Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy hete antidepresszánst...

Egy hete antidepresszánst szedek. Azóta nincs orgazmusom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Gondolom a gyógyszer mellékhatása. Szedjem tovább vagy írassak másikat. Vagy ha majd nem kell már szednem akkor rendeződik magától?
2012. márc. 1. 09:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Igen ez a gyógyszer mellékhatása.Tudom, hogy nem könnyű, de várj még néhány hetet. Ahhoz hogy az antidepresszáns rendesen kifejtse a hatását és hozzászokjon a szervezeted szükség van néhány hétre. Ha ezután is fennáll a probléma, akkor beszélj az orvosoddal, mert biztosan fel tud írni más hatásmechanizmusú gyógyszert.
2012. márc. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha SSRI típusú szer, a többi hasonlónak is ugyanez a mellékhatása.
2012. márc. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom , hogy SSRI vagy SNRI (VENLAXGEN) nincs a tájékoztatóba semmi ezzel kapcsolatban és a neten sem találok semmit.Mi a kettő között a különbség?
2012. márc. 1. 10:48
 4/18 anonim ***** válasza:
Férfi vagy nő vagy? És hány éves? Ezek is szempontok lehetnek.
2012. márc. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nő 37év
2012. márc. 1. 10:54
 6/18 anonim ***** válasza:
32%

Hát nézd kérdés, mire kapod az antidepit? A kiváltó ok miatt is elmaradhat a gyönyör. Teszem azt, az én hasonló korú feleségemmel majd' 20 éve mindig van orgazmus, de amikor az édesanyja meghalt, nem tudott elmenni, nem is kívánta a szexet, úgyhogy inkább nem erőltettem, hanem szépen segítettem Őt felvidulni, szép helyekre vittem, elhívtam velem úszni, sőt, még a kondiba is lejött, minden nap több órát aerobikozott, és aztán egyik este ő maga csábított el, és örökre felszakadtak benne a gátak.


Most nem tudom, neked mi a gond, de ha lelkileg rendbe tudsz jönni, biztosan kívánod és élvezed majd a huncutságot, mert a 30-as 40-es nők a legkívánósabbak :)

2012. márc. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Lelki gondjaim vannak , Évekkel ezelőtt kezdődtek és nem tudom túltenni magam raja. Ezért szedek AD-t. De ilyen gondjaim csak most kezdődtek mióta a gyógyszert szedem. Félek hogy soha többé nem lesz orgazmusom.
2012. márc. 1. 11:14
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem reális opció, viszont az antidepik okoznak némi közönyt, apátiát. Próbáld az alap okot megoldani, és jobb lesz minden. Egyáltalán, mi a baj?
2012. márc. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Ez teljesen reális opció, miért is ne lenne az? Tudod te milyenek az antidepresszánsok válaszoló? A feleséged szimplán szomorú volt, nem szedett gyógyszert. Gyógyszermellékhatást nem gyógyít a konditerem meg a szép helyek!


Én úgy tudom, hogy tényleg, ahogy az egyik válaszoló írta az SSRI család tagjainál nagyon gyakran figyelték ezt meg, de szinte az összesnél is csak nem olyan gyakran. Olyan 6 hét mire megszokja a szervezeted, ha tényleg ezután is fennmarad, akkor mindenképp szólj az orvosodnak. Tudom, hogy az orvos azért tanul blablabla de neked sem árt utána nézni a dolgoknak, mert olyan is előfordulhat, hogy ugyanabba a családba tartozót felír csak másik nevűt, hogy na majd akkor azt hiszed, hogy ez már másik és akkor placebo effekt és elmúlik a panaszod, de ez nem így van, ez nem beképzelés.


Viszont, ha már szeded, akkor csak emiatt abba ne hagyd csak úgy! Azt nem szabad!

2012. márc. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
33%

Olyan buta vagy, hallod.


Az ugyanolyan családba tartozó gyógyszereknek más mellékhatásaik vannak/lehetnek. Jó példa a NSAID-ok: paracetamol vs metamizol.


De egy laikus tudom, jobban tájékozott, mint egy orvos, blablabla. Nem ártana utánanézned dolgoknak.

2012. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!