Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha nem tudok olyan...

Mit tegyek ha nem tudok olyan nőkkel, akik bejönnek nekem kapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés

Nem hiszem hogy önbizalomhiányom van, mert anyira nem vagyok csúnya. Csak egyszerűen a személyiségem ilyen xar. Nem tudok velük beszélgetni semmiről, közvetlen lenni, merev leszek. És fogalmam nincs mi az oka. Még ittasan sem sikerül. Nagyon gáz..

Pszichológus tudna ezen segíteni? Mennyibe kerülnek a pszichológusok? Minden érdekel


2012. febr. 11. 14:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jah és 18 éves vagyok. Egyre gázabb. Egyébként vannak lánybarátaim akikkel tudok beszélgetni, pedig ők is jó csajok.
2012. febr. 11. 14:33
 2/11 anonim ***** válasza:

túlreagálod...


az utsó kérdésedre: 0-20000 között változó

ja és az utsó előttire: tudna :)de lehet kinövöd amúgy is

2012. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem olyan dolog amit ki lehet nőni. Legalábbis az én esetemben. Ebben az a vicc, hogy régen nem voltam ilyen, "csajoztam" mikor kisebb voltam (13). Aztán ahogy telt az idő egyre merevebbnek és kevesebbnek érzem magam. Csak egyre lejjebb haladok az idő múlásával.
2012. febr. 11. 14:41
 4/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez, csak 19 éves vagyok és régebben sem csajoztam. Valószínűleg még merevebb vagyok, mint te, ugyanis nagyjából mindent elvetek, amiért a mai beteg, céltalan és elkorcsosult értékrendű fiatalság rajong. Ez látszik is rajtam, mert valahogy nem nagyon vesz be egy társaság sem... még a barátaim előtt is álarcokat veszek fel, nem tudok megnyílni. Csajok előtt pláne.


A pszichológusról annyit, hogy jó sokat kérnek. Van tapasztalatom. Kineziológus 8000-et kért két óráért, később már 10-et. A pszichológus asszem másfélért kért 8-at. Szerintem ne ebbe az irányba indulj el. Azt javaslom, hogyha szakemberrel akarsz beszélni, akkor válaszd az iskolapszichológust. Nem tudom, te erről hogy vélekedsz, de az én önbizalmamnak csak ártott a tudat, hogy 8000-eket veszek el a szüleim pénzéből a gyengeségem miatt. Ettől csak még gyengébbnek, még kiszolgáltatottabbnak éreztem magam. A sulipszichológus más, azért nem kérnek pénzt, jó érzés néha elbeszélgetni. Persze nem kell nagydobra verni, nem kell senkinek tudnia róla.


Szóval szerintem hagyd a pszichológust, mert egy terápia több hónap és a gatyád rámegy. Keress valakit, akinek meg tudsz nyílni. Az iskolapszichológus is csak először lesz nehéz, utána tök könnyű neki beszélni.

2012. febr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem hogy önbizalomhiányom van... Csak egyszerűen a személyiségem ilyen xar"


Itt érzek egy kis ellentmondást :))


"Nem tudok velük beszélgetni semmiről, közvetlen lenni, merev leszek. "


Önbizalomhiány. Ha rendben lenne az önbizalmad, akkor tudnád pl., hogy majdnem mindegy, miről beszélgetsz, akár a semmiről is lehet kezdetben. Aztán ha beindult a folyamat, úgyis adják magukat a témák.


"Pszichológus tudna ezen segíteni?"


Nyilván igen.

2012. febr. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Egyébként vannak lánybarátaim akikkel tudok beszélgetni"


Akkor mi az, hogy nem tudsz beszélgetni? Tudsz. Ne idegeskedj, viselkedj természetesen. Amelyik lánnyal egyáltalán nem tudsz beszélgetni, azzal úgysem mész semmire. Amelyikkel tudsz, azzal viszont tovább kell lépni a következő fokozatra. Érdeklődőnek kell lenni, személyes irányba vinni a beszélgetést. Ahogy személyes irányba halad, úgy érzékelni fogod, ha szerencséd van, hogy kialakulóban van a vonzalom. A beszéd egyébként elvileg a nők dolga, az idő nagy részében nekik kell beszélniük. Te közbevetett kérdésekkel növelheted a lelkesedésüket. Ha pedig ez kialakult, akkor már egy másfajta izgalmat fogsz érezni, mint a kezdeti félénkség.

2012. febr. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy értettem azt,m hogy a személyiségem ilyen szar, hogy szerintem unalmas vagyok (mindenféle túlzás nélkül mondom, teljesen racionálisan látom a helyzetet), és onnan veszem hogy nincs önbizalomhiányom, hogy tudom h néhány csajnak is bejövök, sőt am még a megszólítással sincs olyan problémám, v a szemezéssel, stb... egyszerűen a beszélgetés a gyengepontom. Amúgy sem vagyok oylan nagydumás másokkal sem, de ilyenkor meg főleg..
2012. febr. 12. 11:18
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! :D
2012. febr. 12. 11:19
 9/11 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem lehet heyetted érdekes. Ha unalmas vagy, akkor neked kell érdeklődési kört keresni, hobbit találni, - vagy egyszerűen csak művelődni, hogy legyen témád, meg elfoglald magad valamivel, esetleg életcélt választani és dolgozni érte.
2012. febr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy értettem azt,m hogy a személyiségem ilyen szar, hogy szerintem unalmas vagyok"


Az az unalmas ember, aki olyasmiről beszél, ami sehogyan sem érinti a körülötte lévőket érzelmileg. Ebből a definícióból már következik minden más, amit mondok.


Ha végképp nem tudod, hogyan ne legyél unalmas, akkor van egy roppant egyszerű módszer: ne beszélj sokat, hanem kérdezz, érdeklődj. Az érdeklődő férfit a nők érdekesebbnek tartják a legnagyobb dumájú nagydumásnál, abból az egyszerű okból, hogy a nagydumás egy idő után idegesítővé válhat, illetve a nagydumások többsége nem hallgat eleget és így nem tudja elmélyíteni a beszélgetést. Rövid távon szórakoztató, hosszú távon fárasztó. Ha jól értem, nem stand-up komédiás akarsz lenni, hanem nőkkel akarsz ismerkedni. Márpedig ez két teljesen különböző szituáció.

2012. febr. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!