Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy 18 fiú éves barátom...

Egy 18 fiú éves barátom rajzos álomvilágban él, valamint túl érzékeny a lelke. Hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

Üdvözletem minden olvasónak!


Kérlek segítsetek! Egy 18 éves, roppant kedves és okos fiú barátom túlságosan érzékeny, s bár nem annyira mint másfél éve, de egy általa megalkotott, rajzi világban él. Röviden: kedves kis lényeket alkotott magának, akikbe lelket lehelt, ezek a kis lények élik a mindennapjaikat, képeken végzik napi teendőiket, beszélgetnek egymással, nevetnek, sírnak, szerelmesek lesznek, veszekednek stb (Jóformán úgy tudom leírni nektek, mint egy rajzi világba ültet "játék katonákkal való játszás") Bár a rajzaim elismerendően szépek, ő maga is tudja, ugyanazokat a karaktereket ilyen sűrűséggel lerajzolni és ennyire beleélni magát, nem egészséges...


Tisztában van azzal hogy amit tesz, az önmaga által kreált már-már KÉNYSZERBŐL, NEM ÖRÖMBŐL történő rajzolás felemésztheti őt! Én úgy próbáltam meg segíteni neki, hogy arra kértem, 1-2 hétig NE RAJZOLJON, elmélkedjen, erősítse meg az énképét, világképét, találjon új elfoglaltságot. (Nem volt képes erre, 14 napból 4-5 napot végigrajzolt) És lám, amik aznap születtek, mind minőségileg, mind kivitelezésileg ritka gyatrák voltak (mert kényszerből születtek, nem pedig azért mert "élvezte" volna akkor a rajzott)


Elborzadva látom, hogy a rajzi témái 2 hónapja BORZALMASAN besötétültek, érts túlnyomó részt a halál, fájdalom, szenvedés, kínlódás és bánat uralkodik. (Ő maga pedig úgy fogalmazott, a rajz alatt csupa gonosz és rossz gondolat fut át agyán amióta ilyeneket alkot, valamint éjjelente sokszor sír, megijed attól amit rajzolt és amiket gondolt...) Ráadásul már nem is élvezi a rajzolást és nekem sem tetszenek új, egyoldalúan sötét tartalmú képei... :(


Régen mindig színpompásak voltak munkái, vidámak és élettel teliek, boldogok és felszabadultak. (Mentális egészsége is szilárd volt, valamint ÉLT és BOLDOG is volt) Ma már csak egy depresszív, lehangoló fekete tócsa a munkáinak közös eleme...


Mindenképpen szeretnék segíteni neki! Nem szeretném hogy megfertőzze életét a kényszerből való alkotás, azt szeretném hogy ismét boldog lehessen és ÖRÖMBŐL alkosson! Mit tehetnék érte?


(Ui. Volt korábban pszichológusa, de fáé éve nincsen neki, azért nem megy mert úgy gondolja, "Meg kell tanulnom a segítsége nélkül is élni, nem támaszkodhatok rá!"


2012. febr. 16. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szakemberhez kéne inkább mennie, mert ez beteges.
2012. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez tényleg elég beteges. Én is "menekülök" a valóság elől, viszont tudatában vagyok annak, hogy attól, hogy nem veszek tudomást dolgokról, és "gyerek szeretnék maradni örökre", attól még ez a gondtalan élet, hamarosan véget ér, és idővel a saját lábamon kell megálljak, ebben az undorító, mocskos, önző, gyarló, és kicsinyes világban.

Szal, szerintem is forduljon orvoshoz.

2012. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szia 12:39 és 12:50


Teljes mértékig egyetértek veletek, pontosan emiatt (amiket leírtatok) kell segítenem neki mielőbb!

2012. febr. 16. 12:52
 4/15 anonim ***** válasza:
Nemsokára öngyi lesz.
2012. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
asszem,nem érted...NEM NEKED kell segíteni...te már ehhez kevés vagy..el kell vinni egy pszichológushoz...
2012. febr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szia 13:00 és 13:05


13:00


Kérlek ne mondjál ilyet! Mindent meg szeretnék tenni annak érdekében hogy ez ne következzen be!


13:05


Én is nagyon így látom, (mint írtam, már volt neki korábban, de nem csak ezen ok miatt, de azt is megírtam, hogy nem szeretne menni mert "Meg kell tanulnia a segítség nélkül is élni."), de úgy látom, nagyon kezdenek kicsúszni a kezei közül a dolgok... :,( És ennek nagyon-nagyon csúnya vége lehet! :( (Viszont az már félsiker hogy belátja, nem egészséges amit csinál, de nem tetszik hogy nem szeretne menni pszichológushoz!)

2012. febr. 16. 13:14
 7/15 anonim ***** válasza:
a barátod mélyen depressziós... orvost neki, te már nem tehetsz sokat.
2012. febr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Szia 13:19!


Minden bizonnyal valóban depressziós! Ezt támasztja alá az a sok minden amit eddig írtunk ebben a kérdésben, továbbá meg KELL említenem még egy nagyon fontos tényezőt: Már 1-2 hónappal több, mint fél éve nincsen barátnője, szexelni sem szexelt (volt egy majdnem 1 éves kapcsolata, de annak vége, szakítania kellett a lánnyal mert az alkoholista lett, indulatos és teljesen kifordult önmagából pl saját anyját verte és mindenkit ellökött magától 1 embert kivéve, aki alkoholistát csinált belőle...) No mármost, a magány és ez a lelkileg igen megterhelő kapcsolat nyilván sokat ártott a barátom lelkének. (Amit alátámaszt, hogy ez volt az egyik ok amiért dokihoz járt még régebben)

2012. febr. 16. 13:28
 9/15 anonim ***** válasza:
Depresszió és kényszerbetegség. Komoly probléma. Én elvinném egy kínai orvoshoz. Ha pszichiátriára kerül, akkor örök életére gyagyás és gyógyszerfüggő lesz. Esetleg megpróbálnám rászoktatni a sportolásra. Eddig nem találtam jobb gyógyírt lelki bajokra.
2012. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Skizofrénia, de orvoshoz nem vinném ennyi miatt.
2012. febr. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!