Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy ha a Xanax-o...

Miért van az hogy ha a Xanax-omat beszedem nem emlékszek másnap az előző napomra?

Figyelt kérdés
Azzal kezdődött hogy még 3 hónapja a doki felirt xanax-ot, 0,5mg-osat,és aztmondta h napi 3x kell bevennem, én már akkoris soknak tartottam azt (de azóta is kb 30szemet vehettem be), ezért max napi 2-t vettem be,2 hónapja teljesen leálltam vele,mert éreztem h ha beszedek 1et akkor majd elalszok,és alig emléxek h mitörtént velem! most megint nagyon sokszor rámjön az idegesség(de ezt nemszeretném részletezni) és megint van hogy beszedek néha 1 szemet, de megint jön a szokásos hogy este 6körül bealszok és reggelig nemkelek fel...és pár dologra nememlékszek:S(tudom hogy altató hatású, de miért lessz emlékezet kimaradásom?) Volt párszor hogy 1 darab mellé megittam max 2 sört kora délután(tudom hülyeség, de már nembirtam idegelig,ilyen is csak 3x volt h ittam rá) és másnap ahogy felébredtem akkor totál nemtudtam hogy mitörtént tegnap...találkoztam emberekkel,meg beszéltem velük...de ezt is tőlük tudtam meg mikor mondták h találkoztam velük,én én semmire nememléxek:S Ez valamilyen mellékhatás, vagy valami károsodás lehet? Mert azóta nemszedek 1 db-ot sem, de mindig van olyan hogy nemnagyon emléxek dolgokra! Valakinek van erről valami véleménye?
2009. ápr. 15. 13:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Szóval az a zavaró hogy ha simán szedem akkoris mindig eztörténik:S
2009. ápr. 15. 13:07
 2/10 anonim válasza:
100%
A Xanaxnak önmagában nem lenne szabad, hogy ilyen hatása legyen, ezzel a problémáddal mindenképpen fordulj orvoshoz. A legsúlyosabb tünetek egyike, ha az embernek "időkiesései" vannak. Nem akarlak megijeszteni, mert lehet, hogy valami kisebb idegrendszeri rendellenesség van a háttérben, de erről okvetlenül szakorvosnak kell véleményt mondania. Az alkoholfogyasztást és a Xanaxot én addig is egyaránt kerülném.
2009. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pont ezaz hogy "időkiesés" sokszor nemtudom mit,mikor,hogyan csináltam...mégha valami rémlene az előző napból:S Régen egyáltalán nemvolt ilyen tünet...sőt volt amikor rendesen szedtem a 3 darabot, de ez pár éve volt...mostmeg már teljesen más hatása van,és nemmerem már beszedni:S Van amikor bennevan, nagyon agresszív leszek és ordibálok mindenkivel...amire persze másnap megint nememlékszek...és jöhet a bocsánatkérés...elég kényelmetlen helyzet
2009. ápr. 15. 13:24
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
A te érdekedben azonnal hagyj fel a xanax+alkohol együttessel. 2 ismerősöm nyomta így és mindkettő pár hónapon belül a pszichiátrián(3 hét bennfekvés) kötött ki és azóta is antidepresszánsokat szednek.
2009. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De én nemnyomatom alkohollal, az csak 3x fordult elő...a sima gyógyszer szedésnél is ugyanezek a tünetek fordulnak elő, de nemtudom miért:S
2009. ápr. 15. 13:38
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Egyrészt rengeteg a 0,5-ös Xanax-ból napi 3.

Másrészt azonnal le kell állni a szedéssel, memóriakiesés, agresszió esetén mert ez más agyi fiziológiai problémákra vall. Ebben az esetben a Xanax jelentősen ronthat a helyzeten.

Ki írta fel a gyógyszert? Gondolom háziorvos. Kérj egy beutalót és csináltass egy teljes neurológiai vizsgálatot. Valószínüleg más problémád van(agyban termelődő ionok kémiai egyensúlyának megbomlása, ami sokféle lehet), ami a xanax hatására rosszabbodott. Nem gond, de ki kell vizsgáltatni és a megfelelő gyógyszerezést kell alkalmazni.

2009. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem háziorvos irta fel, a kórházban a pszichiátrián irta fel 1 nő! Dehát ezzel az a baj, hogy a dokik ezeket a gyógyszereket ugy osztogatják mint a cukrot...a pénzre megy ki ez az egész, mulkor láttam erről 1 dokumentum filmet:S Na most kezdek már félni hogy akkor nem is a gyógyszerben lehet a baj,hanem benne van a hiba és valami bajom lehet...
2009. ápr. 15. 13:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Altatók szedésénél gyakori ez a jelenség, amit anterograd amnéziának hívnak, és általában akkor jelentkezik, ha a gyógyszer bevétele és az elalvás között túl sok idő telik el. Ilyenkor akár házimunkának vagy bármi hülyeségnek is nekiállhatsz úgy, hogy utólag nem emlékszel semmire. A másik ok, ha alkohollal együtt fogyasztják a gyógyszert, az tuti emlékezetkiesés. Bár esetedben nem altatóról, hanem szorongásoldóról van szó, de hatóanyagok tekintetében van hasonlóság, és elképzelhető, hogy te érzékenyebben reagálsz rá. Ezt mindenképp meg kell említeni az orvosnak, hogy csökkentse az adagot vagy írjon fel mást helyette.
2009. ápr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne úgy fogd fel, hogy bajod lehet. Úgy fogd fel, hogy valami nem stimmel és ki kell vizsgálni.

Ha pszichiáter írta fel, akkor menj vissz ahozzá és jelezd neki a mellékhatásokat. Ő már tudni fogja, hogy milyen vizsgálatokra írjon ki ez alapján.

Lehet, hogy így sikerül kideríteni az alap betegségedet is.

Az agy nagyon sok anyagot termel és ezeknek egyensúlyban kell lenniük ahhoz, hogy jól tudjon működni. Ha valamelyik anyag nem, vagy csak kisebb mértékben termelődik, akkor az a személyiséget is megváltoztathatja. A depresszó pl. egy ilyen betegség, aminek egy fajtája nagyon könnyen kezelhető 1 anyag pótlásával, ami a betegnél hiányzik az agyból.

Tehát ne ijedj meg, mondd el a tüneteidet. A legjobb, ha egy pár napig gondolkozol rajta, minden tünetet felírsz egy papírra és úgy mész vissza a dokihoz, akkor biztos nem felejtessz el semmit és ő is úgy tud a legjobban diagnosztizálni, ha nimél többet tud meg a tünetekről

2009. ápr. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2010. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!