Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valamiért mindíg a halál, és...

Valamiért mindíg a halál, és az elmúlás jár a fejemben, és a félelem a megszűnéstől. Hogyan győzzem le ezt az érzést?

Figyelt kérdés

Úgy érzem elég nagy lelki problémám van. Valamiért mindíg a halál, és az elmúlás jár a fejemben, és a félelem a megszűnéstől. Pedig egyelőre nem sok okom van erre 19 éves vagyok csak, és makk egészséges.

Kisebb koromban a keresztény elképzelés élt a tudatomban a halálról, később pedig az ezoterikus gondolatokban hittem, de valahogy egyre csak szkeptikus vagyok minden ilyennel szemben, és elvesztettem a hitem... majdhogynem egyik napról a másikra (pedig nem ért mostanában trauma) A hitemtől függetlenül, inkább elhesegettem a halál gondolatát, mint akárki más, azzal hogy az még odébb van.. de ez már nem működik. Folyton ezen jár az eszem, mindent ennek tükrében látok, és így minden (az egész élet, és az emberiség is) értelmetlennek tűnik a szememben. Borzasztó érzés, mert bármit csinálok, az ébredéstől az alvásig kísér a tudat, és nem tudom kiverni a fejemből. Az eddig kedvelt elfoglaltságaim sem kötnek le már emiatt, és néha a félelem érzete is felüti a fejét.

Szüleimnek beszéltem róla, akik mondták hogy próbáljak nem gondolni rá, vagy kössem le magam, de hasztalan. Ha buliban vagyok, még alkohol befolyása alatt sem oldódok fel. Megszállottan kutatom a netet a halállal kapcsolatos írások után, holott tisztában vagyok vele hogy nem ott fogom megtalálni a választ az emberiség legnagyobb dilemmájára.

Ez a szörnyű érzés már 10 napja tart, és félek hogy nagyon eltávolít a többi embertől, vagy hogy esetleg beleőrülök. :(


Mit javasoltok, mit tegyek??


2009. márc. 20. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez csak az életkorral járó világfájdalom, de a depresszió tünete is lehet. Ha nem tudsz aludni, fáradt vagy , rosszkedvű úgy menj orvoshoz.

Ha csak úgy szorongsz, megbeszélheted a sulipszichológussal, neki lesz ötlete.

Aki született, meg is hal, ez nem ok a félelemre.

A halál valami más kezdete. kapu, mint a születés.

2009. márc. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el Tamási Áron Ábel-jét. Ő is azt kereste: mi dolgunk a világban?

A trilógiát!

2009. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 balgahod válasza:
2015. ápr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!