Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti is gondoltok néha ilyenekre...

Ti is gondoltok néha ilyenekre? Főleg pánikbetegek

Figyelt kérdés
Néha olyan fura gondolatok mennek át az agyamon, h pl. "mi van ha a világ csak általunk beképzelt dolog". Ezt régen egyedül buszon gondoltam de megijedtem tőle és egy pár másodpercig mintha nem fogtam volna fel a külvilágot, ijesztő volt.. Másoknak is eszébe jutnak ilyenek, vagy csak én vagyok furcsa? :S
2011. nov. 14. 20:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Megesik, hogy én is hasonló dolgokon gondolkozom o.O, bár én GAD-os vagyok. Ha nagyon elmélyülök a dologban megesik, hogy a szorongás is kötör rajtam, plusz ehez hozzá társul még a "jajj nem létezem" érzés :(.

Amúgy te konkrétan mire gondolsz "mi van ha a világ csak általunk beképzelt dolog" alatt? Hogy mintah csak egy álom lenne, és nem valóság? Vagy csak én értelmeztem fére?

2011. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Régóta pánikbeteg vagyok és igen, gyakran gondolok hasonlókra. Örülök, hogy nem vagyok egyedül vele :) Nálam ha egyszer elkezdek ilyeneken gondolkodni elég nehéz kikerülni ebből az állapotból, ilyenkor megnézek egy filmet, vagy olvasok, ezek lefoglalják az agyamat és segítenek kizökkenni.

26f

2011. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Első kommentelő: Hát, nem egészen álomszerűnek mondanám.. Más... Nem igazán tudom kifejezni.. Mintha nem lenne valós.. Holott tudom hogy az..

Második kommentelő: én is örülök, hogy nem vagyok egyedül XD

2011. nov. 14. 22:08
 4/20 anonim ***** válasza:

Értem :) én nem nagyon tudom leírni, hogy hogyan érzem :( és ezért az álomvilághoz hasonlítom. Amúgy nagyon nehéz elmagyarázni ezt egy kívülállónak, a család kb. h*lyének néz miatta xD.

Engem mostanság a filmezés alatt is elkap egyfajta szorongás o.O bár nem igazán értem az okát :(.

Amúgy nálatok mi vált ki rohamot? És ezek tényleg 2-3 óra alatt lezajlanak? (bocsi az offért) Ha rajatam kitör a szorongás akkor 1 hétig min. szenvedek tőle :(, plusz azalatt felerősödig a deperszinalizácó is :(.

Első voltam

2011. nov. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nálam a szorongás váltja ki a rohamot.. Ha valami negatív gondolat megy át az agyamon, megesik hogy roham lesz belőle, de az ritkában van, inkább "csak" szorongok, de hát az sem jó, mert néhány kellemetlen pániktünet olyankor is előjön pl. idegesség, tenyerem és lábfejem izzad, úgy érzem nehezen kapok levegőt, félek h. elájulok..

De nálam gyakori, hogy sokszor olyan dolgokon képes vagyok leragadni, amiken mások simán túlteszik magukat rajta, nem foglalkoznak velük. Sajnos túl sok a szabadidőm.. És nem mindig hasznosra fordítom.

2011. nov. 14. 22:32
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia első, második vagyok. Nálam többnyire egy olyan érzés van, mintha csak lebegnék, sodródok, nem is léteznék, aztán néha összeáll az egész, rájövök, hogy én, én vagyok és ez hihetetlenül meg tud ijeszteni. Most egyébként attól is egy már két hete tartó szorongás tört rám, hogy láttam jókedvű baráti társaságot és belegondoltam mennyire nem voltak soha sem barátaim, de pont ezek miatt (se) nem tudok változtatni, mert ki akarna egy olyan valakivel barátkozni aki nem is létezik...
2011. nov. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát én ott tartok, hogy lassan gondolkozni sem tudok a szrongás miatt, így a tanulás sem megy, pedig azzal leköthetném magam. Vannak jó napjaim de az nagyon ritka. Pl. a műhold miatt paráztam be múltkor. Tudtam, hogy úgy sem az én fejemre esik majd, de attól még féltem tőle. Bár egy égész napos hegyi túzázás végére sikerült kicsit ellazulnom, de sajna ezt nem tehetem meg minden nap.
2011. nov. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szia második :)

Nekem ez az időseknél van, vagy a sérülteknél. Ha meglátok valakit rögtön arra gondolok, hogy jajj majd egyszer én is ilyen álapotba kerülök :( (mármint konkrétan az időseknél a tolókocsis, tehetetlen emberekre gondolok :()

Én azt érzem mintha a testemen belül valahol nagyon mélyen lennék, a kezeimet sem érzékelem, a hangok tompák, a fények is, nagyon zavarnak még most is. Mintha az agyamat körül venné a szorongás, és a valós világot nem engedné át. Fura egy érzés az biztos. Az elsőnél azt hittem agydaganat, és még jobban stresszeltem miatta, szóval csak rosszabb és rosszabb lett, de most, hogy tudom, hogy a GAD miatt van, kicsit könnyebb, bár elfogadni nem fogom tudni soha.

2011. nov. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hahó első :) Igen ilyen is van nálam, ezért már szinte abnormálisan próbálom magam távol tartani a beteg emberektől, vagy például ezért hagytam abba a Dr. House nézését, mert már nem bírtam ezeket tovább, pedig az egyik kedvenc sorozatom volt :(
2011. nov. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát én nem igazán tudom, hogy mi vagyok. Vannak ilyen érzéseim. Bár elég ritkán.

Mostanában inkább agorafóbiás dolgaim vannak és ehhez kapcsolódik a pánik... már csak autóval merek elmenni itthonról, ami nem mindig megoldható, így kb kéthetente megyek el itthonról. Általában ilyenkor el szoktam tölteni az egész napot, mert jó végre kimozdulni. Viszont múltkor el akartam indulni, hogy na semmi gáz megyek egyet sétálni, kb egy sarok után durva pánik jött rám és szokatlanul heves volt és közben az említett érzés is elfogott. Nekem általában 5-10 perc alatt el szokott múlni.

2011. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!