Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok. Mit...

Depressziós vagyok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok mindig az, de minden 2 hétben váltja egymást a jobb időszak, s a teljes depresszió. Ilyenkor fel se kelek, sírok, minden sötét blablabla... Majd megjön a vérzésem, s a 2-3. naptól már egészen jól vagyok megint.

Annyira kimerítő ez a hullámzó rosszkedv.

A múlt hónapban már eléggé eldurvult, s hónapról-hónapra egyre rosszabb.

Egészen tuti, hogy nem vagyok bipoláris, láttam már olyat, s az távol áll tőlem.


2008. febr. 14. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ha szabályos időközönként változik, akkor ez mániás depresszió... Én csak sima depressziós vagyok, de így is teljesen át tudom érezni... Én mindig úgy érzem, hogy minden sötét, és nem bírom tovább... Menj pszihológushoz. DE ha elmész, és nem tudsz rendesen beszélni vele, mert nem szimpi, vagy bunkó, vagy nem megértő, vagy bármi, akkor feltétlen keress másikat... Velem is ez volt, és csak tovább rontott a helyzeten. Jobbulást...
2008. febr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy bipoláris lennék, mert nekem csak depressziós epizódjaim vannak, s erősen köthető a menstruációs ciklusomhoz. Konkrétabban a vérzést megelőző időszakban leszek nagyon depressziós, s kb. a 2. napjától pedig egyre jobb.

Aki bipoláris, ismertem olyat, annak voltak mániás epizódjai is, s minősíthetetlenül viselkedett akkor szegény! De én még csak jókedvű sem vagyok a köztes időben sem, csak nem vagyok annyira depresszív, akkor el tudom látni a mindennapi teendőimet, ilyenkor nem! S egyre inkább mélyebb a depressziós epizód havonta.

2008. febr. 15. 02:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a menzeszedmiatt lehet... Mindenesetre menj el pszihológushoz, mert ez így nem állapot, ezen segíteni kell.
2008. febr. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a pszichológust javasolnám. de megjegyzem, ha ennyire összefügg a mensiddel, akkor lehet hormonális zavar is. Gondolok itt a premenstruációs zavarra, amit a hormonszint rendezésével ragyogóan tudnak kezelni. És ha te is ebbe tartozpl, akkor a hormonjaid beállítása után ez az időszak csak egy rossz emlék marad.
2008. febr. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! A bizonytalanságom abban rejlik, hogy nőorvos vagy pszichológus, de ezek szerint mindkettő.

Én is hormonális zavarra gyanakszom, de nem hallottam még olyanról, hogy valaki ennyire ágynak zuhanna tőle.

Szép napot!

2008. febr. 15. 12:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

akkor most hallasz :). mert én szó szerint török-zúzok amikor menstruálok, nem eszem vagy épp két tábla csokit magamba tömök, bőgök és leordítom az emberek haját és legalább 1x megpróbálkozom az öngyilkossággal. (najó azért nem kell aggódni még sosem voltam életveszélyben és nem is leszek, tudom...).és máskor se vagyok az a húde pozitív de menstruáció idején sokkal rosszabb. .de azt hittem ez normális :D

sok sikert remélem minden rendbe lesz!

nekem a pszihológusom azt mondta, lehet hogy testi okai vannak a kis kirohanásaimnak majd mek teljes kivizsgálásra

2008. febr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok!aki ennyi év után esetleg itt van mi lett jobb lett esetleg elmúlt vagy nem változott?
2014. szept. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!