Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lenne a megoldás?

Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék egy kis tanácsot kérni. Én egy 23 éves lány vagyok. Egy olyan problémával kapcsolatban, amit eddig próbáltam elhessegetni, de már nem tudom figyelmen kívül hagyni. Egyrészt, utóbbi 1-2 évben sokat a fáj a fejem, van hogy 1 hónapig szinte minden nap, de aztán vagy 2-3 hónapig semmi. Van, hogy egész nap fáj, és semmilyen gyógyszer nem használ. Csak, hogy e mellett vannak alvási nehézségeim. Emiatt persze állandóan fáradt vagyok, és legszívesebben egész nap pihennék. Borzasztó nehezen tudok elaludni, az agyam nem kapcsol ki. Folyamatosan kattog mindenen, és leginkább negatív dolgokon, miket nem tudok megcsinálni, meg amik érnek akár napközben is. Sőt olyanon is aggódok, ami lehet nem is lesz. Közeli ismerőseim, barátaim azt mondják mindig, hogy változtassak a gondolkodásomon, legyek pozitív, stb. De egyszerűen nem megy, nem tudom az agyammal megértetni, hogy nem kell félni dolgoktól. Estéim borzasztóak. Ahogy becsukom a szemem, egyből sírás, és bevillanak a rossz, negatív dolgok. Meg úgy érzem, mintha nem kapnék elég levegőt, meg egyszerűen nem látok kiutat. És folyamatosan az van eszembe, nem birom tovább. Lényegében azért írok, mert eddig ezek az érzések megvoltak, de nem ilyen sűrűn, most szinte 1 hete folyamatosan, és most már nappal is érzek ilyeneket, és egyre gyakrabban. Úgy érzem ilyenkor, hogy ha nem történik valami, akkor vége. El kell mondanom, hogy kb.2 éve van többször rossz hangulatom, (pedig előtte egy élet vidám lány voltam) és máskor is volt ilyen érzésem, de ennyire rossz még nem volt. Többen javasolták, hogy mi lenne ha felkeresnék szakembert. Ma úgy volt megyek, de utolsó pillanatban visszamondtam, mert ha rá gondolok, attól rosszul vagyok. Így nem mentem, helyette vettem gyógyszertárban gyógynövényes dolgot. Sedogelat a neve. Nem tudom van-e valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Valamint szerintetek elég lesz ez a megoldás vagy már többre van szükségem…. Viszont az orvos részétől irtózok…Előre is megköszönöm a segítséget.
2011. nov. 7. 11:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez lassacskán már a pánikbetegség tünetei lesznek!!! Én az vagyok, sokszor járnak rossz dolgok a fejemben, meg halál félelmem is van/volt!!! Most, hogy terhes vagyok, kevésbé jönnek elő ezek a dolgok, pszichiáter szerint meg is szünhetnek a hormonváltozás miatt, nekem a citromfű teát ajánlotta, hát azelőtt volt, hogy másfél órát is forgolódtam, most meg leteszem a fejem és már alszok is, próbáld ki, plusz 2*1 Magneb6-ot, a citromfű teából pedig 2*2dl, nekem ezt ajánlotta a pszichiáter és bevált!!!
2011. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet! Azt még lefelejtettem, mint háttérinformáció, hogy sajnos nehéz gyerekkorom volt, és még most is nehéz dolgok vannak. pl. anyukám 3 éves koromban elhagyott, majd rá pár évre meghalt, apukám nem ismerem egyáltalán. egyetlen normális rokoni kapcsolat mamám testvérével, aki felnevelt. Lehet ez is oka lehet a mostani állapotomnak. nem tudom...
2011. nov. 7. 12:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez valószínű, nekem is nagyrészt gyerekkori dolgok miatt alakult ki!!!
2011. nov. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!