Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pénztelenség miatti pánik és...

Pénztelenség miatti pánik és bezárkózodtság oldása?

Figyelt kérdés
Sajnos nem születtem pénzes helyre tehát szegény vagyok. Így a lányoknál sosem merek kezdeményezni mert reménytelen és mindig tudom hogy mi lenne a következménye. Tehát szorongok és pánikolok mikor csak ez eszembe jut és gondoltam hogy beszednék 2db Xanaxot vagy Rivotrilt hátha azok oldanák a gátlásaimat. Igaz azoktól nem lesz ugyan pénzem de már az is haladás lenne ha kavarnék egy nővel csak úgy natúrba és semmi gátlásom nem lenne. Ha innék azt meg megérezné a lány is tehát azért gondoltam a gyógyszerre. Vagy egyéb megoldás a szorongásra gátlásokra? Persze ha a lottót megnyerném már elmúlnának ezek a dolgok de nem ilyenre gondolok.
2012. jan. 30. 16:42
1 2
 1/14 Timi: ) ***** válasza:
100%
Antidepresszánsokat ne szedj,mert rászoksz és azzal semmi se lesz jobb,én semmi mást nem tudok neked ajánlani csak egy pszichológust ő segít abban,hogy hogyan kezeld a helyzetet,ami szerintem nem vészes,lehet csak te túlzod el,számodra vészes,más számára lehet nem az,fel a fejjel légy pozitívabb.Ha gondolod írhatsz szívesen beszélgetek veled!Üdv:24/L
2012. jan. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én beszéltem egy pszichológusnővel, hasonló dolgok miatt... nagyon részletesen előadtam a problémáimat, sőt, feltettem neki olyan kérdést, ami látszólag kissé meg is hökkentette.


A kérdés annyi volt, hogy ha választani kell, hogy valaki egy iyen szorongós / depressziós időszakát éli, és ki szeretne lábalni belőle, és SEMMI természetes megoldás (homeopátiás szerek, nyugtató teák, stb) nem segít, akkor melyik a két rossz közül a kisebbik:


a) ha Frontinhoz (ami az egyik LEGENYHÉBB nyugtató!) nyúl

b) ha esténként 0.5 dl jó minőségű vörös / fehérbort iszik - már ha ez elég neki ahhoz, hogy jól érezze magát


Meglepődött a kérdésen, majd rövid elemzés és töprengés után kijelentette: inkább a bor, ha az segít, mert akkora mértékben még egészséges is... :D Ennyi a történet... ő például azt mondja, semmi esetre sem szerencsés nyugtatókat szedni, mert iszonyatosan komoly változtatásokat eszközöl a szervezetben még a Frontin is, ami tényleg piszok gyenge...


Persze ezzel most én sem azt mondom, hogy alkoholizálj (nyilván az esti 0.5 dl bor még baromira nem is számít annak), de ha esetenként segít, akkor érdemes megfontolni... egyébként viszont szerintem valami kognitív terápia segítene rajtad, vagy egy jó könyv a témában.. sajnos én viszont nem tudok ajánlani ilyet, nekem is szükségem lenne címre a saját problémáimhoz :S


23/F

2012. jan. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 PT-Daniel ***** válasza:
74%

Ez nagyon függ a korodtol is. Tizenevesen egyaltalan nem tehetsz az anyagi helyzetedröl, de ha huszonevesen is gondot okoz ket mozijegy vasarlasa, akkor nem a penztelenseged a gond, hanem, hogy miert nincs.


En megertem, hogy a penz önbizalmat ad es mivel manapsag mar nem landzsaval vadasszuk a zsakmanyt, hanem penzert vesszük boltban, erthetö, hogy egy nönek szamit, hogy vajen kepes vagy e etetni egy esetleges csaladot (ez nem anyagiassag meg ribiskedes, hanem evolucio).


De ennel több is van es egy fefi is többet tud ennel nyujtani! Ha nem megy, hogy összeszedj eleg penzt, hogy oldja a feszültsegedet, akkor probald elöterbe hozni mas elönyeidet. Nagyon fontos a humor, a müveltseg (es ehhez kapcsolodo modor is), valamint, szep ruhakat vehetsz penzert, de ami a ruha alatt van, azert ingyen is tehetsz. Sportolj, a lehetösegeknek megfelelöen legy igenyes a külsödre is.


En sem tartom szep dolognak, de öszinten ennyit tudok mondani!

2012. jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
19 vagyok és még nem dolgozok viszont végzős vagyok, a kilátások a jövőre nézve viszont nagyon nem jók és a munkalehetőség is egyre kevesebb, még ha lenne munkám is az sem mindegy hogy milyen lenne és mennyi pénzt keresnék. Lányoknál a tapasztalatom szinte nulla és már teljesen bezárkózott lettem ez miatt. Csak a hallott dolgokból táplálkozok hogy mennyire pénz centrikusak a nők 99%-a. Volt egy kommentelő aki ezt jól megfogalmazta hogy evolúció és én ezt meg is értem. De akkor az ilyen ember mint én már eleve el is van temetve. Tehát szerintem valamit lassan lépni kell vagy így vagy úgy. Tenni próbálok érte csak félek hogy lassan már késő lesz. Ráadásul a lenézés és flusztrálna meg eleve a reakciók hogy ilyen ember kinek kéne.
2012. jan. 30. 17:09
 5/14 anonim válasza:
100%
én azt tanácsolom neked, hogy beszélj egy olyan emberrel, akiben megbízol (ha van olyan, mert a rivotril sem, és a sanax sem segít semmiben, csak rá szoksz, és nagyon nehéz lesz letenned. másrészről, a lány nem csak azt veszi észre,hogy ittál, hanem azt is, hogy be vagy gyógyszerezve, azzal pedig nem fogsz előre haladni. nem tudom mitől szorongsz, illetve mitől félsz ? ne félj közeledni, nem harapnak a lányok, gondolj bele mit veszíthetsz? kapsz egy nemleges választ, legalább tudod, hogy az a lány nem érdemel meg téged! nem mindenkinek fontos a pénzt, tudom ez olyan hihetetlennek tűnik, de az én véleményem szerint így van. az anti depresszánsokat, meg felejtsd el, meg az alkoholt is, a kettőt együtt meg pláne.:$ nem jó az semmire:$
2012. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Sajnos nem születtem pénzes helyre tehát szegény vagyok. Így a lányoknál sosem merek kezdeményezni mert reménytelen és mindig tudom hogy mi lenne a következménye."


Ez a gondolkodás nem logikus. Ugyan számít a pénz, mégpedig nagyon számít, de ezt totálisan félreértik az emberek, mert nem értenek a statisztikához.


Aki 80 ezret keres vagy 110 ezret, az kb. egyforma csóró. Aki 200 ezret keres, az ugyanúgy közepesen áll anyagilag, mint aki 300-at. Aki 1,5 milliót keres, az kereshetne 3-at is, a nők nem látják a különbséget.


Jövedelem alapján a férfiak mondjuk 4-5 klasszisba sorolhatók. A gazdagok pedig kevesen vannak. Sokkal kevesebb gazdag férfi van az országban, mint szép nő a huszonéves korosztályban.


Ezért a közhiedelemmel ellentétben két férfi között az esetek többségében nem a pénz dönt, ha a nőkért versenyeznek, mert hiába vagy csóri, ha rajtad kívül még több százezer fiú küzd ilyen problémával, a lányok pedig kénytelenek elfogadni, hogy nem várhatják nyugdíjig a ferraris lovagot.


Nyilván ha 25 éves korodban még mindig nulla lesz a jövedelmed és a híd alatt laksz, az más helyzet, de nem az az általános.


Most eltekintve attól, hogy ráadásul a nők egy része (mondjuk nem a többség) nem pénzcentrikus, igazából egy csomó nőnél lehetne esélyed.


Mármint ha magabiztos lennél. De nem vagy az, mert rossz elméleted van a magyar társadalom rétegződéséről :))))


Szóval a fejedben dől el nagyrészt a dolog. Lehetne sziporkázó személyiséged, amivel ugyan nem biztos, hogy egy anyagias nőt el tudsz csábítani egy bankigazgató mellől, de átlagos nőknél jók lehetnének az esélyeid.


A xanaxot és a rivotrilt a helyedben villámgyorsan elfelejteném. Még nem hallottam olyanról, hogy valaki a hódításait rivotrillal alapozta meg.


Megoldás: természetesen törekedned kell pénzt szerezni, az mindig jól jön. Az életszemléletedet meg kell változtatnod, az élet nem olyan kegyetlen versenypálya, mint képzeled. Egy laza, humoros, magabiztos ember mellett érzik jól magukat a nők. Ha nincs pénzed, akkor pedig legalább azt kell tudnod demonstrálni, hogy ez téged nem feszélyez, és a jég hátán is megélő típus vagy, aki közben azért törekszik is arra, hogy előrelépjen.


Nyilván ez egy nagy téma, amiről reggelig lehetne beszélni, most ennyit mondok. És persze járhatnál pszochológushoz, ahol elsajátíthatnál egy pozitívabb és racionálisabb életszemléletet.

2012. jan. 31. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hm. Köszönöm a jó válaszokat. Csak sajnos elég nehéz így bármit is lépni mikor ez a jelenség szinte állandóan jelen van bennem és bármikor ránézek egy szép lányra már elkap a pánik hogy én így fogok meghalni. Tehát most pl.: nézzünk egy 17,18,19 éves lányt akinek ki van már alakulva a baráti köre, jár bulizni mint egy rendes lány és megvan a színvonal is ahol elhelyezkedik. Na most ha egy ilyennel mint én jönne össze eleve nem is illenék bele az ő kis idilli képébe, tehát nekem barátaim sincsenek és nem is nagyon járok sehova. Nem vagyok valami közlékeny bár próbálom az ellenkezőjét mutatni. tehát tömören nem a rendes emberek életét élem. Ég és föld nincs meg egymás mellett. Az egyik fent a másik lent. Továbbiakban milyen kép jönne le a barátnői előtt hogy kivel, milyen csóró emberrel jár a barátnőjük. Meg eleve az ilyen pasik nem jönnek be a lányoknak. És ez természetes. Azonban már volt rá példa és lehetett volna kapcsolatom is pár alkalommal mikor úgy hozta a helyzetem, csak hát a blokk jóval nagyobb ennél már...
2012. jan. 31. 14:27
 8/14 anonim ***** válasza:

"nézzünk egy 17,18,19 éves lányt akinek ki van már alakulva a baráti köre"


Járni akarsz vele, nem a baráti körét akarod átalakítani. A kettőnek semmi köze egymáshoz.


"tehát nekem barátaim sincsenek és nem is nagyon járok sehova"


Nem jó jel, hogy nincsenek barátaid. Ennek az okát is meg kell keresni és meg kell szüntetni. Pszichológus.


"nem a rendes emberek életét élem."


Nincs olyan, hogy "rendes emberek". Az emberek sokfélék, sokféleképpen csoportosíthatók. Az egész csak a te érzésedről szól, hogy a többi ember alá helyezed magad. Ezt az önutálatot kell kinőnöd.


"Továbbiakban milyen kép jönne le a barátnői előtt"


Az esetek 99%-ában az ún. "barátnők" ellenzik egymás kapcsolatait és meg akarják fúrni, vagy el akarják venni. Szóval úgysem tudnál a "barátnőikre" megfelelő hatást tenni, így ezzel nem is szokás foglalkozni.


"Meg eleve az ilyen pasik nem jönnek be a lányoknak."


IGEN, a panaszkodó, magukat leértékelő, a sor végére álló, megalázkodó, önutáló, bizonytalan férfiak nem jönnek be a nőknek, csakhogy ezeken tudsz változtatni.

2012. febr. 1. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
59%

Ahogy valaki már nagyon helyesen leírta, a fő probléma nem a pénz hiánya. Pontosabban a "szegénység" szerepet játszhatott abban, hogy a szorongásos állapot kialakult, de ha megnyernéd a lottót, akkor sem javulna meg a helyzeted. Tudom, hogy furcsán hangzik, de gondold végig, mi történne! Szoronganál ugyanúgy, csak akkor már nem a szegénység miatt, hanem például attól félnél, hogy a lány kicsalja a pénzed. Vagy azt gondolnád, hogy kizárólag a pénz miatt van melletted. Soha nem alakulna ki normális kapcsolat.


Először a szorongásos állapotot kell megszüntetni. És nem nyugtatókkal. Érdemes pszichológushoz fordulni, sokat segíthet! Közben a szemléletedet sem ártana felülvizsgálnod, mert ezzel a hozzáállással akkor sem fogsz eredményt elérni, ha a szorongás érzése megszűnik.


Van egy olyan érzésem is, hogy komplexebb dolog húzódhat meg a háttérben, szerintem nézz bele ebbe a könyvbe:


[link]


Angolul van, ha esetleg nem tudnád jól az angolt, itt a lehetőség gyakorolni, a nyelvtudás egyébként is előnyös hatású az anyagi helyzetre nézve. :)

2012. febr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
de dúrva kitörlődött a válaszom ...
2012. febr. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!