Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvesztettem a kapcsolatot a...

Elvesztettem a kapcsolatot a valósággal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mintha leragadtam volna valahol. Ezért mostanában minden olyan álomszerű... Most kicsit jobb de mindig változik és van amikor már rosszul vagyok ettől az érzéstől:'S Mintha itt se lennék.. Itthon jobb de amikor kilépek az utcára rögtön jön ez a mintha álmodnék érzés. Most mit csináljak? Lehet hogy a félelem miatt van mert nagyon félek 1-2 dologtól és szinte szorongok... a rossz látásom is csak ront a helyzeten mert így még jobban nem érzem "ott" magam ahol vagyok. Meg így valahogy eltűnt a térlátásom vagy nem tudom. Ha messzebbre nézek egyszerűen olyan fura, látom is meg nem látom. Nem tudom elmagyarázni tényleg.. pedig annyira leakarom írni, de nem tudom. Valaki segítsen!
2012. jan. 15. 18:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A rossz látás az borzalmas érzés. Ráadásul az ember maga nem is tudja, hogy mi az a rossz, mert a fogyatéka mértékét nem ismeri fel. Nekem az iskolában mindig koszos volt a tábla, pedig csak összemosódott minden. A tv-nézés közben a többiek felismerték az arcokat, én meg csak foltokat láttam.

Végül elmentem orvoshoz, szemüveget írt fel. Feltettem az első szemüvegem, kiléptem az optikus ajtaján, és döbbentő élmény volt, hogy a fának levelei vannak, és azok egyenként látszanak. Én csak foltot érzékeltem.

Pedig csak 0.5-ös lencsét kaptam. Fárasztó is, ha az ember foltosan lát, olyan, mint ha ködben járna. Miért nem mégy el a szemészhez?Vagy van szemüveged, csak nem jó a dioptria. Vagy kezdődő hályogod van? A szem nagyon fontos,vigyázni kell rá. De lehet vérnyomás probléma is.Szorongás is. De hát távgyógyítás nincs.

2012. jan. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nem olyan mintha minden valahogy egyszerre jönne és nem tudod mi van?
2012. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Ez nekem nagyon deperszonalizációs zavarnak tűnik, érdemes lenne felkeresned egy pszichológust.

Esetleg próbálkozhatsz valami gyenge antidepresszánssal. Amikor nekem deperszonalizációm volt, az tünetmentessé tett.

2012. jan. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Igen szörnyű érzés mert gy "bezárva" érzem magam hogy fél méter után már homályos. Az 1-es szemüvegem már kevés. gondolom a stressz miatt romlik. Őszintén megvallva nem akarok szemüveges lenni, a lencse meg szörnyű érzés volt nekem. Szemtornát kéne csinálnom mert az segített még régen de a sok idegeskedés mellett tök mind1.

Nem is az hogy egyszerre jön, csak olyan mintha egy történetet néznék és ha kérdeznek tőlem valamit, tényleg csak azért válaszolok mert muszáj.:\

Igen a deperszonalizáció és derealizáció minden tünete jellemző rám, csak félek elmenni pszichológushoz vagy nem is tudom kihez kéne. Senkinek nem beszélek ilyenekről úgy, egy idegennek meg még nehezebb lenne. :| de lehet muszáj lesz. 16 vagyok amúgy.

2012. jan. 16. 20:14
 5/13 A kérdező kommentje:
Az antidepresszáns tényleg jó rá? Nem vagyok hozzá fiatal hogy ilyet szedjek?:|
2012. jan. 16. 20:27
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem csak szintetikus gyógyszer létezik, én orbáncfű-teát ittam. Egy próbát megér, káros hatásáról nem tudok. Csak ne elalvás előtt idd, mert ébren tart pár óráig, meg pár hét után hagyd el, nehogy hozzászokj.
2012. jan. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Pedig a szemüveg néha előnyösebb is. Mióta Rogán Antal, meg Molnár Csaba levette a szemüvegét, olyan snassz lett mindkét ember, szemüveg nélkül is az egész arcuk, mimikájuk "rövidlátó":), úgy meg magabiztosnak néztek ki. Ha kell szemüveg, de nem hordod, akkor egy idő után fáj a fejed, ingerlékeny, fáradt leszel. Nézd meg az online piacot! Tele van olyan szemüveggel, amelyben ablaküveg van, mert sokan divatból akarnak "értelmiséginek" kinézni. Ma nem bénák már a keretek,meg lehet találni az arc karakteréhez illőt.

Mondjuk némi önbizalom sem árt, mert ha kívülről nem érzed magad biztonságban, akkor a belső jegyekre figyelsz: pirulok, izzad a tenyerem, korog a gyomrom, légszomjam van...Meg mindenki engem néz, mindenki bénának lát. Na erre jó a lesza.om pilula"-akár képletesen is. Mindenkinek meg van a maga baja, tizedannyira sem figyelnek rád, mint te azt gondolod. Mint ahogy te sem örökké a másikat kukkolod, kutatod. És ha felszabadulsz a nyomás alól, kezded észrevenni, hogy azért vannak jó és szép dolgok is, és te is az vagy...

2012. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kösziiszépen.:D

Magabiztos vagyok de mégis bizonytalan, tudom hülyén hangzik. Csak kényelmetlenül érzem magam ha figyelnek mert tudom hogy nem vagyok az kívül aki "belül" vagyok.

Tudom hogy a szemüveg öltöztet, de én sajnos olyan vagyok akinek nem áll jól:( Meg még jobban elhatárol a külvilágtól, hogy egy üvegen keresztül nézek.. Na még eldöntöm mi lesz. Amúgy kezdek "visszatérni" hálistennek csak nem tudom, hogy ez most meddig fog tartani. Amúgy észrevettem, hogy pl. suliba felveszek egy ilyen másik személyiséget és úgy beszélgetek másokkal. Ma is ez volt, hogy mondtam a sok hülyeséget barátnőmnek, aztán belémjött ez a "jé, most én beszélek?!"...

2012. jan. 17. 20:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, te véletlenül nem én vagy? :D
2012. jan. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

00.59 - nem is hiszed, hogy van ilyen érzés:))

Volt egy pulóverem, a fiam elperelte tőlem. S mikor először jött velem szemben a nagyon jellegzetes, harsányan színes, csíkos pulcsiban, egy pillanatra megzavarodtam: ni, ott jövök én. Letaglózó volt.;)

2012. jan. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!