Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyenkor mi a megoldás? Ha...

Ilyenkor mi a megoldás? Ha így folytatom, idegösszeroppanást kapok, de kiszállni nem tudok.

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy számomra elképesztően fontos ember, és az életem szinte arra szentelem, hogy folyton kihúzzam a gödörből. (bár ő ezt lehet hogy észre sem veszi) Viszont mostanában egyre rosszabb a helyzet, teljesen mindegy mit teszek, érzem hogy el fogom veszíteni, abba pedig beleőrülnék, viszont így, hogy ezt csinálom, szintén baj lesz, de nincs kitől segítséget kérjek... Mit lehet ezzel tenni? :(
2011. nov. 29. 18:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Milyen bajból húzod ki és miért veszítenéd el? Drogos?
2011. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem, csak baromi labilis, depressziós, és elég durva hajlama van az öngyilkosságra. Nem aza fajta, aki megterveli, inkább akit elkap a depresszió, és ha nincs ott senki vele, akkor nem gondolkozik, hanem cselekszik.
2011. nov. 29. 18:33
 3/18 anonim ***** válasza:

Állandóan pedig nem lehetsz mellette...pszichiáterre még nem gondoltatok?

Ha ezt így folytatod, te is érzelmileg a csőd szélére kerülsz... Aki ilyen súlyos depresszióval küzd a környezetét is könnyen tönkreteheti főként azt, aki leginkább mellette van...

2011. nov. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
de jár pszichiáterhez, de semmit sem mond el neki, tehát lényegében mintha nem járna...a legtöbb dologról csak én tudok...
2011. nov. 29. 18:40
 5/18 A kérdező kommentje:
És ami az én csődömet illeti...hát...már nem az vagyok aki voltam, csak egy aggódó, szorongó, sírógörcsöktől meggyötört porhüvelye az egykori önmagamnak
2011. nov. 29. 18:43
 6/18 anonim ***** válasza:
Akkor valahogy úgy áll a helyzet, hogy meghalsz vele együtt te is? Az önsorsrontásnak nincs ellenszere, és nem tehetsz semmit. Nem lenne itt az ideje elengedni a kezét valamilyen szinten? Te is depressziós leszel és veled mi lesz??
2011. nov. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De ha elengedem a kezét, és meghal, az mivel lesz jobb? Szenvednék pár hónapot, aztán szerintem mennék is utána
2011. nov. 29. 18:52
 8/18 anonim ***** válasza:
Hát, ha ezt látod jónak, akkor tedd azt, amit TE jónak látsz. Ebbe igazán nem szabad beleszólni. Sajnos, az öngyilkosság előbb vagy utóbb sikeres lesz... erre valahogy akkor készülj fel... sajnos, mást nem tudok mondani.
2011. nov. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, nem is vártam más választ, tudom hogy nem volt értelme kiírni a kérdést, de végső elkeseredésben ide jutottam
2011. nov. 29. 18:59
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy te tartod életben, mikor szerinted elképzelhető, hogy észre sem veszi mennyi mindent teszel érte? Vagy napi 24 órát őrzöd?


Attól aggódom, hogy te nagyobb bajban vagy, mint a barátod. Én is voltam iszonyú mélyponton, hogy a "baráti"/ismerősi környezetemben mindenki gyorsan eloldalgott, a közvetlen család meg "nem vett észre semmit", én is azt hittem, hogy belecsúszom az öngyilkosságba, de nem így történt. Ugyanakkor, ha visszagondolok erre az időszakra, nem hinném, ha állt volna mellettem egy igaz barát - habár biztos jól esett volna - ő különösebben tudott volna tenni értem bármit is, amíg én nem húzom ki magamat a gödörből.

Szóval félek, hogy túl nagy szereped tulajdonítasz a missziódnak, közben meg sajnos nem múlik rajtad semmi, viszont ahogy írod, te is tönkremész benne.

2011. nov. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!