Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevonzom a lelki sérült...

Bevonzom a lelki sérült embereket? Mi ez?

Figyelt kérdés
Valamilyen furcsa dolog folytán kiskorom óta van ez velem...életemben nemvolt még olyan ember az életemben mint barát/varátnő/kapcsolat, aki ne lett volna valamilyen lelki torzulástól szenvedő ember. Általában mindegyiküket úgy ismerem meg, hogy érdekel a személyiségük, hónapokig boncolgatom a dolgot, aztán megnyílnak, végül mindnek elkezdek segíteni, de furcsa mód egy két kivételtől eltekintve mikor "kigyógyulnak" már nem kívánom annyira a társaságukat, azt hiszem, megszűnnek érdekelni egy kicsit...Mi ez? valami önjelölt pszichológus lettem?
2011. dec. 20. 15:20
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Nem az ezoterikus értelemben értettem -.- egy szóval nemis mondtam, hogy ezoterikus dologról lenne szó, ha megtévesztően fogalmaztam, hát sajnálom, de ajánlom hogy előbb kérdezz, aztán ítélkezz!
2011. dec. 21. 12:36
 22/28 anonim ***** válasza:

Hasonló hasonlót vonz. Nem ezoterikus alapon. Valós jelenség, hogy emberek összebarátkoznak azért, mert valami közös van bennük, vagy valamiben kielégítik egymást igényeit. Egyébként mindenki ismer olyan embereket, akiket úgy jellemeznek, hogy pszichológusnak képzelik magukat. Ettől nő az egójuk.

Valószínűleg attól érzed magad a topon, ha mások lelki bajait hallgatod és ,,orvoslod", így mi más érdekelne? Ahogy a pszichopaták megtalálják azokat, akiknek álltatásra van szükségük, ahogy a depressziósok megtalálják azokat, akiknek nyafoghatnak, úgy találod meg azokat, akik szívesen veszik azt, hogy velük foglalkozol.

Egyébként az attitűdöd is valami ilyesmit mutat. Nem túl szimpatikus, egy cseppet talán öntelt is, az ártatlanság, ártalmatlanság ragadós mázával bevonva. Nekem nem szimpi.

2011. dec. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Nem is kell, hogy mindenkinek szimpatikus legyek, meg tudok birkózni vele, hogy egy ember az interneten keresztül névtelenül unszimpatikus vagyok, és "hamis" benyomást keltek, de azt azért csendben megsúgnám, hogy előfordult, hogy valakit annyira meg akartam menteni, hogy én kötöttem ki kórházban...Példamutató? nem. Hülyeség? igen...de hamisnak akkor sem hívható szerintem.

De ez van, benned kialakult egy negatív kép rólam, és nekem ezt nem áll módomban megváltosztatni.

2011. dec. 23. 22:08
 24/28 anonim ***** válasza:
A jó és önzetlen ember nem kérkedik. Még önvédelemből sem. Ha elég sokáig próbálsz jónak látszani, egy idő után beletanulsz és jóvá válhatsz, de még messze vagy tőle.
2011. dec. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Lehet, de tudod, te sem vagy jobb, ha úgy ítélkezel, hogy még a negyedét sem tudod az életemnek, sőt...

de oké, elfogadom a nézőpontodat, hisz mást nemis tehetek vele, az én életemet nem az fogja megkeseríteni, hogy egy arc nélküli ember rossznak titulál. Én tudom, min mentem keresztül, te viszont csak egy eléd vetített képet látsz, ami mégcsak nemis sejteti a valóságot.

2011. dec. 24. 13:27
 26/28 pókhalálebédfagyi ***** válasza:
100%
Ez azért van mert a társadalom 80%-a lelki sérült. Az lenne a meglepő, ha egészséges barátaid lennének.
2011. dec. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Pókhalál jól látja!

Azért vannak ilyen ismerőseid, mert magad is ilyen beteg vagy.

2011. dec. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Az meglehet
2011. dec. 24. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!