Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek! Tudtok tippeket...

Pánikbetegek! Tudtok tippeket adni ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Agorafóbiás is vagyok a pánikbetegségemen belül. Régebben sikerült egyedül is közlekednem már sokáig, de aztán újból rosszra fordult a helyzet, már kevesebb az akaraterőm. Kísérettel is nehezen veszem rá magam, hogy kimozduljak a lakásból, feszengek a tömegtől a buszokon, zavarba jövök más emberektől. Sokszor pánikroham közeli állapotban vagyok, magamban belső feszültséget érzek, ha egyedül kell itthon lennem, mindig attól félek, mikor ájulok el. Tud valaki tippeket adni, hogy szoktatta hozzá magát újból a közlekedéshez? Hogy ha rájött a roham, hogy sikerült elterelnie magáról a figyelmét? És egyedül is közlekedni, nem csak szeretteik kíséretével?
2011. nov. 11. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Édesanyámnál például bevált az,hogy mikor a nagymamámhoz mentünk,ő indult előbb,én kb. 15 perc múlva,és megbeszéltünk bizonyos pontokat út közben,hogy ha rosszul van,bármi gond van,ott megvár.Így jobban biztonságban érezte magát,mert tudta,ha bepánikol,én perceken belül ott leszek.Így egyedül ment,de mégsem.Ezt néhány alkalommal eljátszottuk,különböző úti célokkal,és azóta(lekopogom)nincs gondja,pedig előtte évekig nem tudott kimozdulni otthonról.

Sok sikert!

2011. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy hajnalban kezdtem el közlekedni. Reggel hatra bementem az iskolába, amikor még töküres volt az utca. Este kilencig volt nyitva, addig ott voltam, akkor mentem haza. Idővel egyre később mentem és egyre korábban indultam hazafelé.
2011. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ilyen tünetekre gyógyszert kaptam, amit fél évig kellett szednem. Pár alkalommal pszichológusnál is voltam, aki megtanított az ilyen helyzeteket kezelni. Jelenleg már meg sem fordul a fejemben, hogy nem tudok elmenni, vagy rosszul leszek.
2011. nov. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Hungy ***** válasza:

Bemásolom egy másik kérdésre adott válaszomat, mert ide is pont passzol:


Az én édesanyám hasonló tünetekkel volt beteg még az átkos korban, amikor azt sem tudták, mi fán terem a depresszió és a stressz, egyszerűen csak hisztisnek nevezték, és lenézték az ilyen embereket.

A tünetek először "enyhék" voltak: Idegesség érzés, kéz és láb remegés, félelem egy csomó dologtól. Majd jöttek az egyre erősödő testi tünetek: kezek és lábak állandó zsibbadása, mellkasi nyomás érzés, ájulás közeli állapot, stb.

És a végén beütött a krach: már mindentől félt. Nem mert kimenni az utcára, irtózott az emberektől, félt tőlük. le volt húzva a redőny, és gubbasztott az ágyon, attól rettegve, hogy esetleg valamelyik családtagja belép majd. Én akkor voltam kisgyerek.


Amikor a kórházban egyértelműen megállapították, hogy testi-szervi problémája nincsen, elkezdték nyugtatózni, de azt sem bírta. Végül 4 év szenvedés után találkozott egy orvossal, aki megfogta a vállát,a szemébe nézett, és azt mondta: "Nincs olyan gyógyszer a világon, ami ebből a betegségből kigyógyítaná, és olyan orvos sem létezik. Enyhíteni tudjuk a tüneteket, de higgye el, hogy Önt teljesen meggyógyítani csak ÖN tudja, senki más! Álljon a sarkára! Tudom, hogy fél, de menjen ki az emberek közé! Nem teheti meg magával és a családjával, hogy elhagyja magát. Nem ez a hivatalos orvosi álláspontom, és azt is tudom, hogy ez szörnyű betegség, és Ön nem tehet róla. De meggyógyulni csak akkor fog teljesen, ha az elméjét irányítani fogja, és szembemegy a betegséggel."


Így történt, hogy a tömeg-, és ember iszonyos anyám egy ismerőse boltjában helyezkedett el egyik pillanatról a másikra. Szörnyű napok következtek, leizzadva, zihálva, teljesen kimerülten ért haza, és nagyon sokszor sírt a fájdalomtól az üzlet raktárában. Két hónap sem kellett hozzá, és hátrahagyott minden félelmét. Most 63 éves, és köszöni szépen, egészségesebb, mint valaha. A Bibliából tanít egyszerre több száz fős társaságokat, és előadásokat tart.


Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam.

2011. nov. 12. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. nov. 12. 09:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Évekkel ezelőtt én is pánikbeteg voltam, néha még ma is előfordul,hogy jelentkezik egy-egy tünet.Valójában nagy elhatározás kell hozzá és hatalmas akaraterő,a hit is nagyon fontos,ha azt mondogatod magadban menni fog, nem lesz semmi baj, nincs semmi szervi problémám, el fog múlni.Ami nálam ilyenkor még bevált, hideg vízzel megmosom az arcom a kezem és utána lefekszem az ágyra /ha odahaza vagyok/ és elkezdek számolni magamban visszafelé száztól,amí nem lassúl a szívverésem. Utána összeszedem magam, meg iszom egy nagy pohár vizet és megpróbálok minél hamararébb olyan helyre menni, ahol látok embereket és elterelődik a figyelmem.Mindenképpen azért,ha lehetőséged van rá, akkor MEDITÁLJ sokszor!!!!!
2011. nov. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokat beszélnek minden féléről,hogyan szabadulhatunk meg a PÁNIK betegségtől. Többek között azt hallottam, hogy még a HIPNÓZIS módszerével is megtudják fejteni mi okozza problémát.Vissza lehet menni arra az időre, amikor történt és mi váltotta ki ezt az esetet, amitől olyan nehéz megszabadulni.
2011. nov. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ismerem a pánikbetegséget, nekem a szakorvos írt hangulatjavítót és enyhe nyugtatót.Igaz,nem azonnal jöttem rendbe tőle, de lassan kezdtem oldódni és egyre több helyre elmenni.Azóta már csak töredékét szedem, de azért mindig nálam van a gyszer és ez biztonságot nyújt. Annyira megnyugtat az a tudat, hogy ha bármi van,lenne ami enyhítse a tünetet!
2011. nov. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!