt elveszítettem, amibe belekezdtem rosszra fordult. Nagyon sokáig rossz jegyeket kaptam, holott előtte kitűnő voltam mindig, életem első szerelme elhagyott mielőtt megismerhetett volna, a nagynénémék elváltak, alegjobb barátnőm idegösszeroppanást kapott és magántanuló lett.. és nagyjából akkortájt egy pár hónapja volt először, hogy rámjött az iskolában a félelem, mindentől, nem akartam, hogy bárki hozzámszóljon, vagy hozzámérjen, és pánikba estem. ez még kétszer megtörtént, és akkor elmentem pszihológushoz, de nem tudott segíteni, meg lehet, hogy túl vidám voltam, és nem tudott hová tenni.. és nemrég rájöttem, hogy milyen jófej a hugom egyik osztálytársa, nagyon sokban hasonlítunk és elkezdett nagyon ösztönözni, elkezdtem komolyabban rajzolni, tanulni, és írni, de akkor rájöttem, hogy nem megy az írás, akkor pánikba estem, mert az írás a legfontosabb az életemben, mi van ha elveszítem azt is.. a lényeg az, hogy beleszerettem abba a fiúba, de ő ezt nem viszonozza, és ez a fájdalom tovább növelte bennem az őrületet, mert úgy érzem, hogy nem tudok neki elég jó lenni, és az hogy mégjobban küzdök teljesen leszívta az energiáimat.. és gyakran mondok ki olyan dolgokat, amiket nem szabadna, és megbánok, és neki is mondtam ilyet, úgyhogy szerintem már elege van belőlem, a lényeg, hogy ennek hatására annyira kínzott a fájdalom, hogy először a kezemet a falba vertem, de nem vérzett, és valami azt éreztette velem, hogy muszáj véreznie, különben nem fáj, és nem lesz elég a büntetés, és egy tűvel kezdtem vagdosni a kézfejem, hogy vérezzen.. iszonyúan fáj, hogy ilyeneket csinálok, mert nem vagyok egy depressziós ember, de ezekben a pillanatokban úgy érzem nem én irányítom saját magam.. próbáltam küzdeni, mindent kipróbáltam, de úgy érzem megőrültem, tudom, hogy nem sok esély van rá, de valakinek van ötlete, hogy mit csinálhatnék?

2012. márc. 25. 17:43
1 2
 1/18 anonim válasza:
úristen, te szegény:( szerintem próbálj meg magaddal foglalkozni, csinálj olyan dolgokat, amikben örömödet leled, ne aggódj, minden jobbra fordul majd!:) tudom h ezt így könnyű ondani, de kicsit felszeretnélek vidítani! Fel a fejjel:). 14/L
2012. márc. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm :) én is azon vagyok, nem is szoktam sokat nyavajogni ezen, csak zavar a tanulásban, meg egyéb dolgaimban..
2012. márc. 25. 17:55
 3/18 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz kell menned. Ez a vagdosás egy betegség, valami hormon dolog miatt rá lehet állni és nem tudsz lejönni egyedül. Muszáj szakemberhez menni.Iskolapszichológus, Családsegítő intézet, Nevelési tanácsadó ezek ingyen vannak.

M-M vonalat hívhatod esténként ingyen. Elsősegély.Lelki

2012. márc. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
rendben, megpróbálom újra, holnap elmegyek a pszihológushoz, remélem tud segíteni, mert már tényleg nagyon bennem van pár sztori, amit ki kéne írnom magamból.. ^^ de még mindig reménykedek benne, hogy magamtól is megtudom oldani, ha esetleg lenne valakinek javaslata
2012. márc. 25. 18:09
 5/18 anonim ***** válasza:
Kezdetnek jó lenne, ha egy kicsit lehiggadnál és némi önuralmat tanúsítanál. Gondolom ez elég nehéz lehet ezek után ilyen fiatalon. Miután már nem vagy feldúlt, akkor összegezhetnéd a dolgaidat és letisztázhatnál mindent magadban, fontos az, hogy ne csak a külsőnket, hanem a belsőnket is ápoljuk. Aztán rájöhetnél arra, hogy nem kell kárt okozni magadban, mert attól egész biztosan nem fog semmi megoldódni. Végül pedig tudatosítani kell magadban, hogy mindenki követ el hibákat, de attól még nem leszel kevesebb másoknál. Ha úgy érzed, nyers voltam, akkor sajnálom, de úgy gondolom egy problémát csak úgy lehet megoldani, ha tisztán és világosan látjuk azt. Persze, amit mondtam nem kell megfogadni, mindenki másként dolgozza fel az életét, ez csak egy nézőpont, ami nekem bevált.
2012. márc. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem éreztem nyersnek, én is éppen ilyen véleményen vagyok, csak az a baj, hogy mikor azt csinálom, akkor teljesen racionálisnak érzem amit teszek, és csak később jövök rá, hogy "au ez fáj.. miért csináltam?" de akkor megpróbálom ezt a módszert, és a biztonság kedvéért beszélek a pszihológussal, kösszi :)
2012. márc. 25. 18:34
 7/18 anonim válasza:
1.vagyok:) am nekem is vannak ilyen jellegű gondjaim, mostmár úgyérzem, mintha nem találnám a helyemet a világban, mintha sehovásem tartoznék:S úgyhogy én most azon vagyok, h megtaláljam önmagam:)
2012. márc. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Tudod mi itt a baj? Hogy szerintem te nem sportolsz. Mert ha jobban megnézzük ezek a barátnőd ideg összeroppanásán kívül csak apró pici gondok ami az emberek jó nagy részével megesik de nem esnek depresszióba és nem kapnak pánikrohamot. A sport sok mindenben segíthet. Levezetheti a felgyűlt idegességet, segít kiengedni. Nekem ezt tanácsolták mert én is voltam ám ilyen helyzetben és tudom, hogy milyen ez. Szóval tényleg kezdj magaddal valamit mert ez az önroncsolás az öngyilkosságig fog hajtani téged. Ha például lovagolni támadna kedved és tegyük fel heti egyet meg is engedhetsz magadnak vagy szereted az állatokat akkor azok iszonyúan sokat dobhatnak ezen. Én így gyógyultam ki. Befogadtam egy kóbor kiskutyát. Ő lett életem egyik építőeleme. A részem lett.

Így vagyok egy lovammal is. Ha ő nem lenne nem is tudom mi lenne velem, talán visszakerülnék oda ahonnan jöttem. A lovaglásban azonban nem szeretik az ideges embereket, ez a hely a kikapcsolódásról szól. Menj el futni, hogy kiszellőztesd a fejed. Menj el kajakozni ahol kiengedheted az összes energiád vagy kezdj el valami kardio edzést csinálni amit még meg sem kell tanulni csinálni csak ugrálni kell zenére és közben nem csak rohadtul csinos leszel, hanem ezek a gondol olyan kicsik lesznek mint egy hangya és rájössz egy idő után amikor vissza olvasod ezt a kérdést, hogy milyen kis dolgokon húztad fel a vizet.

Én tényleg csak ezt ajánlom. Mert az, hogy ilyen leszel ennyi idősen az cska is a mozgáshiányos életmódnak köszönheted. Pláne 16 éves korban ez egy nagyon fontos dolog, hogy heti 3-5 x folyamatosan izzadj és küzdj. Szerintem a vagdosáson kívül egy edzőteremben küzdeni, hogy még azt a 40-edikat is megcsináld vagy a szabad levegőn küzdeni, hogy akkor is megcsinálom azt a távot sokkal jobb mint egy szobában várni a halálod. De ez elsősorban nem a te hibád, hogy ilyen lettél. Ezt a szüleidnek köszönheted. Mert ez az ő hibájuk, hogy nem szedtek téged rácba és küldtek el valamit csinálni.

Szóval sportolj és meggyógyulsz hidd el. Magamból vettem a példát.

2012. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
ez mind szép és jó, de heti kétszer járok kungfuzni, hétfőnként pedig edzőterembe boxolni, csak sajnos az csak köredzés, még nem nagyon ütögethettem zsákot, pedig kung fun egyszer csináltuk és imádtam, az kéne nekem, csak sportügyileg be vagyok határolva, mert rosszul leszek ha futok, ezért hagytam abba a kosarat, így most inkább erősítek, mert azt szeretem.. de am pont ilyen tanácsot adtam én is a barátnőmnek :D különös
2012. márc. 25. 19:15
 10/18 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ilyet adtál mert ez lenne a normális ilyenkor.

:) És mi a helyzet az állatokkal? :)

2012. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!