Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kellene segítenem?

Hogyan kellene segítenem?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy egyik legjobb barátnőmre igazak a depresszió tünetei, és szeretnék valahogy segíteni neki. Viszont az a baj, hogy nehezen mutat ki érzelmeket, pedig legbelül egy érzelmes ember. Azonban a szeretetet szinte nem képes érzékelni barátilag, szóval attól nem vidul fel ha odamegyek és megölelem, sőt, ingerlékeny lesz tőle... Pedig én nagyon szeretem őt, mint barátot, és szeretném ha boldogabb lenne...sokat beszélgettem vele, hogy vidámabb legyen, és optimista, de sajna már úgyérzi hogy nemszereti az embereket, és már csak berúgva érzi boldognak magát.... De én nem akarom így látni őt, nagyon sajnálom, legszívesebben egész nap csak vele beszélgetnék, hülyülnénk, meg ilyenek, csak nagyon rossz hogy nem viszonzozza a szeretetet... Erőltetni nem akarom, de így sajna a környezetének is rossz. Ráadásul én a legjobb barátaimmal olyan közeli kapcsolatban vagyok hogy az érzelmeik átvetítődnek rám is. Így teljesen meg tudom érteni hogy mi a gond, de sajna ő valahogy nem érti meg, hogy csak jót akarok, és hogy olyan legyen mint régebben, mert akkor sokkal életvidámabb volt, és kimutatta az érzelmeit.. Kérlek valami tippet írjatok, hogyan segítsek... Épp az előbb írtam neki egy e-mailt, amiben őszintén leírtam mindent, próbáltam bíztatni, amit eddig is tettem, és holnap kiderül hogy reagál... Köszi a válaszokat!
2011. máj. 14. 01:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Tiszteletre méltó az ilyen barát/barátnő, elég ritka manapság:(

Ha ennyire aggódsz, mondd el neki és azt is, hogy a kapcsolatotok érdekében menjetek el együtt egy pszichológushoz /háziorvos tud ebben segíteni vagy családsegítő szolgálatoknál szoktak működni/. Ha látja, hogy kész vagy még oda is elmenni vele, hamarosan visszakaphatod a régi barátodat. Sok sikert!

2011. máj. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A depresszió elég komoly probléma, itt írok egy néhány dolgot róla, hátha segít. Alapjában kétféle depresszió létezik, a) pszihológiai alapú, b) klinikai (biológiai) alapú. Ha biológiai alapja van a dolognak, vagyis ha valamilyen vegyi elégtelenség az oka, akkor azon ma gyógyszerekkel elég könnyű segíteni. Ha a depressziót valami esemény, vagy egy környezeti tényező okozza, akkor természetesen azt kell majd megoldani, hogy az okozótól valahogy megszabadúljon, de akkor is szükség van valamilyen orvosi beavatkozásra. A tény, hogy érzelmileg olyan tompa lett, az bizony aggasztó. Szép lélekre vall, hogy annyi szeretettel próbálod körülvenni, de az ilyesmi elég komplikált dolog, a te segítséged nagyon jó, de valószínüleg nem elég. Rendkívűl fontos orvoshoz fordúlni, mielőtt túl késő lenne...!
2011. máj. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!