Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan másszak ki az állandó...

Hogyan másszak ki az állandó hazugság világából?

Figyelt kérdés
Az ismerőseim mind jó humorúnak, kedvesnek, jó fejnek tartanak, amint meglátom valamelyik ismerősömet egyből rámosolygok, de ez nem igazi mosoly csak annyira hozzászoktam, hogy magától jön már. Igazából pedig teljsen kedvtelen, céltalan életem van, de bárkivel beszélek nem tudok őszinte lenni, egyből előjön a vicces, jófej énem holott az egyáltalán nem én vagyok. Visszaolvasva elég hülyén fogalmaztam meg de nem tudom h tudnám másképpen leírni.
2009. máj. 1. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nehezen nyílsz meg mások előtt, és ezért poénkodod el a dolgokat. Ez egy védekező mechanizmus: valószínűleg nagyon érzékeny vagy, és nem szeretnéd, ha bántanának, ezért már eleve védekező pozícióba helyezkedsz a mindennapi kommunikáció során. Ez nem hiba, hanem egy teljesen természetes emberi reakció. Én először is tisztáznám magamban, mitől félek egyáltalán, vagy hogy tényleg helye van-e az adott helyzetben a poénkodásnak.

Azt írod, hogy nem érzed magadénak azt a laza, vicces figurát, akit alakítasz... Hát akkor próbáld meg levetkőzni! Mindenkinek vannak jobb és rosszabb periódusai, neked is. Ez most egy ilyen helyzet, fogadd el, hogy most nem érzed magad a legjobb passzban, és gondold végig, miért van ez így. Ezután próbálj meg változtatni a nyomasztó dolgokon!

A környezeted eleinte valószínűleg zokon fogja venni a változást, erre készülj fel. Kéretlenül is zaklatni fognak, segíteni akarnak. Ez idegesítő lehet egy ideig, de próbálj meg korrektül reagálni a helyzetre, ne vedd vissza újra a vicces-poénos álarcot, mert ezzel többet ártasz, mint használsz.

Összességében azt tudom mondani, hogy a legegyszerűbb, ha felvállalod magad mindenestül, kiállsz az emberek elé, és azt mondod: ez vagyok én. Amit eddig mutattam, az nem én vagyok. Ehhez kívánok sok sikert!

2009. máj. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az előző válaszadóval nagyrészt egyetértek,de ha belegondolok,akkor mindenkinek vannak olyan ismerősei,akikkel csak úgy elvan,és jópofáskodik,úgy ahogy te is minden ismerősöddel.Szerintem ezt neked sem kellene másképp tenned,mivel mindenkivel annyira nyitott nem tud és szerintem nem is szabad lennie az embernek,mármint valakire nem érdemes energiát pazarolni.Szóval az lenne fontos hogy az általam említette jópofizást sorold más kategóriába mint az általad mondott,mert mégha kívülről ugyan az is,benned más hatásra keletkezik.

Az a fontos szerintem ebben az egészben hogy ismerd meg jól önmagad,hogy milyen oldalaid is vannak és kinek mit akarsz ebből megmutatni és ezután magabiztosan vidd végbe ezt a "bemutatkozást".Ahogy előttem is írták ne foglalkozz az esetleges sértődésekkel, megrőkönyödésekkel,mert aki megérdemli az úgy is úgy fog reagálni hogy akár jobb kapcsolat is kialakulhat,aki meg nem az úgyis csak jópofizik,nem kell komolyan venni.

2009. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez velem is így volt régebben. Nem tudtam kimutatni a lelki gondjaimat, mindig ez a vidám, vicces "maszk" volt rajtam. Már kimutatom, látható rajtam, ha nincs rendben valami, de ez sem igazán jó, mert nem hagynak vele békén. :)
2009. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt lefelejtettem: mindig meg kell próbálnod magadat adni, és egy idő után menni is fog. :)
2009. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! az a baj h ez a maszk több mint 5 éve van rajtam.. másik meg az h nem csak jopofizásra megy az egész, hanem szinte egy más embert mutatok be a többieknek és az a probléma, hogy lassan ha beszélek valakivel már nem is tudok őszinte lenni mert egyből valami kitalált dolgot mondok (mondjuk az a szerencsém, hogy jo a memóriám és tudom tartani magam a több évvel ezelött mondottakhoz is). az első válaszolónak pedig igaza van azzal kapcsolatban h túl érzékeny vagyok és igazából sztem ez az összes probléma forrása. nem birtam/birom feldolgozni a veszteséget és ezért megprobáltam kiirtani magamból az érzelmeket de ennek meg az lett az eredménye h igazából "üres" vagyok és mindekinek csak játszom magam. remélem érthető nagyjából amit mondani szeretnék
2009. máj. 2. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem bizol ön magadba ennyi az egész és hogy ugy mosolyogsz hogy nem is akarsz mosolyogni az inkább feszültség neked !!

mint örömszerzés másnak mutazsd meg az igazi arcodat is és mond meg egész nyugodtan a barátaidnak hogy mi is a problémád

ugyan is egy erötetett jó kedv mosoly inkább feszültség mint egészség :)

2009. máj. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy te is kényszerhazugságban szenvedsz mint én, csak én már kora gyermekkorom óta. Borzasztó helyzet ez, most kértem orvosi segítséget.
2009. máj. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!