Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline koros vagyok?

Tade kérdése:

Borderline koros vagyok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nagyon kellene a segitsegetek. Tegnap olyant eltem at, amit meg sohasem. Parommal egyutt elunk, eddig semmi gondunk nem volt. Tegnap eppen a tukorben fesulkodtem, amikor egyszeruen neztem magam, de mintha valaki mas nezett vissza volna ram. Nagyon megijedtem, hisz sohasem tortent meg ilyen velem. Utanna egyszeruen nem tudtam mit kezdeni magammal, mert allandoan az jart a fejemben, ki vagyok, miert van bennem ez az erzes? Hevesen vert a szivem, de siman tudtam lelegezni. Utanna probaltam elalduni, de csak vert a szivem, hanyinger kerulgetett, (kesobb hanytam is) egyszeruen ugy ereztem, hogy nem az vagyok aki. OLyan mikor tudod ki vagy,(tisztaba vagy az emlekeiddel) veled van a parod, de megis mintha mas lennel. Skizo vagyok, vagy csak bemeselem magamnak? Ma mar jol vagyok, de nem tudom hova tenni a tegnap tortenteket....
2009. jún. 10. 11:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

Azt nem tudom hogy mi lehet a baj,de valami van...:(

szerintem inkább menj el orvoshoz,ne hogy rosszabb legyen....

2009. jún. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Csak bemeséled. Ha skizo lennél nem tudnál róla...
2009. jún. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Menj orvoshoz, az a biztos.
2009. jún. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Ne aggódj, egyáltalán nem vagy se skizo, se Borderline-kóros:)Amit leírtál, az egy sima pánikroham volt. Nézz szét az életedben, hogy van-e nyomasztó, megoldatlan problémád, állsz-e nagy döntés előtt, pihentél-e eleget mostanában. Ja és ne nézz rémisztő filmeket, hidd el, tapasztalat, hogy az érzékeny idegrendszerű embereknek kicsit se használ. Nyugodj meg, más is érez ilyet, amit te átéltél és nem kell neki misztikus jelentőséget tulajdonítani!
2009. jún. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A borderline-nak teljesen mások a tünetei.

Ez pánikroham volt szerintem.

2009. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek, egy kicsit megnyugodtam. Amugy szeptemberben ferjhez megyek, lehet ez miatt stresszelek annyit, bar boldog vagyok :) Amugy kulfoldon elek, es mikor kikoltoztem nagyon nagy honvagyam volt. En mar arra is gondoltam, hogy a honvagy miatt alakult ki ez a panikroham. Eddig is volt mar olyan, hogy megfordult a fejemben, hogy miert gondolkozok ilyen hulyesegeken, hogy miert erzem, ugy, mintha a regi kepeimen nem is en lennek, hanem valaki mas....De meg sohasem volt ilyen, hogy egyik percrol a masikra el kezdett volna verni a szivem... lehet mar tenyleg bemeselem magamnak, hogy skizo vagy bordelinos.... amugy a parommal minden oke, harmonikus kapcsolatban elunk, nem veszekedunk, a szexualis eletunk rendben, meg osem fordult meg a fejemben az ongyilkossag, nem vagdosom magam stb :)...
2009. jún. 10. 12:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Óó nyugodj meg semmi bajod a világon. Amit te éltél át arra mindenki képes. Ha hosszan nézegeti magát az ember a tükörben és kizárja a külvilágot akkor akaratlanul is elkezd önmagával beszélgetni tudat alatt mint egy idióta. Én is félek az ilyen érzésektől és attól hogy úristen ki is vagyok, hogy nézek ki, hogyan élek, ki vagyok belül. Ezért nem töltök sok időt a tükör előtt, ha meg mégis, megy a zene vagy a tévé és azt hallgatom közbe, és akkor nem jönnek elő ezek a képzetek.

Ez egy olyan dolog ami MINDENKIBEN benne van, csak nem mindenki jön rá, nem mindenki éli át, mert nem mindenki tudja megteremteni hozzá a kellő légkört (csend, nyugalom, egyedüllét, mély gondolkodás).

A borderline teljesen más, egyik barátnőm ilyenben szenved évek óta, ő súlyosabb dolgokat produkál.

Nyugi semmi bajod nincs!

2009. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a többiekhez, nem vagy se skizó, se borderline. Ha úgy érzed, mégis kell külső segítség, ne orvoshoz menj, hanem pszichológushoz, aki nem egyenlő a dilibogyókat felíró pszichiáterrel. Kérdéseket tesz fel és segít eligazodni az érzéseidben. Olyan, mintha egy baráttal beszélgetnél csak ő nem vonódik be érzelmileg, nem akar majd megmenteni. Csak segít tisztán látni.
2009. jún. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Egyszer én tükörbe néztem, és anyám nézett vissza rám! Majdnem sikítófrászt kaptam, De azóta megszoktam :)

Ha egyszer -egyszer van egy furcsa élményed, az normális. Ha gyakoriak, akkor fordulj orvoshoz! Meséld el a környezetednek , mindig, ők figyelmeztetni fognak, ha túllépsz a normális határon. Lehet, hogy kimerült vagy.

2009. jún. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek. Csak olvastam neten a borderline-al kapcsolatban, hogy egyik tunete a szemelyiseg szetesese, es en rogton arra gondoltam, hogy biztos en is ezt elem at...
2009. jún. 10. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!