Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti is gondoltok néha ilyenekre...

Ti is gondoltok néha ilyenekre? Főleg pánikbetegek

Figyelt kérdés
Néha olyan fura gondolatok mennek át az agyamon, h pl. "mi van ha a világ csak általunk beképzelt dolog". Ezt régen egyedül buszon gondoltam de megijedtem tőle és egy pár másodpercig mintha nem fogtam volna fel a külvilágot, ijesztő volt.. Másoknak is eszébe jutnak ilyenek, vagy csak én vagyok furcsa? :S
2011. nov. 14. 20:14
1 2
 11/20 Pinocchio ***** válasza:
Nekem január óta van ez csak én létezem az egész univerzumban effektus,de elmúlt,bár néha még előjön sajnos de már nem ugyanaz a negatív gondolat váltja ki.Ja és olyat is szoktam érezni hogy nem létezek/idegennek érzem "magam".
2011. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Húha elég ijesztőek amiket írtatok egymásnak.. :S Én ilyet még sosem éreztem.. Csak néha olyan is van, h. úgy érzem, mintha a kis világomban élnék, külön az igazi nagy világtól.. Szóval mintha el lennék zárva a szabad élettől, mert a pánikbetegségem gátolja, hogy közlekedjek és igazán élvezzem az életet.. Csak a szerelmemmel merek kimenni, de mostanság még vele is ritkán merek kimozdulni itthonról.

Igazából azt sem tudom hogy mi a legjobb megoldás tünetmentesé válni.. Az okokat már rég tudom de az gyerekkori és a mostani tünetek mindig a környezeti hatásoktól jönnek elő..De mivel lehetne igazán kiiktatni ezeket.. Hogy ne viseljenek meg.. Mindenki mást mond.. Már nem tudom kinek lehet hinni... A pszichiáterek gyógyszert javasolnak, hogy anélkül nem lehet kigyógyulni.. Én régóta szedem és hullámzok.. Hónapokig jó, aztán vissza a mélybe.. Mintha már nem hatna.. A pszichológus meg gyógyszer nélkül akar gyógyítani, de nekem az sem hatott.. Mondjuk terápiára még sosem jártam, azt ki fogom próbálni.. De melyik a legjobb vajon agorafóbiára és szociális fóbiára? Mert nekem ilyesmik a problémáim..

2011. nov. 14. 23:09
 13/20 Pinocchio ***** válasza:
Állítólag(és szerintem is így van) önmagában a gyógyszer nem oldja meg,KELL mellé a terápia.Nekem ez segített valamit: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. nov. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Én nemrég mentem orvoshoz, nekem is antidepit írtak :P, bár kicsit tartok tőle, de lassan el fogom kezdeni szedni. Sajna nincs keretem terépiára de talán én is elmegyem majd valamikor :), azt monsják azzal lehet igazán kigyógyulni, mert nem csak elnyomod a gondot, hanem megtanulsz vele együtt élni, leküzdeni. Én úgy vagyok vele, hogy addig is nekikezdek jógázni, meg kipróbálom a kinezuiológiát és minden egyebet amit ajánlanak szorongásra :) hátha valami bejön, ha nem hát nem vesziteni nem veszíthetek :).

2011. nov. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Én az ilyen ezoterikus "hókuszpókos" módszerekben nem bízom, maradok a hatásos jól bevált terápiáknál, amik a valóságra alapoznak.. És valszeg gyógyszert is fogok emellett váltani mert szerintem a jelenlegi már hatástalan az agyamra.. És a doki is támogatja az ötletet. Csak nem tudom, manapság mi a legjobban bevált gyógyszer pánikbetegségre. Írjon, ha valakinek sikerült kimásznia valamilyen gyógyszerrel de úgy, hogy tünetmentes maradt és nem esett vissza, így elhagyhatta..
2011. nov. 15. 18:14
 16/20 anonim ***** válasza:

Drukkolok neked első, én sajnos most úgy érzem nem tudok egyedül változtatni, pedig jó lenne ha fel tudnék keresni egy orvost.


-második

2011. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én is drukkolok neked második :). (és persze mindekinek :) ). Jelenleg a legnagyobb gondom, hogy kezdek depisedni is, semmi akaratarőm nincs, semmi célom ... így nem könnyű nekilátni a dolgoknak :'(. De csak optimistán :), menni fog ez!! Bár az optimizmus sem az én asztalom, de ilyen világaban nem is értem, hogy lehet valaki optimista, max ha azt mondja "igen, ennél rosszabb nem jöhet" xD :).

Az antidepi álmosít? Erősödik tőle a szrongás az elején? Vagy ez csak tévhit?

Amúgy a jóga és a kineziológia nem ezoteria kategoria:), régi kínai módszerek, és ha belegondlunk, hogy élnek a "valódi kínaiak" és meddig, már is elgondolkozik az ember azon, hogy használhat valami. Mert persze vannak a kristályok és társai, ami már megkérdőjelezhető, bár van aki azt mondja attól gyógyult meg. De ez már hit kérdése. Ha az ember meg akar gyógyul, meg tud gyógyulni, egyszer megtalálja a helyes irányt ... csak az a kérdés mikor -.-" :).

2011. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Az antidepi álmosít? Erősödik tőle a szrongás az elején?"


az elején vannak/lehtnek mellékhatásai pl. az is amit írtál, nekem pl háyingerem lett tőle

2011. nov. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Jó csak nem mindenkinek használnak ezek a dolgok..A kínaiak kultúrájában nagy szerepet játszik a buddhizmus és ezt átviszik sok területre, így gyógyászatra is.. És az én keresztény hitem nem fér össze azzal.. Ezért szeretnék más módszert..

Legutóbbi kommentelő: az antidepresszánsnak az elején nálam az a hatása volt, hogy hol túl lassúnak tűnt az idő, hol gyorsnak és kába voltam, de ez csak 1-2 hétig tartott.. Ez az elsőnél volt régen.. A mostani gyógyszeremnél amit szintén régóta szedek (és le fogok váltani mint írtam) az elején nem volt semmi szokatlan.

2011. nov. 15. 20:02
 20/20 A kérdező kommentje:
Bocsi, legutóbbi előttinek szólt.
2011. nov. 15. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!