Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy 18 fiú éves barátom...

Egy 18 fiú éves barátom rajzos álomvilágban él, valamint túl érzékeny a lelke. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Üdvözletem minden olvasónak!


Kérlek segítsetek! Egy 18 éves, roppant kedves és okos fiú barátom túlságosan érzékeny, s bár nem annyira mint másfél éve, de egy általa megalkotott, rajzi világban él. Röviden: kedves kis lényeket alkotott magának, akikbe lelket lehelt, ezek a kis lények élik a mindennapjaikat, képeken végzik napi teendőiket, beszélgetnek egymással, nevetnek, sírnak, szerelmesek lesznek, veszekednek stb (Jóformán úgy tudom leírni nektek, mint egy rajzi világba ültet "játék katonákkal való játszás") Bár a rajzaim elismerendően szépek, ő maga is tudja, ugyanazokat a karaktereket ilyen sűrűséggel lerajzolni és ennyire beleélni magát, nem egészséges...


Tisztában van azzal hogy amit tesz, az önmaga által kreált már-már KÉNYSZERBŐL, NEM ÖRÖMBŐL történő rajzolás felemésztheti őt! Én úgy próbáltam meg segíteni neki, hogy arra kértem, 1-2 hétig NE RAJZOLJON, elmélkedjen, erősítse meg az énképét, világképét, találjon új elfoglaltságot. (Nem volt képes erre, 14 napból 4-5 napot végigrajzolt) És lám, amik aznap születtek, mind minőségileg, mind kivitelezésileg ritka gyatrák voltak (mert kényszerből születtek, nem pedig azért mert "élvezte" volna akkor a rajzott)


Elborzadva látom, hogy a rajzi témái 2 hónapja BORZALMASAN besötétültek, érts túlnyomó részt a halál, fájdalom, szenvedés, kínlódás és bánat uralkodik. (Ő maga pedig úgy fogalmazott, a rajz alatt csupa gonosz és rossz gondolat fut át agyán amióta ilyeneket alkot, valamint éjjelente sokszor sír, megijed attól amit rajzolt és amiket gondolt...) Ráadásul már nem is élvezi a rajzolást és nekem sem tetszenek új, egyoldalúan sötét tartalmú képei... :(


Régen mindig színpompásak voltak munkái, vidámak és élettel teliek, boldogok és felszabadultak. (Mentális egészsége is szilárd volt, valamint ÉLT és BOLDOG is volt) Ma már csak egy depresszív, lehangoló fekete tócsa a munkáinak közös eleme...


Mindenképpen szeretnék segíteni neki! Nem szeretném hogy megfertőzze életét a kényszerből való alkotás, azt szeretném hogy ismét boldog lehessen és ÖRÖMBŐL alkosson! Mit tehetnék érte?


(Ui. Volt korábban pszichológusa, de fáé éve nincsen neki, azért nem megy mert úgy gondolja, "Meg kell tanulnom a segítsége nélkül is élni, nem támaszkodhatok rá!"


2012. febr. 16. 12:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kitalálom, te meg egy segítőkész lány vagy, akinek felcsillant a szeme, mert annyira kiábrándult a sok, csak a szexre hajtó hímsoviniszta érzéketlen bunkóból, és neked valójában egy lelki társra van szükséged és most megtaláltad az Érzékeny Művészlélek Fiút, aki nem olyan, mint a többi és mély érzelmek vannak benne és törődést igényel és belezúgtál és ápolod a kis lelkét...


Miért írom ezeket? Mert pont ilyen vagyok, azzal a különbséggel, hogy engem mindenki leszar. Kemény szavak, régen nem is írtam volna le őket, de miután én nem találtam magam mellé olyan lányt, mint amilyen te vagy ennek a fiúnak, feladtam...

Amúgy imádom, hogy állításuk szerint minden lány ilyen fiút akar, aki meg valóban ilyen, azt életképtelen, lányos különcnek bélyegzik.


Miért érdekel ennyire az élete? Nem oldhatod meg helyette az életét.


Érdekes, a lányok szeretik, ha egy fiú olyan érzékeny, hogy pszichológusra van szüksége? Én már a 4-nél tartok, és amikor nagy nehezen megnyílok egy lánynak annyira, hogy ezt elmondjam, csak a közömbösséget látom...


"(Ui. Volt korábban pszichológusa, de fáé éve nincsen neki, azért nem megy mert úgy gondolja, "Meg kell tanulnom a segítsége nélkül is élni, nem támaszkodhatok rá!""


Mindenben nem támaszkodhat rá, de van, amikor szüksége van rá az embernek. Ha valaki megsérül, nem szégyen orvoshoz menni. A pszichológus ugyanez az eset. Minden gondját viszont nem fogja megoldani.


Egyébként sincs szüksége pszichológusra, hiszen ott vagy neki TE, aki már annyi mindent tud az életéről és az Érzékeny Lelkéről, hogy könyvet írhatna róla. Ha így haladsz, megfojtod a szereteteddel és elkergeted magadtól. Egyébként ezt Florence Nightingale-effektusnak hívják, ugyanez van, amikor a nővér beleszeret a betegébe, mert megsajnálja szegényt és felébred benne az anyai ösztön. Inkább neked kellene elgondolkodni azon, miért anyáskodsz ennyire felette.

2012. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Minden bizonnyal valóban depressziós! Ezt támasztja alá az a sok minden amit eddig írtunk ebben a kérdésben, továbbá meg KELL említenem még egy nagyon fontos tényezőt: Már 1-2 hónappal több, mint fél éve nincsen barátnője, szexelni sem szexelt (volt egy majdnem 1 éves kapcsolata, de annak vége, szakítania kellett a lánnyal mert az alkoholista lett, indulatos és teljesen kifordult önmagából pl saját anyját verte és mindenkit ellökött magától 1 embert kivéve, aki alkoholistát csinált belőle...) No mármost, a magány és ez a lelkileg igen megterhelő kapcsolat nyilván sokat ártott a barátom lelkének. (Amit alátámaszt, hogy ez volt az egyik ok amiért dokihoz járt még régebben)"



JAJJ SZEGÉNY, AZT MONDOD SOKAT ÁRTOTT A LELKECSKÉJÉNEK? Szegénykéém... hüpp, mindjárt telesírok egy vödröt. Szegény, nem szexelt fél éve? Hogy bírja ki ezt a borzalmas tragédiát???


Képzeld, soha életemben nem szexeltem, 19 évesen egyedül rohadok meg és senkit nem érdekel a gyönge lelkecském épsége. Rámegy a józan eszem, hogy nem találok egy normális barátnőt, aki lelki társam lehetne, hogy a csenevészségem és a különcségem miatt senki nem áll velem szóba. Na, ilyenkor hol vannak az Érzékeny Fiúk Lelkét ápoló lányok?? Az nem érdekel senkit ugye, hogy hazajövök és sírok? Le se szarja a lány, hogyha írok neki valamit és összetépem és itthon bőgök miatta, mert arra már nem terjed ki a nagy lelki támogatás, mi?

Ennek a mukinak már van egy kisugárzása, mert volt már barátnője, akármi is a látszat, van önbizalma és el tudja adni magát a tragikus sorsával, amit a lányok imádnak. Csak azt felejtitek el, ha mindez anélkül van meg, hogy valakinek lenne kisugárzása vagy jóképű, akkor a kutyát nem érdekli a sorsa. Ez megint azt bizonyítja, hogy a lányokat ugyanúgy ösztönök vezérlik. Nekem is van egy osztálytársam, egy manipulatív g*ci, aki állandóan sajnáltatja magát és mondja a nagy mélyértelmű bölcsességeket. Nem mintha olyan marha mély lelke lenne, csak baromira el tudja adni magát. Van is népszerűsége. Engem, aki meg egyedül rohad meg, mert egy csaj nem méltatja egy pillantásra se, miközben az összes pszichológus azt mondja, hogy minden lány olyan fiúról álmodik, mint amilyen én vagyok, meg hagynak megdögölni.

2012. febr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
...jól felb*szta az agyam ez a kérdés. Az ilyen történetek azok, amitől 200-ra felmegy a pulzusom... Imádom, hogy a nyilvános önsajnáltatókat, akik közszemlére teszik a lelki életüket, körülrajongják a lányok, aki meg egy kicsit is másabb vagy meg kellene érteni és meg kellene fejteni, azt meg már le se szarják. MIÉRT FOGLALKOZOL ENNYIT EZZEL A GYEREKKEL? Röhejes, hogy minden négyzetcentiméterét ismerni akarod az életének és minden aprócska gondocskájára odaugrasz és istápolod. Hogy irigy vagyok? IGEN, KÉPZELD IRIGYSÉGBŐL ÍROM!!!!! mert senkinek fingja sincs, min mentem keresztül lányok miatt, hányszor fontolgattam az öngyilkosságot, hányszor voltam depressziós, hányszor írtam már naplóbejegyzéseket, amiben a lányhoz írok, hányszor bőgtem egyedül otthon és A TÖREDÉKÉT NEM KAPTAM ENNEK A FIGYELEMNEK SENKITŐL!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én rövidre zárom a kérdést: a f*sz se fog istápolni egy lelkileg gyenge,labilis,önsajnáltató "művészlelket"=idiótát!! Nem a pszichológusa/pszichiátere kell,hogy legyél hanem a barátnője. Nem rendelkezel megfelelő végzettséggel,hogy tudd,milyen vége lesz ha otthagyod.. A srác nem a társat látja majd benned,nem is téged lát majd hanem egy jótevő angyalt. Rádcsimpaszkodik,megfojt a szeretetével és belőled táplálkozik-soha nem enged el. Ha pedig mennél,fenyegetőzik,magába roskad, önpusztításba kezd,hogy te ismét megmentsd.

Bízd ezt a szakemberekre mert csak magával rántana.(Tapasztalat.)

20N

2012. ápr. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
támogasd
2012. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!