Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyenkor mi a megoldás? Ha...

Ilyenkor mi a megoldás? Ha így folytatom, idegösszeroppanást kapok, de kiszállni nem tudok.

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy számomra elképesztően fontos ember, és az életem szinte arra szentelem, hogy folyton kihúzzam a gödörből. (bár ő ezt lehet hogy észre sem veszi) Viszont mostanában egyre rosszabb a helyzet, teljesen mindegy mit teszek, érzem hogy el fogom veszíteni, abba pedig beleőrülnék, viszont így, hogy ezt csinálom, szintén baj lesz, de nincs kitől segítséget kérjek... Mit lehet ezzel tenni? :(
2011. nov. 29. 18:28
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
egész pontosan azért nem tudja, mert nem akarom hogy tudja. Mindig kérdezi, hoy nem e gond, nem e terhel a dolgaival, én meg rávágom, hogy "dehogy, minden rendben" mert tudom hogy nagyon furdalná a lelkiismeret, ha rájönne, mi történik velem miatta. Szerintem akkor aztán én sem tudnám megakadályozni, rögtön megölné magát.
2011. nov. 29. 19:04
 12/18 anonim ***** válasza:

Ja, akkor csak azt nem tudja, hogy ez milyen súly neked, de azt azért érzi, hogy hálás lehet, hogy mellette vagy? Úgy értelmeztem, hogy annyira depressziós, hogy azt sem veszi észre, hogy mennyit próbálsz neki segíteni.

Tulajdonképpen, akkor valamilyen szinten ő érezteti ezt veled, hogy te vagy az utolsó támasza, és mennyire szüksége van rád?

2011. nov. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Valamikor igen, és olyankor hajtogatja, hogy minek vagyok egyáltalán mellette, nem érdemel meg etc.
2011. nov. 29. 19:12
 14/18 anonim ***** válasza:
Ajaj..:( Akkor mondhatjuk (kicsit durván megfogalmazva), hogy érzelmileg zsarol?
2011. nov. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Enyhe érzelmi súlyt is tesz rád: "nem érdemlem meg,hogy mellettem vagy". Ez manipulatív egy kisit. Pont ezzel éri el, hogy méginkább mellette légy. De adok egy linket:

[link]

2011. nov. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem, tudom hogy úgy hangzik, külső szemmel én is ezt gondolnám,de e az egész egyáltalán nem úgy hangzik el ez a dolog.
2011. nov. 29. 19:17
 17/18 anonim válasza:

"jár pszichiáterhez, de semmit sem mond el neki"


Beszélj te a dokival! A pszichiátriában amúgy is különösen fontos a heteroanamnézis, szóval semmi kivetnivaló nincs ebben. Nézd meg a kórlapján, hogy ki a kezelőorvosa, és kérj hozzá egy időpontot.

2011. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
a gond ott kezdődik, hogy 250 km-re lakunk egymástól! nem hiszem hogy meg tudom oldani ezt
2011. nov. 30. 16:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!