Hol tudnék pszichopatákkal ismerkedni, beszélni?
Menj el önkéntesnek szociális munkákra, telefonos lelkisegély, szenvedélybetegekkel, hajléktalanokkal, teljesen abnormális családi környezetek áldozataival foglalkozó munkák, van, amihez tanfolyam kell persze, de önkéntesként valószínűleg sok ilyen helyen szívesen látnak, érdeklődj utánuk. Nyilván nem csupa pszichopata-gyülekezet, de arányaiban magas a mentális betegek száma az ilyen szociálisan súlyosan problémás emberek között.
Ha komolyabban érdekel, okj-s tanfolyam, és úgy már mentálhigiéniás intézményekben segítőnek, ápolónak is bekerülhetsz (már ha van munka).
A legtöbb pszichopatának, gondolom olvastad is, nincs betegségtudata, tehát nem alkotnak "közösségeket", elvegyülnek - akárki az utcán, a buszon vagy a szomszédodban lehet pszichésen beteg. Kb. ismerősök beszámolóiból lehet (nagyon óvatosan) következtetni rá, hogy betegek. De ők nyilván nem óhajtanak erről vadidegenekkel cseverészni.
Vannak, akik felismerik, hogy problémáik vannak és segítséget is kérnek (talán a [link] oldalon akad-egy kettő súlyosabb eset), de vigyázz, a legtöbben, akik tudják, hogy komoly mentális gondjaik vannak, gyakran szégyenlik és a legtöbb esetben titkolják is.
Húú, nemgondoltam h ilyen sok válasz fog érkezni:)
21:51 akkor kb egy hullámhosszon lehetünk, csak én nem tervezem h foglalkozni fogok velük mert a pszichiátria szakra nagyon sok a felvételi ponthatár így marad érdeklődés szinten.
Lehet a chat.hu-t akkor ténylek kipróbálom.
Egyenlőre a szociális munkával várok mert még csak 17 vagyok de később lehetséges.
Köszi az eddigi válaszokat de jöhetnek még:)
a wiki idevágó szakasza:
A pszichopata a többi embert tárgynak tekinti, akiket manipulál és kihasznál, úgy, ahogy többségünk egy csavarhúzót vagy egy papírzsebkendőt használ. A szociopata gyakran agresszív, nem érez empátiát(bár megjátszhatja) szégyent vagy megbánást a visszaélései miatt.
A szociopaták legnagyobb gyengesége, hogy nem tudják magukat különféle érzelmi helyzetekbe beleélni, mások helyébe képzelni. Ennek következtében általában sikeresek, hiszen céljaikat keményen, sőt kíméletlenül megvalósítják. Egyidejűleg a szociopaták sima modorú, gyakran vonzó és spontán személyiségek, meggyőző beszélőkészséggel. Rosszul viselik a monotóniát hamar elunják magukat, állandó szükségletük van különböző impulzusokra ami felelőtlenséggel párosul. Hazudozók, manipulálják a többieket, nincs lelkiismeret-furdalásuk, gyenge az emocionális életük, érzéketlenek, impulzívak azaz csekély mértékben képesek kontrollálni viselkedésüket. Azt a tényt, hogy csak saját céljaikat követik, legtöbb esetben jól tudják titkolni vagy a gyanakvást elaltatni. Gyakran csak a közvetlen környezetük van azzal tisztában, hogy "valami nincs rendben". Jürgen Müller, a müncheni egyetem professzora a bajor közszolgálati televíziónak nyilatkozva azt mondta, hogy a szociopaták érzelmektől függetlenül mindig ugyanazon a teljesítőképességi szinten vannak, miközben a normális embereknél érzelmi terhelés esetén csökken a teljesítmény.
"A társadalomra, környezetre a pszichopátiás beteg jelenti a legnagyobb veszélyt és a szakembert ennek a kórképnek a gyógyítása kecsegteti a legkisebb reménnyel. A veszélyt az is növeli, hogy a pszichopátiás ember nem mindig elvetemült külsejű, riasztó szörnyeteg. Gyakran igen jó intellektusú, simulékony modorú ember, aki kedvességével még a szakembert is megtéveszti. A pszichopata embert leginkább a fejletlen erkölcsi ítélőképesség, a többi ember érzelmeinek figyelmen kívül hagyása, a megbánás és bűntudat hiánya jellemzi. Viselkedésszintjén a pszichopátiás személyiségvonások általában bűnözéssel, hazudozással, sekélyes érzelmi élettel párosulnak, ami gyakran a partner(ek) kihasználásával vagy promiszkuitással (=gyakori partnercsere), házasságszédelgéssel is párosul, azaz állandó hódítási, uralkodási igénnyel. A betegség okait a szakma még kutatja, valószínűsíthetően több tényező járul hozzá kialakulásához, ezek között a hátrányos szociális helyzet, bűnöző környezet, de látszólag rendezett családi körülmények közül is kerülnek ki szociopaták. Emellett agyi működészavarokat, így a frontális (homloklebeny) és parietális (elülső és oldalsó) agylebenyek működési zavarát is elképzelhetőnek tartják a pszichiáterek és farmakopszichológusok.
a pszichopátia Cleckley által meghatározott jellemzői:
Felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljait
Okszerűtlen gondolkodás
Idegeskedés hiánya
Megbízhatatlanság
Őszinteség hiánya
A megbánás és szégyenérzet hiánya
A szociális normák szándékos megszegése
Gyenge ítélőképesség és a saját hibáiból való tanulás hiánya
Kóros egoizmus
Öngyilkos szándékok, bár ritkán valósítja meg
Empátia teljes hiánya
Személytelen, unalmas szexuális élet
Felelőtlenség
szerintem nincs belőlünk olyan sok, mert ha mondjuk egy-egy jellemző igaz is valakire, akkor még messze nem biztos, hogy pszichopata
egyébként a Gyilkos elmékben szinte csak ilyenekkel foglalkoznak, meg ott van a tipikus szociopata, Dexter :)
a tünetekről meg ilyenekről már énis olvastam, ismerem őket.
igazából nem cirkuszi bohócnak tekintem, valamilyen szinten csodálom őket. néha olyan is akarok lenni de tudom h ez genetikai főleg.. ezmár kicsit beteges, nemtudom miért érdekel ennyire.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!