Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valami bekattant bennem?...

Valami bekattant bennem? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Pár nappal ezelőtt kezdődött. Egy este hirtelen úgy éreztem, hogy teljesen idegen a világ. Gyakorlatilag mindentől féltem, megilyedtem és a szívem a nyakamban dobogott. Egyrészt magától a félelemtől, másrészt attól is féltem, hogy valami bajom lesz. Például az futott át az agyamon hogy megőrülök vagy elájulok. Hotelben voltam éppen és a szobában féltem a fali képektől úgyhogy ki-be járkáltam nagyjából fél órán keresztül. Utána a hirtelen dolgoktól való félelem meg az ijedtség is elmúlt, de maradt egyfajta álom-érzet. Nem vagyok benne biztos, hogy nem alszom, mert minden olyan irracionálisnak tűnik, még akkor is ha semmi szokatlan nem történt velem. Óránként háromszor szorítom össze a szemem, hátha tényleg alszom és így fel tudok kelni. Mitől lehet ez? Bekattantam?


u.i.: nem tudom, hogy van-e köze az egészhez annak, hogy pánikbeteg vagyok. Lehet ennek is valamilyen szélsőséges kivetülése?


2011. máj. 12. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, de biztosat inkább a kezelőorvosod tud mondani és egy pszichoterápia is nagyon eredményes lehet.
2011. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Velem, azaz velem és egy bnőmmel egyszer a kimerültségtől volt ilyen.


Féltünk egy plüss kacsától, egyikőnk a lakásban félt, kimentünk az utcára, ott pedig a másikónk. Nem tudtuk mi sem, hogy mi van velünk. Nagyon féltünk, mindentől. Éjszaka 11órakor egy telefonfülkében ültünk egy palacsintasütővel és még egy másik hasonló konyhai eszközzel, és azon gondolkodtunk, hogy felhívjuk a pszichiátria ügyeletét, hogy küldjenek értünk egy mentőt, mert valszeg megőrültünk. Az az egy nyugtatott minket, hogy ha megőrültünk volna, akkor arról valszeg nem tudnánk. De mivel ezt gondoljuk magunkról, így csak tiszta lehet az elménk.

2011. máj. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

21:17-kor író!


Ez tényleg komoly, vagy csak hülyéskedésből írtad?!

Amennyiben igaz, mi lett végül?

2011. máj. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"nem tudom, hogy van-e köze az egészhez annak, hogy pánikbeteg vagyok"


Szorongásos betegséged van, és a leírtak elég szokványos szorongásos tünetek. Valamiért súlyosbodott a betegség. Fordulj orvoshoz.

2011. máj. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos igaz amit írtam:)

Az az igazság, hogy már több mint 15 éve volt, tehát ez maradt meg bennem. Azt tudom, hogy nem mentünk dokihoz, nem is hívtuk ki magunkra a mentőt.:) Tehát valszeg valahogy sikerült átvészelnünk az éjszakát. Később, mikor meséltük egy haverunknak, ő mondta, hogy a kimerültségtől lehetett. Modjuk akkoriban elég eseménydús heteket éltünk:)

2011. máj. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Simán lehet a kimerültségtől is, nekem volt ilyen. De valóban lehet szorongástól is. Nekem szorongás volt depresszoióval keverve, és vannak érdekes sztoryaim is. PL 5 évvel ezelőtt nagyon mélyponton voltam, lekileg addig ettem magam, míg teljesen kimerültem, és nem vagyok benne biztos, de lehet hogy idegösszeroppanásom is volt (ha az az volt). Szóval nyáron dolgoztam önkénteskért. Lelkileg kész voltam több dolog miatt is, de nem akartam lemondani a munkát amit vállaltam. Végig is csináltam, keményen dolgoztam. Az egyik felettesemet hallottam amint rólam beszélt valakinek, s azt mondta neki rólam, hogy : "she is a hard worker". Szóval hogy keményen dolgozom. Szeretek dolgozni, de ami nagyon betett ott, hogy szinte egyedül voltam egy idegen helyen, bárki nélkül, akivel tudtam volna barátként kommunikálni. Mikor hazaértem, a testi és a lelki fáradtság betett: megérkezésem utáni éjjel mentem hazafelé a barátommal és a tesómmal. Mentem, de ugy éreztem mintha lebegve mennék, láttam, hogy megy a lábam, de nem éreztem..nem tudom leírni. Mikor le kellett feküdni, tisztára ugy éreztem, hogy most nem szabad elaludnom, mert reggel nem fogok felébredni. Iszonyatos érzés, halálfélelem volt. Anyukám felajánlotta, hogy mellettem alszik, én meg azt mondtam neki, hogy nem fog megijedni reggel, ha egy halott fog mellette felébredni? Magam is azt hittem, megbolondultam, de nem, mert még itt vagyok :). Van munkahelyem, mellette főiskolázom levelező tagozaton. A barátaimmal tartom a kapcsolatot. Szerintem fontos az embernek az, hogy sokat legyen körülvéve barátokkal, hogy legyen, akiknek elmondhatja a gondjait és akikkel együtt sírhat, nevethet. Igy egy egészséges személyiséget lehet fenntartani. Persze ha az a társaság "rendes", normális emberkékből áll. Ha ugy érzed, szükséged van szakember segítségére, ne szégyelld, hanem menj el hozzá. Nekem személy szerint akkor szokott legnehezebb lenni, amikor egyedül vagyok. Az ember társas lény, és ez nem muszáj hogy feltétlen partner legyen. Lehet egy barát is, akivel kölcsönösen megoszthattok mindent, ugy mindent át lehet vészelni.
2011. máj. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!