Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexia kezd nálam kialakulni?

Anorexia kezd nálam kialakulni?

Figyelt kérdés
Hát minden onnan kezdődött, hogy szüleimnek balesete lett (2008-ban) Akkor leginkább apumnak segítettem, mivel ő sérült meg legjobban az autóbalesetben. Abban az időben teljesen elfelejtettem enni. Ha jól emlékszem akkor 45kilóról lefogytam 40re. Utána már kezdtem normálisan enni, míg nem tavaly az egyik osztálytársam beszólt, hogy látja a hájamat, amit nem is értettem mert elve vékony voltam és akkor voltam 47kiló. Nem foglalkoztam vele, de tavaly Augusztusban torokmandula gyulladásom volt és Decemberbe mikor megmértem magam teljesen magam alatt voltam ugyan is a nyáron felszedett kilóknak a dupláját fogytam le (55ről 45re). Már lassan 8 hónapja, hogy nem eszem húst. Az utóbbi hónapokban teljesen magam ellen voltam és csak fogyni akartam. Még most is. Állandóan bő cuccokat hordok, hogy eltakarjam a hasamat. Nem értem, hogyhogy mindenhol vékony vagyok egyedül a csípőm és a hasam óriási? Nagymamám már mondta, hogy ne csináljam ezt és egyek, de ha egyszer utálok enni??? Most a 40 kilóra hajtok most vagyok 45. Egy kalkulátoron megnéztem, hogy mennyinek kéne lennem, de az 60kilót mutatott a 164cmre. Hogyan tudnám magam elfogadni így kövéren??
2011. júl. 23. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Jóhogy van hasad, ha nem sportolsz. 35 kilósan is lesz.
2011. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Hogyan tudnám magam elfogadni így kövéren?? 45 kg vagy, és kövérnek gondolod magad? Ajajj, keress fel egy orvost. Nem bántásból, ez teljesen komoly. Ha nem is 60-nak, de 50-nek kéne lenned szerintem legalább.
2011. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! ez a korodtól is függ de ez nagyon kevés!!! Abból az ételből amit egy kicsit is kívánsz tessék többet enni... mellette sok vitamint szedni :)és el kéne érned minimum az 50 kilót :) sok szerencsét a hízáshoz az osztálytársak véleményével meg ne törődj ;)
2011. júl. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok
2011. júl. 23. 19:05
 5/5 anonim válasza:
Először is : Szia! :) Anna vagyok és én is anroexiás voltam(vagyok) nekem a párom halt meg, elég durván, végig kellett néznem ahogy meghal. én 8 éve nem eszek húst, de nem azért hogy fogyjak. Azóta mióta barátom meghalt (2 éve) teljesen megváloztam. Én si elfelejtettem enni, asztmás lettem, és depis. a barátom halála után 1 héttel a legjobb barátnőm felakasztotta magát egy fára(öngyilkossági kísérlet, nem halt meg.) és nem tudtam magammal törődni. 1 évig a rehabra jártam barátnőmmel, vigyáztam rá és rá ment az egészségem. teljesen. Abszolút semmit nem ettem, suliba se, hoztam haza a reggelit, és mindig dugdostam a kaját. mára már jobban vagyok, de mai napig kövérnek érzem magamat. én senkinek nem mertem elmondani hogy beteg vagyok. nem akartam orvoshoz és pszichológushoz járni. egyedül feldolgoztam és leküzdöttem, bár még mindig erőt kell venni magamon, hogy tudjak enni. Azért írtam azt, hogy még anorexiás vagyok, mert sajnos ez egy életre szóló betegség :/ ha szükséged van valakire akivel beszélhetsz, akkor teljesen nyugodtan írj privátot. 15/L :)
2011. júl. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!