Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor mi is a depresszió?...

Akkor mi is a depresszió? Tucatnyi lexikon az irodalma, mindenféle tünettel.

Figyelt kérdés
Én attól félek, hogy mitn a barátnőm, kapott gyógyszert depire és attól aztán tök hülye lett, azóta gyógyszerfüggő, nem alszik, nem vezet autót, mindentől fél. előtte nem is volt baja, cska izzadt egy kicsit hajnalban, meg ugrált a vérnyomása, na ennyivel aztán elélhet az ember!! most meg! egy idegrom, szeintem félregyógyszrezték. szóval mikor kell egy depressziógyanúval orvoshoz menni?
2009. ápr. 27. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés.

Ha nagyon rossz állapotban van valaki akkor érdemes orvoshoz menni, de akkor sem feltétlenül olyanhoz aki teletöm gyógyszerekkel - engem pl. félrekezeltek, nekem is volt depressziós tünetem. Először pszichológust kell keresni akivel megbeszélheted a gondokat és életviteli tanácsokat ad, a gyógyszer is elkelhet egy idő után.


Ha annyira rosszul van a csajod a gyógyszerektől akkor keress fel egy másik dokit és kérd ki a véleményét, mondd el neki mik a tünetek és ő ad másik gyógyszert. Sok felelőtlen doki van aki csak felír minden szart ami nem is kéne, én is így jártam.


A depresszió egyik legjobb ellenszere, ha mindig megpróbálod azt tenni amihez semmi kedved. Nincs kedved takarítani akkor takaríts, nincs kedvem mozogni akkor kocogj, nincs kedved emberek közé menni akkor menj le a helyi klubba, ugyanis a depresszió okozza a kedvtelenséget akkor ezek az ellenszerei.

2009. ápr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédunkat majdnem eltették láb alól fölöslegesen adott antidepresszánssal. Nem is volt depressziós. A végén három hónap után, amikor nem volt se élő, se holt, semmit se tudott csinálni, elment egy másik orvoshoz, aki elvette tőle azt a gyógyszert és most újra a régi. Szóval egyetértek az előttem szólóval: sürgősen keressen egy másik orvost, lehetőleg olyat, akit valaki ajánl, mert az nem gyógyíás, hogy rosszabbul leszünk, mint előtte. Depresszióval szerintem akkor kell orvoshoz menni, amikor nem tudja a napi életvitelét:munkáját, családját ellátni, mert még a felkeléshez sincs kedve.
2009. ápr. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!