Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongásból tényleg nem...

A szorongásból tényleg nem lehet már soha kigyógyulni teljesen?

Figyelt kérdés

Szorongásom van, erős gyanakvás, félelem, mindíg elmélyedek hogy "mi van ha tényleg...." és félek. Próbálom elterelni a figyelmemet, de nem tudok teljesen kibontakozni emiatt. Szociális fóbiám is van, állandóan a legrosszabbakra gondolok (nem tehetek róla) hogy az fog bekövetkezni stb.....


Tényleg igaz hogy aki egyszer szorongásos lesz, annak már nincs kiút teljesen ebből az alattomos rossz betegségből?:'(


Szedtem eleinte gyógyszert amit a pszichiáter írt fel. Akkor lecsillapodott...de újra előtört....már uigyan nem járok pszichológushoz (jelenleg meg sem tudnám tenni), de egy fontos kérdés:



AZ EMBER SAJÁT MAGA, VAGYIS ÖNMAGÁTÓL KÉPES TELJES EGÉSZÉBEN LEGYŐZNI A SZORONGÁST?



Vagy már gyógyszerekkel sem lehet teljesen soha megszüntetni?:(


Remélem még van remény....


2011. nov. 10. 20:42
 1/7 A kérdező kommentje:
kb 1 és fél éve vagyok szorongásban...egy családi trauma miatt (nem haláleset)
2011. nov. 10. 20:44
 2/7 A kérdező kommentje:
bár mástól félek....más dolgoktól való félelem alakult ki bennem
2011. nov. 10. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljesen ki lehet gyógyulni.

Felfogás változás kell.

Józanul kell mérlegelni a dolgokat, és nem szabad olyanokkal foglalkozni, filozofálni, amin úgysem tudsz változtatni. Azon változtass, ami csak rajtad múlik, és ott lesz is eredmény.


Persze tudni kéne, hogy mi a kiváltó ok.

2011. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Javasolnám Szendi Gábor Pánik: Tények és tévhitek c. könyvét


nem csak a pánikbetegségről, hanem általában a szorongásos betegségekről is van szó benne

2011. nov. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hungy ***** válasza:
100%

Az én édesanyám hasonló tünetekkel volt beteg még az átkos korban, amikor azt sem tudták, mi fán terem a depresszió és a stressz, egyszerűen csak hisztisnek nevezték, és lenézték az ilyen embereket.

A tünetek először "enyhék" voltak: Idegesség érzés, kéz és láb remegés, félelem egy csomó dologtól. Majd jöttek az egyre erősödő testi tünetek: kezek és lábak állandó zsibbadása, mellkasi nyomás érzés, ájulás közeli állapot, stb.

És a végén beütött a krach: már mindentől félt. Nem mert kimenni az utcára, irtózott az emberektől, félt tőlük. le volt húzva a redőny, és gubbasztott az ágyon, attól rettegve, hogy esetleg valamelyik családtagja belép majd. Én akkor voltam kisgyerek.


Amikor a kórházban egyértelműen megállapították, hogy testi-szervi problémája nincsen, elkezdték nyugtatózni, de azt sem bírta. Végül 4 év szenvedés után találkozott egy orvossal, aki megfogta a vállát,a szemébe nézett, és azt mondta: "Nincs olyan gyógyszer a világon, ami ebből a betegségből kigyógyítaná, és olyan orvos sem létezik. Enyhíteni tudjuk a tüneteket, de higgye el, hogy Önt teljesen meggyógyítani csak ÖN tudja, senki más! Álljon a sarkára! Tudom, hogy fél, de menjen ki az emberek közé! Nem teheti meg magával és a családjával, hogy elhagyja magát. Nem ez a hivatalos orvosi álláspontom, és azt is tudom, hogy ez szörnyű betegség, és Ön nem tehet róla. De meggyógyulni csak akkor fog teljesen, ha az elméjét irányítani fogja, és szembemegy a betegséggel."


Így történt, hogy a tömeg-, és ember iszonyos anyám egy ismerőse boltjában helyezkedett el egyik pillanatról a másikra. Szörnyű napok következtek, leizzadva, zihálva, teljesen kimerülten ért haza, és nagyon sokszor sírt a fájdalomtól az üzlet raktárában. Két hónap sem kellett hozzá, és hátrahagyott minden félelmét. Most 63 éves, és köszöni szépen, egészségesebb, mint valaha. A Bibliából tanít egyszerre több száz fős társaságokat, és előadásokat tart.


Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam.

2011. nov. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyedül legyőzni a szorongást akkor lehet, ha nem súlyos. A te tüneteidre gyógyszert kellene iratni. Nekem is volt ilyen folyamatos szorongásom. Gyógyszerekkel, pszichológus segítségével, sporttal, vitaminokkal és nagyon nagy akarat erővel sikerült meggyógyulnom. Van kiút a betegségből, de tenni kell érte.
2011. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szorongok főleg az emberek társaságában vagy egy helyzetben amikor teljesítenem kell és pont most gondolkoztam el azon mi lenne a megoldás. Szerintem ha az embert szeretik és tudja ,hogy szeretik és hasznos akkor az már nagyon sokat segít és ha az önbizalmát megerősíti és nem árt egy kis pozitív szemlélet ( ajánlom az Éld az életed c. könyvet).Úgy gondolom , hogy mindenki tudja ,hogy mi az ő számára a jó és mi az ami meggyógyíthatja.
2012. okt. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!