Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a baj velem? Lelkileg...

IvyLeague kérdése:

Mi a baj velem? Lelkileg mínuszban vagyok

Figyelt kérdés

évek óta beteges szenvedélyem hogy ha úrrá lesz rajtam a rossz hangulat amit többnyire elnyomás vagy veszekedés vált ki, akkor begyógyszerezem magam, sose abból a célból hogy meghaljak, hanem hogy hosszú időre el tudjak aludni és ne kelljen szembe néznem a problémákkal. félek tőlük, a kapcsolatoktól az emberektől. mindenki bántani akar. amikor gyógyszerhez nyúlok az olyan mintha nem is én lennék.

Nagyon hosszú ideje nem lelem örömöm az életben, nem dob fel semmi, nem szeretek semmit sem csinálni, soha nem volt hobbim soha nem érdekelt semmi. Most van párom elég rég óta de már teljesen tönkrement a kapcsolatunk a viselkedésem miatt, mert akaratom ellenére bántóan viselkedek és már csak szenvedünk egymás mellett.

Az az egyetlen dolog ami jó érzést ad, ha injekcióval szúrnak meg (vérvétel, véradás, védőoltás, infúzió) vagy ha alszok. Régebben egyik pillanatról a másikra híztam meg anélkül hogy többet ettem volna, és rettenetesen aluszékony voltam. Soha nem éreztem kipihentnek magam csak lehangoltnak és feszültnek ha nem aludhattam tovább (pedig akár 14-16 órákat is aludtam egy nap. Most meg hiába érzek iszonyatos fáradtságot, nem tudok tovább aludni 3 óránál, ráadásul iszonyatosan élethű álmaim vannak, amikből felébredve rettegek, mert nem tudom hol vagyok és hogy kerültem oda. És most meg úgy vettem észre fogytam. Mondjuk az lehet attól van, hogy legutóbb 11-én annyira kiütöttem magam hogy kórházba vittek kimosták a gyomrom és nem hitték el hogy nem akartam öngyilkos lenni és nincs szuicid hajlamom, és akkor ugye nem nagyon ettem mert egy napig nem is voltam magamnál utána meg úgy fájt a nyelőcsövem ha nyeltem hogy elment a maradék étvágyam is.

Erre van megoldás???

Csütörtökön megyek dokihoz, de nagyon félek tőle. Nem akarok még több megvetésben részesülni.

A pénteki incidens óta memóriazavarom van, nem jutnak eszembe szavak, nehezen tudom kifejezni magam, szédelgek és hányingerem van. Meg gyomoridegem..... Nem akarok többé elmenni sehova a lakásból... De ez "milyen" élet...


2011. nov. 14. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Együtt érzek veled! Én is erős depresszióval küzdöm, csak én egy db nyugtatót sem veszek be. Régebben szedtem, de csak elnyújtotta a gondokat. Pár hónapja munkanélküli vagyok, ami ismét depit váltott ki belőlem. Már testi tünetekben is jelentkezik. Folyton fáradt vagyok, emberek közé nem akarok menni, majdnem hogy lusta vagyok mindenhez. Mi a megoldás? Egyszer fent, aztán lent. Most lent vagyok, nem menekülök a gyógyszerekhez, hanem úgy fogom fel hogy ez a szükséges rossz. Átélem, magamba zuhanok, de egy bizonyos ponton nem megyek túl! Megrázom magam, és talpra állok.
2011. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meglehetősen súlyos a helyzeted, már nagyon mélyre jutottál. A szerek amikhez nyúltál becsapnak, pillanatnyilag megnyugvást hoznak, de az olyan mint a vihar előtti csend, utóbb még mélyebbere és mélyebbre húznak. Sajnos sok esetben a "szakemberek" által felírt szerek többségével is ez a helyzet.

FONTOS tudnod azonban, hogy innen még VAN KIÚT, csak BÍZZÁL MAGADBAN. Egy biztos, teljes életmód váltásra van szükséged. Nem akarlak lebeszélni arról, hogy orvos segítségét vedd igénybe, mert minden segítségre szükséged lesz, de te vagy a kulcs a megoldáshoz. Látogass el az alábbi oldalra, az ingyenes tanfolyamra is célszerű feliratkoznod. Rengeteg segítséget kaphatsz elméletit és gyakorlatit egyaránt, csak élned kell vele.

[link]

2011. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Igyekszem tényleg, csak eluralkodott rajtam a félelem.. A családom próbál segíteni, de nem tudom megértetni magam senkivel. Félek az orvostól is, de tudom, hogy meg kell próbálnom azt is. Rögvest meglesem a honlapot amit ajánlottál.
2011. nov. 14. 18:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Az orvostól nincs miért félned, a pszichiáternek ez a dolga. Lehet hogy egy hosszasabb pszichoterápia használna, de súlyos esetben kórházi befekvésre is szükség lehet. Jó hír viszont, hogy orvosi segítséggel ki lehet mászni ebből az állapotból, csak akarni kell!
2011. nov. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!