Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevonzom a lelki sérült...

Bevonzom a lelki sérült embereket? Mi ez?

Figyelt kérdés
Valamilyen furcsa dolog folytán kiskorom óta van ez velem...életemben nemvolt még olyan ember az életemben mint barát/varátnő/kapcsolat, aki ne lett volna valamilyen lelki torzulástól szenvedő ember. Általában mindegyiküket úgy ismerem meg, hogy érdekel a személyiségük, hónapokig boncolgatom a dolgot, aztán megnyílnak, végül mindnek elkezdek segíteni, de furcsa mód egy két kivételtől eltekintve mikor "kigyógyulnak" már nem kívánom annyira a társaságukat, azt hiszem, megszűnnek érdekelni egy kicsit...Mi ez? valami önjelölt pszichológus lettem?
2011. dec. 20. 15:20
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

ja, nem láttam a legutolsó válaszod, bocsánat. :)

Megértem, tudom milyen nehéz megnyílni, igazából én sem tudok senkinek, mert mindig a többi embert nézem, és el is feletkezem önmagamról...

de egyébként nincsene barátaid, akik segítenének? esetleg pszichológus?

2011. dec. 20. 16:04
 12/28 anonim válasza:
Köszi az ajánlatokat meg a tippeket meg mindent de gyógyszer azt kész is vagyok. Rólam ennyit:).
2011. dec. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Pedig néha szüksége van az embernek arra, hogy valakinek kiönthesse a szívét, és elmondja mi az, ami bántja.
2011. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Mit szedsz?

egyébként szerintem a gyógyszer a legrosszabb megoldás... az, hogy elnyomod ami fáj, még nem jelenti azt, hogy megis ölted a fájdalmos forrását...a dolgokat gyókerestül kell kezelni, nem csak annyi, hogy elfeded...

2011. dec. 20. 16:15
 15/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nehogy átess a ló másik felére. Még nem vagy orvos. Így ne mondjad, hogy felesleges a gyógyszer, lelki betegségekre. Mert nem az. A túlzott stressz, a mindig azonos gondolat, rágódás valamin, fizikai elváltozást okoz az agyban. Ezt helyreállítani kell a gyógyszer. De ehhez még hozzá kell jöjjön az ok megszüntetése, az életmód megváltoztatása. Ez a terápia. Tehát gyógyszer+terápia=gyógyulás

2011. dec. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hihetetlen, de mintha a szívemből beszélnél...én is teljesen így vagyok ezzel, de már nagyon unom és számomra ijesztő. Vonzom nagyon az ilyen embereket én is, már nagyon sokszor beleestem úgymond ebbe a "csapdába". Engem megviselt, mert sokszor érzem azt, hogy kevés vagyok ehhez...bárki bármit mond egy mentálisan sérült emberrel nagyon nehéz az élet. Mindegy az, hogy barátságról, csak ismeretségről vagy rosszabb esetben párkapcsolatról legyen szó. Jelenleg ott tartok, hogy saját magamat "gyógyítom ki" az általuk átélt szenvedésből...durván hangzik de így van.

2011. dec. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

kedves 16.30

én GAD-ra szedtem még évekkel ezelőtt xanax-ot....nem segített senki, csak a gyógyszer volt. hónapokig jól is voltam, de aztán kezdtek visszajönni a dolgok, emelnem kellett volna az adagot, de inkább amellett döntöttem, hogy leszokom róla. hónapokig szenvedtem, mire le tudtam szokni. Az eredménye annyi lett, hogy bár pár hónapig jól voltam, de a mai napig képes lennék visszaszokni ha nem küzdenék ellene

2011. dec. 20. 17:50
 18/28 A kérdező kommentje:

16.55

tudom milyen...átéltem párszor. mindig azt hittem, belepusztulok, de végül eddig mindig sikerült túlélnem.

2011. dec. 20. 17:51
 19/28 anonim ***** válasza:
akkor tök jó barátok lennénk, lenne mit boncolgatnod :'DDD
2011. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
bevonzás? már megint egy ember akit ezzel beh*lyített ez az ezoterikus marhaság? ---- istenem.....
2011. dec. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!