Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka annak, ha valaki...

Shameka kérdése:

Mi az oka annak, ha valaki elkezdni vagdosni magát? FONTOS

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 21:04
1 2
 1/15 anonim válasza:
3%

kettő, szigorúan kettő oka van, mindkettő egyforma fontos és erősségű:


- figyelmet akar

- ostoba

2012. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
pszichológiai, tehát lelki háttere van az biztos!
2012. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Csatlakozom az első válaszolóhoz, és hozzátenném a divatot is.
2012. jan. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

A vágás iszonyat megkönnyebítő dolog.Minden kiesik a valóságból olyankor.Először a csuklómon kezdtem,aztán mentem a combomra,sőt a hasamra,fenekemre és a talpamra.

A farkam lesz a következő.

Nem tudom mikor lesz vége...

2012. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Érzed, hogy egy minimálisan élsz, benne van a fájdalom.
2012. jan. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A sorozatos vagdosás pszichológiai betegségre utal.

Önbüntetés, alacsony önbecsülés, semminek haszontalannak értéktelennek érzik magukat. Önértékelés teljes hiánya.

Ezek után egyfajta megkönnyebbülés jön mert megbüntette magát.

Ezt nekünk értelmes, embereknek egészséges aggyal, lélekkel szinte lehetetlen felfogni.

Ez egy betegség mint az anorexia is ahol szinte halálra éheztetik magukat pedig tudják, hogy káros. Ennek mélyre nyúló lelki okai vannak.

Ha ilyen van a környezetedben sürgősen terelgesd el egy dokihoz mert ezen lehet segíteni.

2012. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nemi erőszak okozta öngyűlölet.
2012. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

elég sok minden és egyénfüggő

aki érzékenyebb annak elég lehet a barátok hiánya, magány, családi gondok stb is

2012. jan. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

4 éve, hogy csinálom, így tudok válaszolni.

Elég érdekes volt, ahogy én kezdtem el annak idején. Komolyan ilyen meg sem fordult, hogy bántsam magam, nem szeretem a fájdalmat. Teljesen "véletlen" volt. csak ültem, és észrevettem, hogy a fémszálakból összefűzött karórámból a csuklómra kiáll egy rész, ami véletlenül felsértette a kezem. És egy óra múlva azon kaptam magam, hogy teljesen véres a karom, és már én nyomom bele, saját magam a kiálló drótot a kezembe, majd húzom azon végig. Furcsa volt, tetszett. Aztán egy barátnőm észrevette, és megfenyegetett, hogy ha csinálom elmondja annak, aki akkoriban nekem az egész világot jelentette. Mert ha az a valaki ezt megtudta volna, valószínű elhagyott volna. (Nem a fiúm volt.) Le is álltam 2 hónapra, utána már a barátnőmet se érdekelte igazán. És elkezdtem...újra. Mikor arra nem volt lehetőségem, hogy csináljam, vertem az öklömet a falba, vagy beletettem a centrifugába. Tényleg jó, felszabadító érzés, ez igaz. De aki nincs benne, az nem érti, és kritizál...Igen aki ezt elkezdi, és folyamatosan csinálja, ott valami probléma van, nem is kicsi. Én is tudom magamról. Mondjuk már nem csinálom annyit, de a hegek látszanak, nem is bánom. De ne kezdd el.! Semmiképp sem.! Ha elkezdted fejezd be, mert még megteheted. Komolyan.! És keress valakit akiben megbízol, akár pszichológust, aki segíteni fog.

2012. jan. 6. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Énis vésem vagdosom magam egy ideje, eddig a combomat, nemrég a karomat most pedig a jobb kezemet, az összes ujjam tiszta vágás a hegyező pengéjétől, a kezem jobb oldala a kissujjamnál már tiszta roncs, utána számoltam... körülbelül 190-200 vágást ejthettem rajta, senki sem veszi észre mert nem érdeklem az embereket, de télleg jó érzés megnyugszom tőle.ha nem tenném már rég depressziós lennék, és pszihiátrián csücsülnék, ha ideges vagy tedd meg, de csak egy picit...
2012. jan. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!