Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak a pszichológusom...

Mit csináljak a pszichológusommal?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó barátom, immáron 3 éve kitart mellettem. Sokat beszélgettünk, mindig szükségességtől függően, és akkor amikor ráért. Nagyon közel kerültem hozzá, Ő nagyon fontos nekem. Vannak olyan problémáim, amiről Ő úgy gondolja, hogy nem tudja orvosolni, ezért két év után elrángatott pszichológushoz. Mit ne mondjak, nem díjaztam az ötletet. Persze, ha reálisan nézem a dolgokat, tudom, hogy szükségem van rá, de valahogy mégsem akartam. Komoly problémákkal kerestünk hát egy nagyon jó pszichológust, aki olyan problémásokkal küzdenek, mint Én. A jóbarátom elkísért először, hogy tudjam, merre kell menni, és, hogy minden jól menjen. Azt mondta, próbáljak minél nyitottabb lenni. Csak Nekem ez nagyon nehéz, mert így is nagyon nehezen bízom meg az emberekben. Az első alkalom, még úgy ahogy elment, mert ott volt velem Ő is. Aztán jött a második alkalom. A pszichológus olyanokba belekérdezett, ami rég meghaladta a "magánszféra" határait. Nagyon kellemetlen volt, próbáltam türtőztetni magam, hogy ne sírjak, de nagyon nehéz volt, mert a kérdései szinte méregként martak belém. Az utána következő éjszakámat nem részletezném. Annyira fájt. Olyan volt mintha "felhozta" volna, az eltemetett dolgaimat bennem. Megfogadtam, hogy többször nem megyek, de nem akartam megbántani azt az embert aki mindig ki tartott mellettem. Körülbelül egy hónapig bírtam, néhány alkalmat kihagyva. (heti 1x) Aztán otthagytam, mert nyáron nem kellett mennem hozzá, és szeptemberben nem mentem hozzá vissza. A barátom győzködött, és nagyon szomorú lett, de tényleg nem bírtam visszamenni, mert így is volt elég súly rajtam, képtelen lettem volna ezzel szembenézni. Egy évet kihagytam...Most visszamentem újra, mert láttam, hogy aki Nekem fontos nagyon nekikeseredett...Nem tudom, hogy fogom bírni, de borzalmas, leírhatatlan érzés, hogy milyen az a heti egy óra. Hogy éljem túl a találkozásokat? Segítsetek, mert azt akarom, hogy mindenkinek jó legyen...Köszönöm, hogy elolvastad.
2011. szept. 15. 22:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Van olyan pszichológus, aki a keményebb megközelítés híve, feltépi a sebeket, de gyorsabban gyógyulsz. Van, aki lassabban csinálja, addig megy el, ameddig abban a pillanatban épp engeded. Ha az utóbbi jobban bejön, válassz ilyet inkább.

Merre laksz? (Pesten tudok ajánlani.)

2011. szept. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ne a barátod miatt menj el, döntsd el te, hogy akarsz-e, szükséged van-e rá. Ha te nem akarsz gyógyulni, akkor a barátod hiába próbál segíteni.
2011. szept. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Figy, egy dolgot kell eldöntened: azért rossz a pszichológusnál, mert egy lelki szadista, vagy azért, mert nehéz szembesülnöd a benned lévő dolgokkal. Ha az első, válts pszcihológust. Ha a második, várj és küzdj a gyógyulásért! (És ha a második, akkor mondd el neki, a pszichológusnak is!)
2011. szept. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szükségem van rá, és meg is akarok gyógyulni, de iszonyú nehéz, mert a dolog úgy fest, hogy nem segít, csak ront a helyzeten. Pesten lakom, de így is mindenhol azt hallom, hogy az egyik legjobb pszichológushoz járok.
2011. szept. 15. 22:55
 5/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam beszélni erről a pszichológusnak, de azt mondta, hogy "majd Ő tudja, hogy kell ezt csinálni, és hagyjam, hadd végezze a dolgát." Persze nem így adta elő, hanem sokkal szebb csomagolásban. Tudom, hogy a pszichológus nem fog változni, mert ilyen...Lehet, hogy tényleg jól csinálja így, csak nekem rohadt nehéz...
2011. szept. 15. 22:57
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus mindenbe belekérdezhet. És te mindent elmondhatsz neki, hiszen azért fizeted. :) Ha sírnod kell, sírj! Ha valahol igazán és következmények nélkül megteheted, az a pszichológusnál van! És bármi kétség gyötör, akár vele vagy a módszerével kapcsolatban, azt is nyugodtan elmondhatod neki. Hiszen ezért fizeted!


A szenvedés, amit átélsz, érted van! A leírtak alapján úgy tűnik, neked ez egy fájdalmas harc saját magaddal, de ha nem menekülsz el, akkor győztesen kerülsz majd ki belőle. :) Tudom, mert 3 éven keresztül én is küzdöttem, de én szeretek küzdeni. :)

2011. szept. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem csak átmenetileg ront a helyzeten. Mindenért meg kell szenvedni, így vagy úgy. Ha elismert a szakmájában, akkor meg valószínű, hogy tudja a dolgát.
2011. szept. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, lehet, hogy tudja a dolgát...amúgy nem fizetem, mert még nem vagyok 18 és az olyan problémával küszködőknek, mint én ezt elengedik. Legalábbis annál a pszichológusnál, ahova én járok. Mindenesetre végigfogom csinálni...És remélem meg lesz az eredménye.!
2011. szept. 16. 09:30
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem fizetsz? Mondanám, h de jó neked... de talán mégsem olyan jó.

Kitartás! Ha teszel érte, lesz is eredménye, ez 100%! :)

2011. szept. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, mi a problémád?

Mert nagyon magamra ismerek a soraidban...

2011. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!