Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt még rajtam kívül,...

Vannak itt még rajtam kívül, akik vagdossák magukat?

Figyelt kérdés
Leírnátok, miért csináljátok, milyen gyakran, ki tud róla... vagy bármit? Néha kicsit egyedül érzem magam ezzel, jó lenne beszélni róla.
2011. okt. 13. 17:35
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
De én nem akarok leszokni róla. Lehet, hogy három év, vagy egy év, vagy egy hónap múlva majd akarok. Nem tudom. Lehet, egyszer majd nem is érzem úgy magam, hogy akarjam csinálni, vagy egyáltalán gondoljak rá. De most még nem akarom abbahagyni. Olyan alapvető dolog lenne tisztelni mások döntéseit, érzéseit. Miért ne vennének többé komolyan? Én nem érzem úgy, hogy ez határozna meg engem. A személyiségem viszont olyan, hogy azzal el tudom érni, hogy komolyan vegyenek. Ne vicceljünk... és ne általánosíts... nem tudhatod, kit mivel bántasz meg. Engem ilyenekkel nem, de hiába írsz jó szándékkal, mást lehet, hogy igen. Csak azért, mert te is csináltad, még nem ismerted ki az összes embert, aki szintén.
2011. okt. 14. 03:39
 12/22 anonim ***** válasza:
54%
Én is vagdosom magamat. Már többször írtam itt a gyk-n ezzel kapcsolatban. Én is felnőtt, 25 éves, dolgozó nő vagyok, ennyit arról, hogy 15 éves emós...23 évesen kezdtem.
2011. okt. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Egyszer kapott el engem egy ilyen hisztiroham még 17 éves koromban, de istenem, olyan szánalmasnak látom az akkori önmagamat. Ha neked ez okoz örömet, akkor végül is senkinek nincs joga megtiltani neked, bár én a magam részéről sokkal jobb unaloműzőket tudok - mostmár. Anno azért tettem, mert elegem lett abból, hogy otthon mindenért korholnak, a négyeseknél már jöttek azokkal a zsarnok szövegekkel, hogy "nem nekem tanulsz" meg "akkor bukjál meg, mert úgy látom, erre hajtasz" stb. Besokalltam ettől és hogy az osztály, ahol a mindennapjaimat töltöttem, egy rakás idiótából állt. Emlékszem, csalódott voltam, amikor rádöbbentem, hogy még mindig élek x-D Miután felszállt a köd a szemem elől, úgy döntöttem, hogy nem adom meg a sok szemétnek azt az örömet, összevarrtak és magam mögött hagytam mindent.

22N

2011. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nem vagdosom magam, de a miértre ezt a magyarázatot tudom adni:

Több ilyen ismerősöm is volt, és ami mindannyiukban közös,

-mindegyikük szeretethiányos

- a szülőkkel rossz a kapcsolat, vagy nem törődtek a velük, vagy valami más miatt csalódtak a bennük, és bizalmatlanná váltak

- a szülők sose tudnak róla

- elégedetlenek önmagukkal

- nincs a környezetükben egy olyan ember sem, akit igazán szeretni tudnának vagy legalább megbíznának benne


"De igazából nem zavar" de azért "Egyetmen takarom pl,". Te is tudod, hogy nem normális amit csinálsz, és a "normális és (viszonylag) intelligens emberek" nagy többsége ijesztőnek tartana emiatt, de neked nincs szükséged plusz cseszegetésre/kirekesztésre (korholod te magadat is eleget), ezért ott titkolod.

Amikor "biztonságban érzed magad", akkor tudat alatt "néma segélykiáltásként" használod.

Lásd: olyan emberek között vagy akik már tudnak a dologról, vagy ismeretlenek között akiknél van esély arra hogy az összevagdosott karodat látva megsajnál, és talán végre lelhetsz egy kis megváltást(szerelem), akkor van egy kis hátrálás az 50-50% miatt, mert ha kitárod neki szíved-lelked és nem jön össze a dolog, akkor rosszabb lesz mint azelőtt.


A kérdésedre ennyi lenne a válasz, az ezután lévő sorok meg csak úgy kedvtelésből jöttek. Minden jót!


Ha már úgyis belejöttem, végigzongorázom az eddigi tapasztalataimat, és leírom, hogy mi, illetve mi nem jelenthet(ne) megoldást


a; pszichológus: nem azért segít, mert szeretne segíteni, hanem mert ebből él. sok esetben az ember magánrendelésre megy, amiért ugye még keményen fizetni is kell, tehát duplán szembesül azzal, hogy ő csak egy vagyonszerzési tárgy. a szakember távolságtartó, de nem is várható el hogy mindenkivel együtt érezzen, mert akkor a végén ő kerülne pszichiátriára---> nem bízol meg benne igazán, és szeretni sem tudod, emiatt segíteni sem tud (kivéve ha valami csoda folytán olyat fogsz ki, akinek kegyetlenül szimpatikus vagy, és megszűnik a távolságtartás)

b; az a tipikus "rózsaszín felhős párkapcsolat", amikor annyira nagy a szerelem, hogy a vagdosás feleslegessé válik, mert végre boldog vagy és magabiztos. Gond akkor van, ha valami miatt ennek a kapcsolatnak vége szakad...

c; vallás, jóga: Talán a leghatásosabb, rengeteg embernek segített már kilábalni a mélységből. Hátránya, nehezen szánja rá magát az ember, és be kell előtte látni, hogy képtelen vagy kezelni a problémáidat, és az a "kényelmes" megoldás (vagdosás) aminél leragadtál, csak egy helyben toporgás.

A jóga/meditáció/ vallás anélkül erősíti meg az egyént, hogy kellene hozzá egy (testi-lelki) társ, megtanulod szeretni és elfogadni önmagad, és "egyedül" is jól érzed magad, nem esel bele abba a hibába, hogy társfüggővé válsz.

2011. okt. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

én régen csináltam még 15 -16 évesen, de akkor még azt se tudtam mi az az emo,nem is volt itt ilyen.Én elég sokat ittam akkoriban,szerintem az is kikészített,elég fiatal voltam.Csak hogy ne érezzem a belső fájdalmat,ennyi.Meg kicsit szenvedős fajta vagyok,érzékenyebb,ez van.Mindenki más,aki nincs vagy nem volt ilyen helyzetben az nem tudja.

Azok mondják azt hogy emo emo emo.Semmi köze hozzá.Az csak egy divat,ez annál sokkal összetettebb.

2011. okt. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Aki azt mondja emós divat...hát az nagyon nincs tisztába semmivel. Ha valaki ilyet csinál, nem azért csinálja hogy keménykedjen vele, meg mutogassa mindenkinek. Én fél éve csináltam először, és igazából nem is az eremet vagdosom, hanem csak egy karcolás. Amikor csinálom, elfelejtem a többi fájdalmat és csak arra a kis érzésre figyelek a karomon. ennyire egyszerű.
2011. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
01.03, te egy különösen idegesítő ember vagy. Már nem azért, mert pár sorból kitaláltad, milyen vagyok és szembesítettél minden rejtett félelmemmel és titkos gondolatommal, hanem MERT EZT HISZED. Nem tudsz rólam semmit. Másokról se. De rájöttem, tök felesleges volt ezt a kérdést kiírnom, mert akiknek a válaszai vagy csak a gondolatai érdekeltek volna, azok közül marha kevesen írtak, akik viszont nem érdekelnek, azok min-dig min-den-hol ott vannak.
2011. okt. 15. 14:17
 18/22 anonim ***** válasza:

Csak segíteni akartak itt neked sokan.

Sajnálom, hogy nem a várt válaszokat kaptad. De mivel jobb az, ha idegyülik 6-8 önpusztító ember és örültök egymásnak és megbeszélitek melyik késsel a legjobb?! Akárhány ilyen ember is van a világon, ez akkor sem normális dolog, ne is próbáld magadat megnyugtatni. És az, hogy 25 vagy és férjnél vagy, semmit nem jelent. Nem attól lesz valaki felnött, hogy jogilag nagykorú és úgy hívják, hogy ******né, hanem hogy úgy viselkedik, felelösségteljes döntéseket hoz, amik vállalhatók a nyilvánosság elött. Ráadásul az, hogy most férjnél vagy, van munkád, nem garancia semmire. Ne legyen úgy, de simán kerülhetsz még olyan helyzetbe, hogy párt és munkát kell keresned. Klassz leszel majd a gyerekeiddel a strandon, összevagdosott karokkal, lábbal. De mondok durvábbat. Egy gyerekelhelyezési pert úgy elbukhatsz ilyen miatt, hogy csak pislogsz, mint pocok a lisztben.

2011. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
sztem 01.03 -nak igaza van, legalábbis a miértekben
2011. okt. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
De nekem nem kell segíteni basszus.. :D Ha kellene, akkor azt írtam volna. És nincs igaza. Hadd tudjam már jobban..
2011. okt. 15. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!