Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek anorexia nervosa miatt...

Akinek anorexia nervosa miatt hónapokra megszűnt a menstruációja, milyen kezeléssel indították be újra?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
evéssel............nekem
2011. nov. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem kaptál rá külön semmilyen gyógyszert/ hormont?

Mert én eszem, és hízom, de nem indul be újra mér több, mint fél éve...

2011. nov. 10. 07:25
 3/14 anonim ***** válasza:

Azzal nem mész semmire, ha a menzeszt meghozzák vmimel. Pl. fogamzásgátlóval, mert attól nem lesz jobb. A probléma nem az, hogy nincs menzesz, hanem hogy előtte nincsen peteérés sem, amit viszont nem old meg a fogamzásgátló vagy egyéb hormon.

Tüszőérlelőket meg azoknak adnak, akik gyereket akarnak, de nincs peteérésük. De mivel gondolom te nem szeretnél még babát, vagy még olyan állapotban vagy, hogy nem lenne tanácsos, így nem adnak.

Szóval szerintem is megvárják, meg beindul, mert azzal, hogy megvonásos vérzést idéznek elő vmivel, attól a probléma nem oldódik meg.

www.orvostudakozo.hu-n Dr. Hamvas Ferencet vagy Lázár Erikát kérdezd meg, mit szoktak tenni ilyenkor.

2011. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyébként megkérdezhetem, hogy milyen magas vagy és hány kg? Mennyit sikerült már híznod? Lehet, hogy még nem érted el azt a testtömeget, ami a ciklushoz kell.
2011. nov. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, azt én sem szeretném, ha feleslegesen teli tömnének hormonokkal.

44 kg voltam, most 48 vagyok (168 cm), szerintem ennek már elvileg elégnek kellene lennie a menzeszhez. Amúgy sem voltam egy súlyos anorexiás eset. Persze nem célom ennyinél megállni, csak aggódom, hogy még mindig nem jön meg.

Köszi a válaszodat!

2011. nov. 10. 09:12
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, határeset, de ennek már kb. elégnek kellene lennie. De sajnos a szervezetnek idő kell, mire magához tér:) Szerintem kérdezd meg a dokikat az oldalon, biztosan válaszolnak. Kérdezd meg, hogy szoktak-e ilyen esetben adni vmit (ha igen mit), vagy nem:)

Biztosan segítenek!

2011. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem indították be sehogy, mert letagadtam mindenkinek, és esküdöztem, hogy semmi bajom és eszek is. Kb. annyira lehettem komoly eset, mint te, a kilók meg centik eléggé stimmelnek. Több, mint egy évig nem jött meg egyáltalán. Ebből mondjuk az utolsó 4-5 hónapban már - ismerőseim reakciói meg a ruhaméretek alapján - nem voltam annyira gáz, mégsem. Aztán néhány hónapig megvolt, utána megint majdnem fél évig semmi. Pedig ott már tényleg csak súroltam a na-ez-már-sovány kategóriát. Utána olyan életszakaszom következett pár évig, hogy örültem, ha van időm pisilni meg aludni, ha éhes voltam ettem, ha nem, akkor eszembe sem jutott. Pár hónapon belül megszűnt az egész probléma magától. Nyugi! Jó irányba mész, csak kell egy kis idő a szervezetednek.
2011. nov. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
mesélnél nekem az anorexiáról? hogy kezdődött stb milyen volt, hogyan befolyásolta a mindennapjaidat stb
2011. nov. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 zsofi022 válasza:
45%
Mindenkinek (akinek menstruációs zavara van) ajánlom az aviva tornát. Nézzetek utána neten. Nekem teljesen rendbe hozta. Jah és 168 cm..48 kg az nem oké legalább 50-53 kg kéne neked szerintem. De hatalmas gratuláció!!!! Ügyes vagy!!!
2011. nov. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nekem nem anorexia miatt maradt el,hanem sportverseny miatt,de lényegében ua. a nődoki azt mondta,h majd megjön,ha lesz rajtam újból vmennyi zsír + víz és meg is jött. ezt nem lehet gyógyszerrel "kezelni":D


a 48 kg az kevés szerintem is. nekem a 168 cm-hez még az 50 kg is kevés volt,h megjöjjön újra.


várd ki türelmesen.

2011. nov. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!