Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak az én környezetemben...

Csak az én környezetemben vagdossák/vagdosták magukat nagyon sokan, vagy máshol is gyakori?

Figyelt kérdés

Egy teljesen átlagos, budapesti középiskolába járok, ahol teljesen átlagos dikákok vannak, de már az első két hét alatt legalább 6-7 emberről tudtam meg, hogy vagdossa vagy vagdosta magát egy időben. És még alig ismerek valakit a középiskolából. Emelett általánosban is legalább 5-en csinálták. Ehhez jönnek az egyéb ismerősök, úgy kb 4-en... Én ismerek "rossz" embereket, vagy máshol is ennyire gyakori?

15/l (9. osztály)


2010. szept. 10. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Én ezt az arányt nagyon magasnak érzem. Iskolában dolgozom pszichológusként, nem szokott ennyi lenni. Ha van ilyen, akkor mindig súlyos probléma van mögötte, pszichológiai vizsgálatot igényel. (sőt pszichiátriait is!)

Sajnos vannak személyiségzavarok, melyeknek a száma a mai világban nagyon megugrott, ezeknél jellemző tünet lehet a vagdosás.

Jobb esetben csak divatról van szó és az illető kinövi, ha amúgy rendben van a személyisége.

2010. szept. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Harrr ***** válasza:

"Jobb esetben csak divatról van szó és az illető kinövi, ha amúgy rendben van a személyisége."



Lehet hogy pszihomókus vagy, de aki divatból vagdossa magát, annak a személyisége nagyon nincs rendben. Orvosilag nem a vagdusikusz elnyeszetüliszben szenved (nem tudom mi a neve egyébként ennek a betegségnek), de hogy nem 100as, az is biztos. Aki így akar beilleszkedni, megfelelni,divatozni....

2010. szept. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Óh..na ne mondd....!!

Légyszi olvasd el az előző három sort is, amit írtam!


A divatról annyit, hogy van komformitás is, amikor ciki kilógni egy közösségből. Egy serdülő identitása még nem stabil, könnyebben sodródik akkor is, ha egyébként később rendben lesz.

Ha a nevek érdekelnek, akkor a vagdosást általában a borderline személyiségzavarban szenvedők végzik.

2010. szept. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Harrr ***** válasza:

Elolvastam minden mondatot, de az utolsó mondattal akkor se tudok mit kezdeni. Ha be akar illeszkedni, és ezért csinál ilyen dolgokat, akkor nincs rendben a személyisége. De ha ettől eltekintünk, akkor oké a gyerek? Akkor egy elmebeteg attól eltekintve hogy elmebeteg, egész rendes ember.


De értem mit akarsz mondani. Furcsa módon a mi iskolánkban annó ez nem volt "menő", és nem kellett kényszeresen beilleszkedni öngyilkossági kísérletekkel, vagdosással, ésatöbbi ésatöbbi.


Aki így akar beilleszkedni az agyilag zokni. Csak nekem érthetetlen, hogy mindenki tartozni akar valahova? Mindenki ismert akar lenni? Menő, f@szagyerek? Miért nem jó annak lenni, aki vagy?


Lehet engem is kezelned kéne :D

2010. szept. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Harrr ***** válasza:
Nem jól fogalmaztam, aki elmebeteg, azt kezelni kell, és lehetett előtte / lehet utána rendes ember. Az a lényeg, fenntartásaim vannak a mondattal kapcsolatban. Lassan kényszeresen :D
2010. szept. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nálunk nincsenek ennyien,de...én is vagdostam magam egy időben.Mielőtt minden rendben volt észrenem vettem volna,hogy valakivel valami nem okés.Azóta egyfolytában....szóval...nemtudom.
2010. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pedig egyszerű a gyógymód: 2 füles.
2010. szept. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az elmebetegség és a személyiségzavar két különböző dolog! Az amit elmebajnak hívunk, azok a nagy pszichiátriai kórképek (skizofrénia, paranoia, bipoláris affektív zavar )


Most 30 vagyok, amikor 12 éves voltam, akkor már nagy divat volt a depeche mode őrölet. na ott is volt bizony vagdosási láz. Még a rendőrség is kijött egyszer az osztályunkba körülnézni, és mindenkinek végignézték a karját. Volt, akit "elkaptak". A lánykáról tudni kell, hogy most már boldog családanya, karriert épített, teljesen rendben van a lelki élete. Abban az időben a lázadásának a része volt ez.


Ilyen is van, hogy a csoporthoz való tartozás miatt tesznek ilyeneket. Majd a csoportot is kinövik.

Persze ez nem az általános, ahogy írtam korábban is. Az esetek 95%-ban súlyos szorongás van a háttérben, amit ilyen módon próbál emberkénk enyhíteni. Annyira nem stabil a személyisége, hogy a fájdalom és a vér látványa alapján érzi, hogy egyáltalán ő egy élőlény egy személy, különben szétesne. Ezt nem tudom másként leírni.

Tehát teljesen igazad van abban, hogy nagyon nagy részt komoly problémákat jelent a vagdosás.


A fülesre annyit írnék, hogy egy teljesen kiforratlan személyiséget, akik kb 60%-át gyermekkorában súlyosan bántalmaztak (szexuálisan is), a szülei esetleg valamilyen súlyos pszichiátriai betegségben szenvedtek, vagy egyszerűen annyira rossz genetikai alapokkal jöttek a világra, hogy az énjük, ami neked teljesen természetes, nekik ki sem alakult.

Érdekes elgondolás, hogy a pszichiátriai betegeket "fülessel" kéne gyógyítani.

2010. szept. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!