Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegösszeroppanásra mi jó?

Idegösszeroppanásra mi jó?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok-sok pihenés és nyugalom.

Emellett lehet szedni pl. magne b6ot vagy hasonló dolgokat amik az idegekre hatnak.

De a lényeg szerintem a nyugalom és így idővel rendeződnek a dolgok.

2009. márc. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehet nyugalmam. Ügyvezető vagyok, ha elmennék egy hétre megállna az élet, a tulaj azonnal reklamálna és kidobna, a munka törvénykönyv engem nem véd. És ugyis hívogatnának telefonon....ha meg nincs munkahelye az embernek,akkor meg éhen hal:(

Ma volt délelőtt idegösszeroppanásom, most hazajöttem....de holnap reggel ujra meló:( B komplexet szedek.....légy szi segítsetek...

Mennem kell és bírnom kell holnap is....

2009. márc. 4. 16:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igyal napkozben nyugtato hatasu teakat,sokat er,ellazit!
2009. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
oké, megpróbálom! Van konkrét ajánlat?
2009. márc. 4. 17:33
 5/10 anonim válasza:
100%
Én azt tanácsolom, hogy figyelj oda magadra egy picit. Nekem a fősulis tanulmányom során egyszer mikor egy nagyon komoly vizsgára készültem, és ez nem az államvizsga volt, nagyon kiakadtam, bőgtem mint az állat, haza akartam menni, ez a vizsga előtti este történt, és ez több volt mint vizsgadrukk. A lakótársaim észrevették hogy valami gond van, és éppen ott volt egy lány nálunk, akinek azóta hálával tartozok, ő is elmesélte, hogy bizony neki is volt már ilyen, hozzá még az orvost is ki kellett hívni, és azt mondta, hogy megér ez az egész ennyit nekem, hogy tönkreteszem magam egy ilyen hülyeség miatt, hogy ne aggódjak, ha nem sikerül, akkor meg mi van? SEMMI Ez a felfogás azóta nekem nagyon sokat segít, még ma is, minden vizsgámra azóta valami hihetetlen nyugalommal megyek el. Írtad, hogy ügyvezető vagy, de akkor is próbálj meg odafigyelni magadra, próbáld meg egy másik oldalról megközelíteni az esetet, ami kiváltotta ezt nálad ki nálad. És ne stresszeld szét magad a dolgok miatt, nem minden sikerül amit szeretnénk. Gondolkodj kicsit lazábban, szabadabban, persze figyelj a fontos dolgokra, de szerintem a kulcs ilyen esetekben, hogy próbálj meg más szempontból az esethez közelíteni, próbálj meg mentálisan más felfogást találni, a tea ivás tényleg nagyon jó, mert megszakítja az esetleg monoton folyamatot, bármilyen tea lehet egyébként. A zenehallgatás vagy egy film/sorozat megnézése is segít például, vagy egyszerűen legyél azzal akiket szeretsz, este menj el a barátaidhoz, és beszélgessetek egy jó nagyot, vagy mozdulj ki otthonról, menj el sétálni. Tehát olyan dolgokat csinálj, amiket szeretsz, amik ellazítanak a húzós meló után. Persze tudom, hogy az ember elfárad, néha még élni sincs kedve, de akkor is pl. menj el egy edzőterembe, vagy ülj be egy moziba, nézz meg egy filmet, ilyenek. De mindenképp ne azzal a felfogással végezd a munkád, hogy ha nincs akkor éhen halsz! nem szabad így felfogni, FIGYELJ ODA MAGADRA!!!! Ennyit tudok tanácsolni! Ma feküdj le korán, és aludd ki magad, picit kelj fel hamarabb, reggelizz egy jó nagyot, és irány a meló. Hidd el jobban leszel!
2009. márc. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jó, elmondom, hogy mi történt. A gazd. válság már hónapok óta a nyakamon, embereknek mondtam fel, ők szidtak, tulaj cseszeget, mert minden erőlködés ellenére szarul megy. Ma egy ügyet akartam elrendezni és beszólt az ügyintéző. És akkor szakadt el a cérna.....neki mondtam el,nem tudtam már magamban tartani , hogy mit élek át már hetek óta..és csak mondtam és mondtam..NEKI....egy vadidegennek....és a végén a papírjaimat sem tudtam összeszedni, meg a táskámat sem, meg semmi...annyira ki voltam...

És nem tudom, hogy ezek után folytathatom-e még....de

sajnos muszáj:(

Köszi a tanácsokat, a teát kipróbálom...

2009. márc. 4. 19:05
 7/10 anonim válasza:
100%
Ez tényleg nagyon nehéz időszak, azoknak is akiknek felmondanak, meg azoknak is akik felmondanak nekik, sajnos ebben nekem is részem van, mert édesapám munkahelyén is nagyon nehéz a szitu, hetekig bizonytalan volt, most úgy néz ki, hogy felfüggesztették az elbocsátásokat, de ahogy meséli ez se jobb helyzet, nagyon nehéz, de valahogy csak túléli az ember ezt is, csak ebben lehet bízni. Valóban nagyon nehéz lehet, hogy neked kell elbocsátani az embereket, nem lennék a helyedben, de találj valami módot, hogy ezt a feszültséget levezesd.
2009. márc. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy módszer: otthon fogj egy kispárnát, veszél nagy levegőt, szorítsd a szádra, és sikíts bele teljes erőből, ahogy csak bírsz. Még jobb, ha olyan helyen tudsz lenni, ahol az ezer decibeles sikítás senkit nem zavar, ott kispárna sem kell. Minél hangosabb, minél hosszabb, annál jobban hat. Pl. vasúti felüljáró alatt, mikor jön a vonat. Csak vigyázz, senki ne lásson. :)


Másik módszer: teli torokból énekelj a kocsidban a rádióval együtt. Itt is fontos a hangerő, és hogy ne legyen ott senki, aki előtt szégyenkezned kell.

2009. márc. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmész ideggyógyászhoz, idegi kimerültségre valóban a Magne B6 isoké, de az amolyan preventív jelleggel, ha már nagyobb baj van, akkor minimum Milgamma-N nevű injekciót felír neked, ez amolyan ideg-regeneráló, elég sokösszetevős készítmény, ára se vészes, mindenképpen megéri, ha olyan állapotban vagy.

Na de így táv-módon nem igazán lehet tanácsot adni, ez csak eg ynagyon általánosságban vett ötlet, ami csak segíthet, de mindenképpen menj el neurológushoz vagy pszichiáterhez (ha már javaolhatom, magánban).

2009. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat. Teát és vitaminokat vettem. A probléma utánpótlás sajnos nagyon nagyon sok:(

Ilyen korban élünk, én nem sokáig bírom már...

2009. márc. 7. 12:29

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!