Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik vagdossák magukat (elsőso...

Akik vagdossák magukat (elsősorban karjukat, pengével) hogy csinálják hogy eltünjön a vágás, mert van amelyik évek múlva is látszik (feltünően) van amelyik meg (szinte) teljesen eltünik?

Figyelt kérdés
ne írjatok olyat h hülye vagyok vagy hasonló, csak aki tudja hogy ezt hosz szokták megoldani árulja már el nekem.
2009. ápr. 30. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
alkati kérdés. van akinek nehezebben gyógyul egy vágott seb. keloidos azt szokták mondani. van akinek meg nem látszik. ha megvágod magad és vársz pár napot megláthatod melyik kategóriába tartozol. azután te döntesz. jó vagdosást.
2009. ápr. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Vágom magam. Egy jó darabig nem csináltam, szépen be is gyógyultak a sebek. Én azt tapasztaltam, hogy minél mélyebb volt a vágás, annál jobban látszik. Van, ami nyom nélkül eltűnt a kezemen, van, ami nagyon látszik a mai napig. Sajnos megint újrakezdtem, nehéz letenni.
2009. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi, de am nekem nagyon régenről vannak sérüléseim, és van ami eltünt, van ami nem..és nem tudom hogy miért, például volt hogy vágtam a fagyos szalonnát, és a kés végigszaladt a tenyerembe, ennek semmi nyoma, de volt hogy a krumplivágásnál jártam így az meg több mint egy éve ott van. és ugy nézek ki mint egy emo..és nem értem hogy miért van az hogy az egyik látszik, a másik nem. pl borotvánál is.."ott" egyszer 14helyen vágtam össze magam, abból is van ami látszik van ami nem, lábamon is így van..
2009. ápr. 30. 22:40
 4/9 anonim ***** válasza:
3%
22:39-es válaszolónak : remélem egyszer megszalad a penge és meghalsz. tiszta szívemből kívánom.
2009. máj. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem egyrészt alkati kérdés másrészt a vágás mélységétől is függ.Ha esetleg szánt szándékkal vagdosod magad akkor számolj azzal, hogy lehet, hogy életed végéig ott marad...ezt te tudod, hogy ez visszatántorít, vagy nem. Ha nem akarsz belehalni, akkor azért óvatosan...pl ittas állapotban ne nagyon csináld, mert akkor csökkentett módban megy az érzékelés...

Aki meg azt kívánta, hogy halj meg nézzen nagyon mélyen magába és szívja vissza, vagy imádkozzon irgalomért, hogy ilyet kívánt egy másik embernek!!!!!

2009. máj. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Így igaz! Senkinek nem szabad a halálát kívánni te barom!

A kérdésre visszatérve..én is vagdostam magam egy időben,pontosabban 2-szer vágtam magamat meg, a kezembe írtam hogy death, a lábamba meg 15 vágást csináltam. Mind a kettő a mai napig meglátszik, pedig a karomba tűvel csináltam, csak sajnos elég mély lett. A lábamat késsel csináltam, azokból a mélyek maradtak meg. De senkinek nem ajánlom egyébként a vagdosást,mert nagyon megbélyegez,ha ott marad a nyoma. Én a második alkalom után önmagamtól mentem pszichológushoz,mert tudtam,hogy idővel csak rosszabb lesz, esetleg komolyabb sérülést okozhatok magamnak. Ez súlyos lelki problémára utal, szerintem nektek is el kéne beszélgetni valakivel, mert sokat segít,ez saját tapasztalat. Mert azóta meg sem fordult a fejemben,hogy ilyet tegyek. Másrészt hiszek a karmában, és a reinkarnációban is. Nővérem ezzel foglalkozik, és ő mondta, hogy előfordulhat,hogy következő életemben kéz vagy láb nélkül születek, mert a sors azt látja,nincs rá szükségem,mert összevágtam. Nos,lehet ez nem igaz, de hiszek benne,és ez elég érv volt,hogy abbahagyjam a dolgot :)

Gondoljátok meg, és beszéljétek meg szakemberrel! :)

2009. máj. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen elég csúnya dolog a másiknak halált kivánni. Ő csak elmondta, hogy vele mi történt, ezért nem kell bántani.



Am köszi mindenkinek a válaszokat(a bunkónak nem..).

Ez igaz, hogy elég mély lelkiállapot kell ahoz hogy megvágjuk magunkat , és nagy önkontrol hogy abbahagyja az ember. És az is igaz, hogy ha megmarad az megbélyegzi az embert..

2009. máj. 1. 12:23
 8/9 anonim válasza:
89%

nagyon nagy barom az, aki az ilyen embereknek, akik az önvagdosásba menekülnek, még olyat képesek írni, hogy haljanak meg! ember az ilyen?

mindegy. én 22 éves vagyok, erős pánikbeteg 7-8 éves KOROM óta, nem 7-8 éve... az utóbbi időkben sajnos olyan erős rohamaim vannak, olyan belső, családi impulzusok érnek( édesanyám alkoholista lett, és gyanúm szerint valamiféle mentális zavara is van.. emiatt folyton veszekszik édesapámmal, aki ezek után szintén a pohárért nyúlt, és külföldön dolgozik.. a nővérem is kiköltözött külföldre, ő sincs már mellettem.. a nagypapám meghalt, a másiknak most lesz a második életmentő szívműtétje.. és még bőven sorolhatnám az anyagi problémákon keresztül a betegségem okozta társadalmi kudarcaimon át, hogy elhagytak a barátaim, mert nem tudtam velük bulizni járni..) hogy nekem is szükségem volt valamire, egy kilépésre, ami eltereli a figyelmem, akár egy pillanatra is, mert a rajzolgatás már nem segített. Szóval akkor kezdtem el pengével pici, centis vágásokat tenni magamon. Karon (nem az ereknél, szóval kedves halálunkat kívánó, ne is álmodj róla), a hasamon, combomon. Bocsánat a regényért, most jön a kérdésre a válasz; az én sebeim villámgyorsan gyógyulnak, patikában vehető párezer forintért Sudocrem, drága, de nagyon gyorsan gyógyítja a sebet, nekem három nap után varosodik, és egy hét múlva nem is látszik, ha rendesen kenem.

2014. máj. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Dorina :3 válasza:
Van amikor hiába vérzik jobban a vágás mint a mélységi szint. A mélyebb sebek hegekkel járnak és megbéjegeznek egy életre, ha kevésbé mély a vágás nagy az esély rá hogy teljesen eltünik és semmi nyoma nincs. Igen vágdostam magam és nem kérem azokat hogy hülye vagyok meg ilyenek. Csak egyszerűen nem tudom magam elfogadni és kész.
2019. jan. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!