Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez most fóbia és pánik is...

Ez most fóbia és pánik is egyben? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés

A történet tartalma végülis,arról szól,hogy én alapból iszonyatosan félek a rovaroktól,pókoktól,egyszerüen rettegek tőlük...

Ma reggel történt egy olyan dolog,ami eléggé lesokkolt.

lezuuhanyzok nyugodtan,minden okés,bemegyek a szobámba,szekrény tetején figyel egy iszonyú nagy lódarázs,asszem legalábbis az volt,kb 2 percre teljesen leblokkoltam,sokkot kaptam konkrétan a helyzettől,fogalmam sem volt,hogy most mit csináljak,nem tudtam józanul gondolkodni,teljesen elkapott a pánik és kirohantam,arra várva ,hogy kimegy 10 percen belül,bemegyek 1 óra múlva,még mindig ott van,mondom remek,persze nem ilyen higgadtan,kb remegtem,minden bajom volt.

Aztán azt látom,hogy kis lyukon keresztül jön az előszoba felé az ajtón keresztül és rohadt hangosan elkezd repülni,ez már ilyen horrorisztikus volt XD

A lényeg,hogy még most is bennem van,hogy úristen mivan ha még mindig itt van és megcsíp,és kiderül,hogy allergiás vagyok rá,akkor végem...kb 5 percenként beképzelek magamnak mindenféle hülyeséget,hogy rajtam van,

lehet hogy viccesnek hangzik,bevallom az is,de ez nem nyugtat meg...mert iszonyúan rettegek,MÉG mindig,pedig ez már reggel történt,és most sem bírok emiatt aludni,próbáltam,de 10 percenként felkeltem,nem tudom mit csináljak,menyjek orvoshoz vagy mi?:(

és igen,18 múltam.


2011. máj. 14. 04:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a pókokkal vagyok így. Fizikailag vagyok rosszul ha meglátok egyet. Múltkor a hányásig idegeltem magam, olyan rusnya nagy dög volt a fürdőszobában.


Ez sajnos fóbia. Vannak terápiák, ha már befolyásolja a mindennapjaidat, de igazából ha nem rontja az életedet (pl. úgy hogy nem mersz kimozdulni nehogy darázst láss), akkor nem kell nagy ügyet csinálni belőle, a legtöbb embernek van valamilyen fóbiája.

2011. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!