Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg vagyok,4 éve nem...

Pánikbeteg vagyok,4 éve nem voltam kint az utcán. Hogyan tudnék mégis dolgozni? A bedolgozások mind átverések. Mit tegyek? Ötletek?

Figyelt kérdés
2009. márc. 10. 18:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

A pánikbetegségre ha jól eltalálják a gyógyszered, akkor makk egészséges lehetsz!!! Zoloft? Mizapin?

De egészségesen pedig teljesen egyenértékű leszel másokkal, mehetsz dolgozni!

2009. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Kivel elsz, van aki segit neked? Nem tud pszichologust hivni hozzad, vagy te magad, akivel elbeszelgetnel hetente 1-szer pl. es segitene neked? Ez igy szornyu lehet. De gondolom van testvered, szuleid, valakid csak van, nem?
2009. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Évekig kezeltek vele. Szerintem minden gyógyszert fölírtak ami létezik ebben a műfajban. A Rivotril volt az ami segített abban hogy ki tudjak menni az utcára, de viszont attól meg úgy viselkedtem hogy jobb lett volna, ha nem megyek ki... Plusz nagyon nehéz volt abbahagyni a szedését. Tehát gyógyszerek nálam kilőve, mert igaziból nem segít, csak elnyomja a tüneteket. Viszont így nem tudok dolgozni. Anyagi csőd.
2009. márc. 10. 19:07
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Bocsanat, hogy ezt irom de a panikbetegseg legnagyobb ellensege a gyogyszer. nem megoldas.

Kedves Kerdezo.....menj el pszihologushoz, hamar rendbe teszi a lelkedet. Gyermekkorodban nem ert valami tragedia? Mert a panikbetegseg alapja a gyermekkorban rejlik. Vegyel erot magadon, es probalj meg teljes erteku eletet elni. en kb 2 eve gyogyultam ki belole. Nagyon felszabadito erzes. Ha barmi kerdesed van, illetve ha barmiben tudok segiteni nagyon szivesen allok rendelkezesedre. Ne arra torekedj, hogy otthoni melod legyen hanem hogy batran kimenj az utcara es hogy "rendes "munkad legyen. Remelem nem voltam banto, de meg kell razni magunkat es igenis fel allni!!!!! ( nagyon egyutt erzek veled)

2009. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Férjemmel élek, de ő nem tudja elfogadni hogy ez egy betegség. Szerinte szimulálok :)Család amúgy nincsen.

Hááát... nem könnyű :)

2009. márc. 10. 19:10
 6/12 A kérdező kommentje:
3-as válaszadó! :) Nem voltál bántó :) Te milyen módszert használtál? Hogyan győzted le a rosszulléteket? Mennyire voltál benne a betegségben? Úgy értem milyen fokú volt?
2009. márc. 10. 19:26
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mertem buszra szalni, tomegbe( szinhaz, mozi) menni. Remeges, hasmenes, ajulaserzet, felelem ezek voltak a tuneteim.

Az agyadban van egy mirigy, hatul a tarkod magassagaban, de belul a kisagyban. Ebbol a mirigybol szabadulnak ki a mereg anyagok amikor panikroham jon rad. Ez okoz fizikai tuneteket, rosszulletet.

Lehet nevetsegesen fog hangozni de nekem bavallt: Kepzeld el ezt a mirigyet egy fekete ( dio nagysagu) mirigynek. Kepzeledben tedd bele egy zsakba (pl ekszeres zacsi......tudod amilyenbe a nyaklancokat lehet tenni) Es amikor eluralkodna rajtad a rosszullet nagyon erosen csomozd be a zsacsko szajat, koss ra rengeteg csomot, ne enged hogy elhatalmasodjon rajtad.

Es meg valami ...AGYKONTROLL!!!!! pozitiv hozzaallas!!! Fogadd meg.

Kerlek ma ugy fekudj le hogy a holnapi napod sokkal jobb lesz. tuzz ki kicsi celokat magad ele. Egy eletunk van. Egy ilyen aljas betegseg nem tol ki velunk!!!! Egyet tudj: NEM VAGY EGYEDUL. Ha barmiben segithetek csak szolj!!!!!!

2009. márc. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom milyen mértékű a pánikbetegséged,ill milyen más betegség társul hozzá?Ha nem mersz kimenni az utcára,akkor valószínűleg súlyos,és talán szociális fóbia is társul hozzá.Én 8éve vagyok pánikbeteg, és a gyógyszerek hatására teljesen tünetmentes.Sajnos többször próbáltam abbahagyni a szedésüket,de nem sikerült.Egyébként én is szedtem régebben rivotrilt.Most pedig frisiumot és Jarvist.Sokkal jobban érzem magam tőlük, de a gátlásosságomat nem tudták elmúlasztani természetesen,de bárhová szívesen megyek.(igaz,kicsit félénken)Mert generalizált szorongás társul a betegségemhez.Nálam a kiváltó ok apukám halála volt, és pontosan 1hónappal utánna jelentkezett egy nagyon heves roham formájában. Akik ismerik tudják miről beszélek.Ez a roham a tizes skálán is legalább 100-as volt, és hiperventillácóval társult. A legrosszabb dolog,és a legfájdalmasabb,amit emmber egyáltalán átélhet!

Szóval ilyen rohamom össz 3-4 volt, és ezután nevezhető valaki pánikbetegnek. Utánna csak kissebbek,ill kezdődő rohamok,amik önkontroll alatt elmúltak. Ma már nem is tudom pontosan megmondani mikor volt utoljára rohamom,de még mindig félek,ha abbahagyom a gyógyszer szedését,akkor visszatérnek. Jó tanácsot nem adhatok,mivel még én se gyógyultam ki,de én a gyógyszerek szedését javaslom, pszhichoterápiával kombinálva...

Az pedig nem igaz,hogy nyugodtan lehet vele dolgozni! Nekem pl emiatt sem sikerült elmennem nagyon sok helyre,többek közt tanfolyamra sem. Mármint nem csak a betegség,hanem a gyógyszerek szedése miatt sem. A munka egészségügyi vizsgálaton mondták,hogy ilyen gyógyszerek szedése mellett nem végezhetem azt a munkát. Persze, szellemi,és irodai munkáknál nem olyan fontos,viszont ott meg lehet a betegség okozza a gondot.

Így én is hasonló problémékkal küzdök mint te, és én is valamilyen otthon végezhető munkát végeznék szívesen. Újabban még a gerincemmel is gond van,és egyáltalán nem végezhetek fizikai munkát sajnos.Azért sajnos,mert nincs olyan szakmám,és iskolai végzettségem,amivel úgymond szellemi,vagy könnyű fizikai munkát végezzek.

"Értelmes" tanfolyamok,meg nem indulnak a környékünkön.

Egy mentőövem van talán,de az is bizonytalan,a festészet,mivel azzal foglalkozok. "Terápiának" is nagyon jó,csak sajnos nem lehet megélni belőle!

Neked is valamilyen hasonló elfoglaltságot ajánlanék,vagy internetes bedolgozós munkákat, bár ezek 90%-a nem valós.Nem tudom,hogy mihez értessz igazán,és mit csinálnál szívesen. Én a sok rossz tapasztalatom ellenére is bizakodok,pedig igazán nincs miért!

Sok erőt és kitartást kívánok ahhoz hogy ki tudj törni ebből a szörnyű betegségből,és a sok szerencsét az "otthoni" munkakereséshez. Valamilyet biztos lehet találni,csak sokáig és kitartóan kell keresni!:)

2009. márc. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De kedvesek vagytok!Köszönöm,hogy lepontoztatok!

(Az előbbi voltam)

2009. márc. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
SZERVEZETEDBEN megrekedt az energiaáramlás. MERIDIAN TORNA segítségével sokat segíthetsz ÖNMAGDON, ha eldöntöd. ÖRÖMMEL SEGÍTEK, MEGTANÍTOM MINDENKINEK, ÚJ ÉLETKEDVED LESZ. Nem kell gyógyszer, Te magad vagy a fontos!
2009. márc. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!